Kolik vám vypije 7měsíční tekutiny naráz?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
24.11.19 21:09

Kolik vam vypije 7-8mesicni tekutiny (stava,voda,caj)naraz?

Ahojky, mozna hloupa otazka, ale radeji se zeptam. Kolik vam vypije 7-8mesicni tekutiny (stava, voda, caj)naraz? Me totiz pred prikrmem vypil 240ml ovocne stavy a ted si rikam jestli to nevafi tak hodne? Diky moc predem za odpovedi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4957
24.11.19 21:24

Dávám pouze neslazemy čaj od 7meho měsíce. Někdy si cucne, někdy vypije víc, ale 240 určitě ne naráz. To je asi tím, že to bylo podáno před prikrmem, takže byl hladový. U ovocných šťáv pozor na cukr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41794
24.11.19 21:25
@Jasy19 píše:
Ahojky, mozna hloupa otazka, ale radeji se zeptam. Kolik vam vypije 7-8mesicni tekutiny (stava, voda, caj)naraz? Me totiz pred prikrmem vypil 240ml ovocne stavy a ted si rikam jestli to nevafi tak hodne? Diky moc predem za odpovedi :kytka:

Max 120 ml

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.11.19 21:30

Jj dekuji, ja mam jen strach jestli to nevadi mi ted tak doslo. Mleko je v pohode, ale tam kde je voda, tak pry ani dospely nesmi vypit naraz velke mnozstvi :( no doslo mi to az ted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5420
24.11.19 21:33

Nechápu, proč dítěti dávat cokoli kromě čisté vody a mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5420
24.11.19 21:34

Ovocná šťáva je navíc sladká, což neprospěje zubům, návyk na sladké pití sám o sobě je dost nebezpečný pro zdraví dítěte. Dítěti dávám pít k příkrmu, příp. po něm, ne před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.11.19 21:35
@rozand píše:
Nechápu, proč dítěti dávat cokoli kromě čisté vody a mléka.

no tak to je 100% ovocna stava redena vodou primo od 6.mesicu a ja ji jeste naredila. Jinak vodu ani caj nechce, takze proto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5420
24.11.19 21:43

@Jasy19 Dávám jen švestkovou, pokud má dítě zácpu. Prodávají se od 4 měsíců i přesnídávky s cukrem, to označení nic moc neznamená. Rozhodně není ok ani pro ledviny ani pro zuby, aby dítě takto malé pilo běžně ovocnou šťávu. Ale dělej, jak myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.11.19 21:48
@rozand píše:
@Jasy19 Dávám jen švestkovou, pokud má dítě zácpu. Prodávají se od 4 měsíců i přesnídávky s cukrem, to označení nic moc neznamená. Rozhodně není ok ani pro ledviny ani pro zuby, aby dítě takto malé pilo běžně ovocnou šťávu. Ale dělej, jak myslíš.

Ja vim, urcite, ale tim, ze vodu nechce tak jsem zkusila detskou stavu, je v tom 20% jabl. stavy a zbytek voda, ale me se hlavne jedna o to, ze tolik naraz prave kvuli ledvinam. Asi jsem tu otazku mela napsat jinak, ze se ptam na vodu a ne na stavu. Proste chci vedet jestli vadi, ze tak maly vypije naraz pres 200ml tekutiny (ne mleko) voda atd.

Příspěvek upraven 24.11.19 v 21:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
24.11.19 21:49

Asi šťávička chutnala! Mě syn vypil klidně tolik mléka ráno a večer. Nic se mu nikdy nestalo, akorát měl nacucanou plínku… Před jídlem mu dej do lahvičky příště míň, ať ti pak něco sní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.11.19 21:51
@bjitka123 píše:
Asi šťávička chutnala! Mě syn vypil klidně tolik mléka ráno a večer. Nic se mu nikdy nestalo, akorát měl nacucanou plínku… Před jídlem mu dej do lahvičky příště míň, ať ti pak něco sní.

Jj presne tak, uz mu to dam na cely den a ne takhle. Mleko prave nevadi, ale voda tekutina.. vim, ze ani dospely nesmi naraz hodne. No snad pro jednou nevadi :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
24.11.19 22:04

@Jasy19 Mě 200ml nepřijde zase tak tragické. Spíš to, že to je před jídlem a pak ti s plným bříškem pití nic nesní. Maximálně by se mohlo malé poblinkat, jinak by to snad nemělo nijak uškodit. Moje děti si někdy párkrát cucly, jindy toho vypily víc najednou, nechala jsem to na nich, jak potřebovaly. Neboj, bude to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
24.11.19 22:15

Takhle jednorázově se rozhodně nic nestane :D Ale závidim ti to, mně malá vypije max tak 20 ml, ani po příkrmu nechce vůbec nic pít. Jen mlíko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.11.19 22:16
@bjitka123 píše:
@Jasy19 Mě 200ml nepřijde zase tak tragické. Spíš to, že to je před jídlem a pak ti s plným bříškem pití nic nesní. Maximálně by se mohlo malé poblinkat, jinak by to snad nemělo nijak uškodit. Moje děti si někdy párkrát cucly, jindy toho vypily víc najednou, nechala jsem to na nich, jak potřebovaly. Neboj, bude to v pořádku.
Dekuji moc :) no nedalo mi to zavolala jsem na detske a sestricka rikala, ze to nevadi, ze je problem kdyz miminko vypije za noc treba litr tekutin, ze pak vznika.. ted nevin ten nazev. Pamatuji, ze jedna maminka davala mimo mleka vodu (muselo to byt hodne) a skoncili v nemocnici. Takze na tekutiny (krome mleka) fakt pozor.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.11.19 22:19
@Kristynka22 píše:
Takhle jednorázově se rozhodně nic nestane :D Ale závidim ti to, mně malá vypije max tak 20 ml, ani po příkrmu nechce vůbec nic pít. Jen mlíko

No on prave taky nechce :P ani vodu, caj roibos max 20ml a vcera jsem cetla, ze by mel vypit 1l vcetne mleka, tak jsem mela obavy a zredila mu tu stavu a to mu chutnalo, proto tolik vypil :zed: uz mu to nedam naraz teda. Dekuji moc za odpovedi vsem :kytka:

Příspěvek upraven 24.11.19 v 22:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat