Kolik vám dítko denně vypije čaje/vody?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Momoska88
Povídálka 13 příspěvků 28.03.18 08:54
Kolik vam ditko denne vypije caje/vody?

Maminky kolik vam ditko vypije caje/vody? Syn 9,5 mesice mi vcera vypil tak 20ml. Zkousela sem ruzne caje, rozpustne napoje nebo davat jen vodu a nic nechce. K doktorce jdem ta 14 dni a zas bude mit plno reci. Poradte prosim

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 28.03.18 08:58

@Momoska88 zoufale málo, to je mu 3,5 roku a má VVV ledvin :zed: musíme ho hlídat.. u Tebe, pokud kojíš nebo dáváš um, tak to není tak hrozné.. mmchdm, proč by dr měla mít plno řečí?

Momoska88
Povídálka 13 příspěvků 28.03.18 09:01
@martina.se píše:
@Momoska88 zoufale málo, to je mu 3,5 roku a má VVV ledvin :zed: musíme ho hlídat.. u Tebe, pokud kojíš nebo dáváš um, tak to není tak hrozné.. mmchdm, proč by dr měla mít plno řečí?

Ma UM, protoze mi tvrdila, ze musi vypit aspon 250 ml…

Vicky1
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 28.03.18 09:02

@Momoska88 vcem mu to podavas? Treba to chce zajimavy hrnecek nebo proste flasku s brckem… zkus jeste vyzkouset to a davej hlavne teda vodu, jinak pokud je jeste obcas kojenej tak to neres :hug:

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 5285 příspěvků 28.03.18 09:03

@Momoska88 je spokojený? Jak často má stolici? Co počúrané plenky? Dcera byla absolutny nepíč a je docela i doteď (téměř 2). Jediné co vypije je čistá voda (krom plnotučného mlíka). Ale neřeším, nabízím. Je spokojená, stolice každý den, čúrá taky normálně. U Dr. jsem to nikdy neřešila. Baví ji pít z kelímku. Na sladké šťávy se ofrňuje, čaj neprošel nikdy žádny.
Pokud je na UM/kojíš, tak by to mělo být ok. Oni většinou děti vědí co potřebují. Já to hodně doháněla okurkou - tú miluje dodnes.

řeřicha
Kecalka 235 příspěvků 28.03.18 09:04

Syn má rok, vypije tak 250 ml vody/čaje, ale před pár dny se přestal kojit a nechce ani UM, takže taky řeším, co s ním…

Dcera (3 roky) za den tak 500 ml + hrnek kakaa, přijde mi to málo, ale nemůžu do ní dostat víc.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 5285 příspěvků 28.03.18 09:05

@Momoska88 To naše malá nevypila v roce - a to už měla UM Jen ráno, zbytek příkrmy. Řídila bych se spokojeností miminka.

Hadumi
Extra třída :D 12897 příspěvků 28.03.18 09:08

Syn 14,5 m. vypije 0 ml, má jen kojení. Nestresuji se, u dcery to bylo podobné, ke změně došlo až při skončení kojení. Syn je v pohodě, čůrá dost.

Yasmina21
Kecalka 312 příspěvků 28.03.18 09:13

Naší dceři bude 9 měsíců a vypije okolo 200 ml vody za den. Někdy je to horší, někdy lepší. K tomu ještě vypije za den okolo 700 ml UM :kytka: Zkus miminku nabízet vlažnou vodu několikrát během dne, třeba vypije více po menších dávkách.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 28.03.18 09:16

Tak u nás jsou děti opak. Oba dva jsou na pití umanutí. Starší 7 let určitě vypije minimálně 3 litry denně. Menší 2 roky tipuju tak 1 - 1,5 litrů. Kvůli pití řve nejčastěji :)

řeřicha
Kecalka 235 příspěvků 28.03.18 09:18
@Havran007 píše:
Tak u nás jsou děti opak. Oba dva jsou na pití umanutí. Starší 7 let určitě vypije minimálně 3 litry denně. Menší 2 roky tipuju tak 1 - 1,5 litrů. Kvůli pití řve nejčastěji :)

A není to zas naopak záhul na ledviny? Nemáte v rodině cukrovku nebo něco podobného?

berua13
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 28.03.18 09:25

Já mám osmimesicniho a vypije s bídou 50 ml za den. Už ho učím z hrníčku a to ho baví… napije se z něho lépe než z kdovíjakých lahviček atd

Alyss1
Závislačka 2723 příspěvků 28.03.18 09:29

V tome veku deri skoro nepili. Sice byli kojene ale i tak. Stejne jedly jen mleko a zeleninu a ovoce. Tedy sama voda. Vic pit zacali kdyz meli vic rokliku, masa atd.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 28.03.18 09:32
@řeřicha píše:
A není to zas naopak záhul na ledviny? Nemáte v rodině cukrovku nebo něco podobného?

Tak cukrovku měla babička a mamka. Já jsem měl taky období, kdy jsem pil až 7 litrů denně, ale bylo to prostě tím, že jsem měl žízeň a napit jsem se musel. Normální to není, ale tělo si to v tu chvílí vyžadovalo. Ale taky z 90ti procent pijeme vodu, to by ledvinám v takovém množství nemělo škodit. Ale třeba minerálka už by asi byl problém.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 5285 příspěvků 28.03.18 09:35

@Havran007 3 litry nevypiji já jako dospělák. U dítěte bych byla v pozoru. A zeptala bych se u Dr. I ten 1,5l u dvouleťáka mi přijde mazec. I když je to jen obyč voda. Ještě bych to pochopila v létě při vedrech a sportu/námaze/po­bytu venku.
Ale asi je lepší mít dítě co pije než to co nepije…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama