Kolik věciček na miminko od každé velikosti?

19079
26.7.13 09:51

Kolik věciček na miminko od každé velikosti?

Ahoj holky maminky, :mavam: prosím o radu…Rozhodla jsem se, že pomalu začnu nakupovat věcičky na miminko. Vůbec ale nemám ponětí, kolik kusů např. bodýček od každé velikosti musím mít. Vím, že každé mimi je jiné, ale potřebovala bych poradit alespoň přibližný počet k jedné velikosti.

Jak jste to měly vy s vaším miminkem?? :) Předem děkuji za názory. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
26.7.13 09:56

Já kupovala 6 ks od každého a u nás to bohatě stačilo. Ale kluk nebyl „blicí“, takže fakt bez problémů. Kámoška potřebovala denně 10 ks bodyček a dupaček, protože měla fakt mimčo, co blindilo téměř pořád. Ale pro začátek stačí pár kousků, to poznáš, jestli bude dítko v pohodě nebo ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48872
26.7.13 09:57

Těch 56,62 stačí pár ks, kupovala bych víc od těch 68.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48872
26.7.13 09:58

Na syna jsem měla v 56 asi 3 overaly a 3 body, v 62 tak 5 ks od každého. Syn měl při porodu 46 cm, tak jsem nakonec ještě musela dokupovat i 50, pt mu vše bylo velké. Fakt záleží na velikosti mimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6178
26.7.13 10:02

@MUFICE přesně, u nás nejvíce potřeba pak velikost 68…56 mu byla rychle malá, některé věci ani neměl na sobě a to jsme měli jen pár kusů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lindsay15
26.7.13 10:11

My 56 využívali skoro do dvou měsíců, plaval v ní a to se narodil s 50cm. 62 teď pomalinku budeme vyměňovat za 68 a to máme přes 3 měsíce a má 63,5cm :nevim: A mám od všeho hooodně věcí, jsem líná prát obden :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
19079
26.7.13 10:16

Holky děkuju… :)
Zatím jsem koupila jen velikost 56, 62 a 68 a od každé velikosti mám asi 4 kusy. Což je samozřejmě málo. Ale proto jsem si říkala, že se raději optám, než abych zbytečně nakupovala 15 kusů.

Jasný, že pak se uvidí, jak to s mimčem bude a kdyžtak se dá dokoupit. Já se jen bála, abych toho neměla extra málo :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
26.7.13 10:16

Máme skoro dvouměsíčního prcka a momentálně přecházíme na velikost 62.Takže těch maličkých věcí bych tolik nekupovala.
Co koukám, tak mám dvě body vel 46-ty měl dobré 2 týdny od porodu, pak jedno body 50 a asi 5×56.Malý občas ublinkne, občas je politý mlíkem a přesto v pohodě vystačíme, peru tak jednou za 3-4dny.Taky záleží v jakém obobí mimi čekáš. TeĎ jak jsou horka, je malý jen v body nebo v tričku. Na podzim, už to bude chtít i dupačky nebo overálky. Jinak já dávám overal jen na spaní a máme jeden na jednu noc. Mám jich 6ks vel.50-62 a ty střídám.
Jinak za ty dva měsíce nejvíc točím troje polodupačky, tři kabátky semišové, bodynka, jednu košili a dvoje dupačky na doma.

• Nahlásit
  • Citovat
598
26.7.13 11:14

Za mě - nakup více, nemusíš pak pořád prát. Nebo si popůjčuj od kamarádek. Z 56 jsme měla asi šestery dupačky a minimálně po 10 ks bodyn jak s dlouhým, tak s krátkým - dnes vím, že s krátkým by stačilo jedno :) To byla vlastní výbava, hodně jsem pak měla od kamarádky. Hodně u nás frčí polodupajdy, dupajdy už od vel. 68 kupovat asi nebudu, nepraktické. Ono se řekne, že z toho rychle vyroste, to sice jo, ale přece nebude třeba měsíc chodit v něčem, co je mu strašně velké, ne? Taky záleží na velikosti dítěte a plínách, některé jsou větší a do 56 je skoro nenarveš. Kamarádka nakupovala až od vel. 62, věděla, že bude používat jen látkové plíny, tak aby je do oblečků nacpala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
26.7.13 13:26

Já bych toho moc nekupovala, ono to mimino z těch nejmenších velikostí opravdu vyroste cobydup. Můj kluk déle nosil snad až 80, nejdéle potom 86, 92… V 56 jsem měla pár kousků a do některých jsem ho ani nenarvala. Syn byl faldíkatý a kolikrát ta 56 byla úzká jak na panenku. Něco málo nosil pouhé dva týdny, přešli jsme rovnou na 62. Při narození měl 53cm. Teď druhý den teda tu 56 nosí, jak dlouho se teprve uvidí, je mu teprve 5 dní.

EDIT: Jinak čeho se mi osvědčilo hodně, byly overálky a bodýčka, toho jsem snad měla po 12 kusech. Nicméně mikin, kalhot, triček… apod., zkrátka oblečení na ven a na parádu tolik určitě nepotřebuješ. Bývala bych si vystačila s dvěma gatěma a mikinama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama