Kolik vás měsíčně stojí miminko? A jak s mateřským příspěvkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
IzaVon
Nováček 1 příspěvek 24.08.19 14:36
Kolik vás měsíčně stojí miminko? A jak s mateřským příspěvkem?

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, kolik Vás cca stojí měsíčně vaše miminko? Zjistila jsem, že jsem těhotná 5tt. Přítel ale má teď nastupovat na policejní školu od listopadu a bude brát cca 18 000,– Kč čistého, plus jsem si zjistila, že kdyby zvýšili rodičovský příspěvek na těch 300tis., dostávali bychom k tomu 8 000,– Kč. Takže bychom měli nějakých 24 000,– Kč. 14 000,– dáváme za nájem, plus 1 000 za telefony. Myslíte, že jsme schopni z 9 000,– uživit miminko? V prací pracuji již 3 roky, takže nevím jak by to bylo s mateřským příspěvkem? Jak a kdy se dostává? Na účtu máme naspořeno 100 000,– Kč. Čekáme první miminko a moje maminka mi tak trochu naznačila, že bychom si miminko raději neměli nechávat, když půjde přítel na školu, že jsem ještě dost mladá (24let). Já si ale nedovedu představit, že bych si ho nechala vzít. Vůbec nevím, co mám dělat :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Gortyna
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 1 inzerát 24.08.19 14:36

Pokud pracuješ 3 roky oficiálně a platí se sociální (tj. ne načerno) tak máš mateřskou. Ta se bere od 6-8 týdnů před termínem porodu ale celkově cca 6 měsíců, pak je rodičák. Takže 300 k/ 30 měsíců je 10 tisíc. Záleží kde budeš nakupovat jestli ti stačí plenky z Lidlu nebo potřebuješ nějaký eko a bio. To samé oblečení a ostatní vybavení. Stačí prohledat na netu.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 24.08.19 14:41

No když koupíš věci z druhé ruky tak něco ušetříš, ale jestli nebudeš kojit tak um je pěkná pálka, pokud bude dítě nedej bože nějak nemocný a budete lítat po mudr a platit léky a pomůcky tak to nedáte

ElucaK
Kecalka 367 příspěvků 24.08.19 14:41

Miminko bych si nenechala vzít ani s nižším příjmem. Miminko není drahé, pokud budeš kojit, UM leze hodně do peněz, i tak se to ale dá. Na spoustě věcí se může šetřit, výbava z druhé ruky taky může být krásná, plenky levnější apod. Maminka by měla mít radši připomínky, že vám pomůže, ať finančně, nebo s hlídáním, abys třeba mohla na brigádu, když vám poteče do bot. Taky je tu varianta rychlejšího výběru rodičovského příspěvku, tím pádem vyšší příjem. Nástup dítěte do jesliček a tvůj odchod do práce. Všechno jde, ale musíte chtít a snažit se všichni. Miminka bych se nevzdala, a to že si mladá ber jako výhodu :mavam:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 24.08.19 14:42

Jinak kolik projíte?

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 24.08.19 14:42

Tak pokud pracujes tak budes mit pul roku materskou. A pak rodicak a pokud schvali 300tis tak to dela 10tis mesicne. Muzes mit treba brigadu od roku ditete. Muzes si na zacatek dat vyssi rodicak. Treba 12tis. A snizit od roku na 9tis a 3000 privydelat. Stridat se s muzem v hlidani. Jde to kdyz se chce. Mate i nasporeno. Kocarek koupis za 3000 bazarovy. Postylku poridis bazarove levnou. Oblecek bazarovych je vsude plno. Pliny muzes v akci nakoupit postupne. Jestli maate dobry vztah a mimi chcete jdete do toho

Nowena
Stálice 65 příspěvků 24.08.19 14:42

Takhle ti to řeknu. Myslím, že jedno dítě rodinný rozpočet tolik nezasáhne. Mám dceru a situaci teda máme trochu lepší.. ale jídlo a drogerii pro celou rodinu obstarám za +-10tis. měsíčně. A to byh řekla že si dopřáváme kvalitní potraviny, hodně zeleniny a ovoce. Dceru látkuju, výbavu jsem kupovala z druhé ruky. Našetřeno máte a navíc po zkončení přípravy budete zase dostávat o něco víc. Chce se jen uskromnit a myslím, že to zvládnete. :kytka:

Felici
Povídálka 14 příspěvků 24.08.19 14:44

Nedokážu říct, kolik dítě stojí (čekám své první), ale nejspíš to závisí i od toho, jestli budeš kojit, látkovat a podobně. Nepomohlo by Vám ale, pokud by si si nastavila vyšší rodičák na kratší dobu a počítala s tím, že se vrátíš do práce alespoň na půl úvazku trochu dřív?

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 24.08.19 14:46

18000+8000 je 26000 ne 24tis.

PaníBovaryová
Kelišová 5218 příspěvků 24.08.19 14:47

Pritel bude mit na policejni skole i stravu?

PaníBovaryová
Kelišová 5218 příspěvků 24.08.19 14:48
@Felici píše:
Nedokážu říct, kolik dítě stojí (čekám své první), ale nejspíš to závisí i od toho, jestli budeš kojit, látkovat a podobně. Nepomohlo by Vám ale, pokud by si si nastavila vyšší rodičák na kratší dobu a počítala s tím, že se vrátíš do práce alespoň na půl úvazku trochu dřív?

A dite ji bude hlidat ta ochotna maminka

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23488 příspěvků 24.08.19 14:50

@IzaVon první půl rok života obou kluků to bylo akorát za pleny a kosmetiku cca 1000kč měsíčně.
Rozhodně nepočítej se zvednutím RP, mělo to být u od července, pak od novýho roku a zatím vláda v tichosti řekla, že teď na to nemají čas to řešit…

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 24.08.19 14:52

Tak miminko nemusi stat skoro nic, nebo taky hodne. Zalezi na okolnostech. Jestli muzes vybavicku nekde podedit, dite bude zdravy a budes ho kojit, tak nestoji zhola nic. Ale muze se ti taky stat, ze budes muset kupovat nejakou special umelou vyzivu, nedejboze leky a uz to jede. Tech 9 tisic, to mate i na jidlo, drogerii, benzin atd? Nic moc no, ale na potrat bych kvuli tomu urcite nesla.. Nikdo taky nerika, ze musis byt doma cely tri roky, najdes si treba nejaky přivýdělek, nebo pritel brigadu. A je dost vyhodne se pred narozenim ditete vzit. Prijdete si kazdy rok na prijemne vratky na danich. Hlavne se rozhodnete vy dva a nenech se do niceho tlacit od pribuznych..

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 24.08.19 14:53

18000+8000 je 26000

Gortyna
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 1 inzerát 24.08.19 14:56

@lleennttiillkkaa to ani neříkej, že to nezvýší od novýho roku. Neříkám že s tím počítám ale víš jak, každá koruna navíc se hodí

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama