Kolik vám dítko denně vypije čaje/vody?

37
28.3.18 08:54

Kolik vam ditko denne vypije caje/vody?

Maminky kolik vam ditko vypije caje/vody? Syn 9,5 mesice mi vcera vypil tak 20ml. Zkousela sem ruzne caje, rozpustne napoje nebo davat jen vodu a nic nechce. K doktorce jdem ta 14 dni a zas bude mit plno reci. Poradte prosim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60334
28.3.18 08:58

@Momoska88 zoufale málo, to je mu 3,5 roku a má VVV ledvin :zed: musíme ho hlídat.. u Tebe, pokud kojíš nebo dáváš um, tak to není tak hrozné.. mmchdm, proč by dr měla mít plno řečí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.18 09:01
@martina.se píše:
@Momoska88 zoufale málo, to je mu 3,5 roku a má VVV ledvin :zed: musíme ho hlídat.. u Tebe, pokud kojíš nebo dáváš um, tak to není tak hrozné.. mmchdm, proč by dr měla mít plno řečí?

Ma UM, protoze mi tvrdila, ze musi vypit aspon 250 ml…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
28.3.18 09:02

@Momoska88 vcem mu to podavas? Treba to chce zajimavy hrnecek nebo proste flasku s brckem… zkus jeste vyzkouset to a davej hlavne teda vodu, jinak pokud je jeste obcas kojenej tak to neres :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
28.3.18 09:03

@Momoska88 je spokojený? Jak často má stolici? Co počúrané plenky? Dcera byla absolutny nepíč a je docela i doteď (téměř 2). Jediné co vypije je čistá voda (krom plnotučného mlíka). Ale neřeším, nabízím. Je spokojená, stolice každý den, čúrá taky normálně. U Dr. jsem to nikdy neřešila. Baví ji pít z kelímku. Na sladké šťávy se ofrňuje, čaj neprošel nikdy žádny.
Pokud je na UM/kojíš, tak by to mělo být ok. Oni většinou děti vědí co potřebují. Já to hodně doháněla okurkou - tú miluje dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
28.3.18 09:04

Syn má rok, vypije tak 250 ml vody/čaje, ale před pár dny se přestal kojit a nechce ani UM, takže taky řeším, co s ním…

Dcera (3 roky) za den tak 500 ml + hrnek kakaa, přijde mi to málo, ale nemůžu do ní dostat víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
28.3.18 09:05

@Momoska88 To naše malá nevypila v roce - a to už měla UM Jen ráno, zbytek příkrmy. Řídila bych se spokojeností miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
28.3.18 09:08

Syn 14,5 m. vypije 0 ml, má jen kojení. Nestresuji se, u dcery to bylo podobné, ke změně došlo až při skončení kojení. Syn je v pohodě, čůrá dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
28.3.18 09:13

Naší dceři bude 9 měsíců a vypije okolo 200 ml vody za den. Někdy je to horší, někdy lepší. K tomu ještě vypije za den okolo 700 ml UM :kytka: Zkus miminku nabízet vlažnou vodu několikrát během dne, třeba vypije více po menších dávkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
28.3.18 09:16

Tak u nás jsou děti opak. Oba dva jsou na pití umanutí. Starší 7 let určitě vypije minimálně 3 litry denně. Menší 2 roky tipuju tak 1 - 1,5 litrů. Kvůli pití řve nejčastěji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
28.3.18 09:18
@Havran007 píše:
Tak u nás jsou děti opak. Oba dva jsou na pití umanutí. Starší 7 let určitě vypije minimálně 3 litry denně. Menší 2 roky tipuju tak 1 - 1,5 litrů. Kvůli pití řve nejčastěji :)

A není to zas naopak záhul na ledviny? Nemáte v rodině cukrovku nebo něco podobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
28.3.18 09:25

Já mám osmimesicniho a vypije s bídou 50 ml za den. Už ho učím z hrníčku a to ho baví… napije se z něho lépe než z kdovíjakých lahviček atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
28.3.18 09:29

V tome veku deri skoro nepili. Sice byli kojene ale i tak. Stejne jedly jen mleko a zeleninu a ovoce. Tedy sama voda. Vic pit zacali kdyz meli vic rokliku, masa atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
28.3.18 09:32
@řeřicha píše:
A není to zas naopak záhul na ledviny? Nemáte v rodině cukrovku nebo něco podobného?

Tak cukrovku měla babička a mamka. Já jsem měl taky období, kdy jsem pil až 7 litrů denně, ale bylo to prostě tím, že jsem měl žízeň a napit jsem se musel. Normální to není, ale tělo si to v tu chvílí vyžadovalo. Ale taky z 90ti procent pijeme vodu, to by ledvinám v takovém množství nemělo škodit. Ale třeba minerálka už by asi byl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
28.3.18 09:35

@Havran007 3 litry nevypiji já jako dospělák. U dítěte bych byla v pozoru. A zeptala bych se u Dr. I ten 1,5l u dvouleťáka mi přijde mazec. I když je to jen obyč voda. Ještě bych to pochopila v létě při vedrech a sportu/námaze/pobytu venku.
Ale asi je lepší mít dítě co pije než to co nepije…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama