Kolik vám nosí domu vaši muži?

Anonymní
22.5.20 10:35

Kolik vám nosí domu vaši muži?

Dobrý den dámy,

ráda bych se zeptala na takovou zapeklitou otázku. Kolik nosí domu vaši muži? Neberme v potaz ajťáky a topmanažery, co nosí stovku :)
Můj mi „dává“ na provoz domácnosti 15 tisíc, Ta částka je na jídlo, drogerii, vše pro rodinu i děti, školku.. Ze „svého“ platím vše kolem bytu - splátky, veškeré inkasa, telefon, pojistky (na těch 15 se taky dostanu jen z těch pravidelných plateb). Zaplatí teda opravu auta pokud třeba, benzin, 2× do roka jedeme na prodloužený víkend až týden na levnější dovču tady po ČR. Jak to máte doma vy? Beru, že někdo má společný účet, kam chodí asi celá výplata, zejména u manželů. A u těch, komu muži „dávají“ peníze, kolik to bývá?

Příspěvek upraven 22.05.20 v 12:25

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16282
22.5.20 10:38

A kolik vydělává? To víš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
22.5.20 10:39

Rekni mu, at ti nic nedava a at vsechny ty veci plati sam..treba jen dva, tri mesice, pak se uvidi, kdo umi hospodarit s penezi.. jinak teda odpoved na tvoji otazku je, ze si od manzela vezmu, kolik potrebuju a kdykoli to potrebuju a jeste mi kolikrat nuti vic, at si jdu koupit taky neco pro sebe..podotykam, ze je to nezneuzivam, mam na starosti doma rozpocet, vsechny povinne platby, servisy, pojistky, sluzby..manzel je rad, ze to nemusi resit a vi, ze ja umim s penezi hospodarit lepe..take navzajem vime, kolik bereme a kolik ma kde kdo nasetreno, investovano..uz to, ze ty tohle u manzela nevis je na povazenou

Příspěvek upraven 22.05.20 v 10:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 10:42
@divine woman píše:
A kolik vydělává? To víš?

Nevím.. Ale určitě 3× víc, než mi dává

• Nahlásit
  • Citovat
29972
22.5.20 10:42

Podle mě závisí i na celkové výši příjmů. Řemeslníci částo berou melouchy bokem. Taky záleží, jestli splacite hypotéku nebo na něco setrite.
A teda brát to jako plat za to, že jsi s dětmi sama doma mi přijde z Tvé strany hodně ujeté. Snad máte nějaký celkový objem příjmů, nějaký společný cíl a podle toho se musí do určité míry uzpůsobit rozpočet.
Nepřijde mi to jako malá částka pro 4 lidi, pokud se tvoří rezervy a spoří dětem.

Ale bacha na to, reprezentativní vzorek emimina tvrdí, že má na účtu tolik, že kdyby jim vypadly příjmy na půl roku, tak budou dál splácet závazky ohledně bydlení a s životní úrovní to ani nehne :mrgreen: Ale jak přišla korona krize, nemožnost pracovat a nutnost utáhnout opasky, tak reprezentativní vzorek emimina v diskuzích řval, že nebude na jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
22.5.20 10:43
@Anonymní píše:
Dobrý den dámy,ráda bych se zeptala na takovou zapeklitou otázku. Kolik nosí domu vaši muži? Nejlépe tedy řemeslníci? Neberme v potaz ajťáky a topmanažery, co nosí stovku :)
Můj mi „dává“ na provoz domácnosti 15 tisíc, a mě to přijde strašně málo na to, že jsem doma od 8 do 20 nebo dýl sama, občas i o víkendu, když nestíhají. Občas celkem padám na pusu. Ta částka je na jídlo, drogerii, vše pro rodinu i děti (1 a 4), školku (cca 4 tisíce), kroužky, plavání. Když nevyjdu, prý neumím hospodařit s penězi. Ze „svého“ platím vše kolem bytu - splátky, veškeré inkasa, telefon, pojistky (na těch 15 se taky dostanu jen z těch pravidelných plateb). Zaplatí teda opravu auta pokud třeba, benzin, 2× do roka jedeme na prodloužený víkend až týden na levnější dovču tady po ČR (do 6 -10 se vším se vejdeme).
Jak to máte doma vy? Beru, že někdo má společný účet, kam chodí asi celá výplata, zejména u manželů. A u těch, komu muži „dávají“ peníze, kolik to bývá? O tom, kolik času tatínek věnuje dětem přes týden radši pomlčím, když se podíváte na čas, kdy chodí domů, samozřejmě unavený. Ale to už je na jiné téma.

Já myslím, že při dnešních cenách jsou běžné náklady na rodinu s dětmi kolem 30 tis. Kč, a to bez hypotéky a nějakých restaurací, drahých rekreací apod. Vždyť jen jídlo vyjde už kolem 3-4 tis. Kč za osobou, pokud by se to zprůměrovalo.
Ovšem ptát se zde je zbytečné, každá rodina má jiné výdaje, někdo je skromný a šetří, jiní si užívají. Někdo ti řekne, že žije spokojeně a užívá si, pro druhého je to živoření. To si musíte vyřešit vy dva. Za mne myslím, že pokud rodina nic nesplácí a bydlí ve vlastním, tak ty náklady budou 25-30 tis. Kč a to nepovedou nějaký luxusní život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6390
22.5.20 10:45

@Jana206 ted jsi me pobavila, ale mam uplne stejny pocit :lol: :lol: :lol:

Zakladatelko, jinak souhlasim s nazorem vyse, pokud se to partnerovi nelibi, at ty platby vseho obstarava par mesicu sam a uvidi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
22.5.20 10:46

Nic mi nedává. Všechny jeho ofiko vydělané peníze jdou na jeho účet, z toho se platí vše, co je potřeba. Já tam posílám určitou část svého platu, mám svůj účet. K jeho účtu mám přístup (chodím nakupovat, plus se tam shromažďuje většina našeho rodinného příjmu, nechávám si na svoje platby plus si něco málo spořím), on k mému ne (z jistých bezpečnostních důvodů). Má nejspíš i nějaké neofiko příjmy z různých oprav, co čas od času udělá, ty bohužel utrácel velmi nepřijatelným způsobem, ale jelikož lže, tak o nich opravdu přehled nemám a tudíž jsem jemu zamezila, aby měl úplný přehled o mých ofiko příjmech.

U tebe bych radila nechat ho nějaký čas všechno hradit a možná by to přehodnotil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 10:47
@Jana206 píše:
Podle mě závisí i na celkové výši příjmů. Řemeslníci částo berou melouchy bokem. Taky záleží, jestli splacite hypotéku nebo na něco setrite.
A teda brát to jako plat za to, že jsi s dětmi sama doma mi přijde z Tvé strany hodně ujeté. Snad máte nějaký celkový objem příjmů, nějaký společný cíl a podle toho se musí do určité míry uzpůsobit rozpočet.
Nepřijde mi to jako malá částka pro 4 lidi, pokud se tvoří rezervy a spoří dětem.Ale bacha na to, reprezentativní vzorek emimina tvrdí, že má na účtu tolik, že kdyby jim vypadly příjmy na půl roku, tak budou dál splácet závazky ohledně bydlení a s životní úrovní to ani nehne :mrgreen: Ale jak přišla korona krize, nemožnost pracovat a nutnost utáhnout opasky, tak reprezentativní vzorek emimina v diskuzích řval, že nebude na jídlo.

A teda brát to jako plat za to, že jsi s dětmi sama doma mi přijde z Tvé strany hodně ujeté.
Nic takového jsem neřekla, možná to bylo pochopeno jinak. Kdyby někdo dělal ve fabrice, tak má taky 15, dělá od-do a má čas na děti a rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
29972
22.5.20 10:49

@Kukacka123 Jak to myslíš, pobavila? :mrgreen: Přijde mi hlavně hodně smutné, že v dlouhodobém partnerském svazku s dětmi neví, jaký má její partner příjem :nevim:
Snažila jsem se na to podívat objektivně, že i příjmy mají svůj strop a nelze všechny peníze projist, utratit za zábavu a oblečení. My máme náklady vyšší, ale dětí je víc a nejstarší děti už na druhém stupni. Ale každá rodina má jiné možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
22.5.20 10:54

Muž je OSVČ a máme jeden společný účet od začátku. Dceři je 6,5 roku a končím 34 tt, takže jdu po víkendu na mateřskou. Částka 15000,– je jako taková celkem fajn, ale když vezmu, ze muž si dá jeden víkend fušku bokem a donese si to… :think: Záleží, zda na něco třeba nešetří bokem, spoření apod. Jinak teda cena za školku mazec 8o Upřímně se zeptám, do jakých kroužků chodí tak malé děti? :) Jako ještě můžeš zkusit to, jak je zde psáno, aby to chlap řešil chvíli sám ty platby :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 10:55

Tak můj muž nosí 40 000. Ja 20 000.
Zivime tri deti, ctvrte žije uz samo.
Naklady na bydlení a sporeni a ostatní naklady mame 25 000.
Zbyvajicich 35 mame na jidlo a vse ostatní.
Celkem se mi zdá, ze si nemuzem extra vyskakovat.

• Nahlásit
  • Citovat
29972
22.5.20 10:55
@Anonymní píše:
A teda brát to jako plat za to, že jsi s dětmi sama doma mi přijde z Tvé strany hodně ujeté.
Nic takového jsem neřekla, možná to bylo pochopeno jinak. Kdyby někdo dělal ve fabrice, tak má taky 15, dělá od-do a má čas na děti a rodinu.

Většina lidí ve fabrice dělá prescasy, aby donesla nějaký slušný plat. Neznám chlapa od rodiny, který by byl v 15 hodin doma. A ano, tak to vyznělo, že ocekavas více jen proto, že se staras :mrgreen: Netvrdím, že je to v dnešních cenách nějaká hitparada, ale pokud by se platily zvlášť pojistky, spoření a větší výdaje plus rezerva, je to únosné. Naučit se šetřit v dnešní době, kdy je v obchodech vše dostupné a podporované masivní reklamou, není tak úplně jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12683
22.5.20 10:59

Máme společný účet, „odevzdává“ celu výplatu a já rodičák, z toho vše poplatíme, něco dáme na spořák a ze zbytku žijem. Kolik bere je asi celkem jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
22.5.20 10:59
@Anonymní píše:
Nevím.. Ale určitě 3× víc, než mi dává

Tak to máte nějak divný vztah. A jste manželé?

Příspěvek upraven 22.05.20 v 11:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama