Reklama

Kolik vypije 4 měsíční mimi na UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 13:55
Kolik vypije 4 mesicni mimi na UM

Chci se zeptat kolik vam za den vypije mimco mlicka a v jakych intervalech? Mam 4 mesicni 5 kg holcicku. Pije po 4 h 140 ml Nutrilonu s nocni pauzou 6 h.

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Marrrtttina
Stálice 90 příspěvků 05.01.18 14:25

Mě malá pila přesně podle tabulek na krabici tj 180ml 5× denně později s příkrmy o dávku méně. V 5m už je v tabulce 210tak jsem ji tolik začala dělat, ale hned tolik nevypila až třeba za 1-2tydny říkala jsem si že je lepší trochu vylít než aby měla hlad. Ale jsou i děti které tolik nechtějí najednou pak ale piji častěji důležité je kolik vypije celkem za den :srdce:

Trinetka
Závislačka 4669 příspěvků 05.01.18 14:26

Určitě se držet a nepřekračovat dávku co je na krabici..

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 05.01.18 14:28

Obecně se uvádí, ze 1/6 sve váhy za den, tj 5kg mimco by mělo vypít cca 830ml mléka denně. Ale je to +-, kazde dite je jiné. Me syn od 2 mesicu pil cca 700ml/den (pri váze 7kg), ted uz tak mesic - 6 tydnu pije 900-1000ml/den…vaha cca 8 kg, uz jede paty mesic, tak jsem začala vecer dávat kaši, a o to méně vypije mléka. Ale zase začal spat celou noc bez kňourání, buzení se na dudlik atd, je o poznání klidnější :mrgreen:

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 14:28
@Marrrtttina píše:
Mě malá pila přesně podle tabulek na krabici tj 180ml 5× denně později s příkrmy o dávku méně. V 5m už je v tabulce 210tak jsem ji tolik začala dělat, ale hned tolik nevypila až třeba za 1-2tydny říkala jsem si že je lepší trochu vylít než aby měla hlad. Ale jsou i děti které tolik nechtějí najednou pak ale piji častěji důležité je kolik vypije celkem za den :srdce:

Me se zda ze je to dost malo. Po jidle mi zacne ihned plakat ze ji beru flasku. Ale dr mi davky vypocitala takto. Moc se mi to nelibi.

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 14:32
@Marrrtttina píše:
Mě malá pila přesně podle tabulek na krabici tj 180ml 5× denně později s příkrmy o dávku méně. V 5m už je v tabulce 210tak jsem ji tolik začala dělat, ale hned tolik nevypila až třeba za 1-2tydny říkala jsem si že je lepší trochu vylít než aby měla hlad. Ale jsou i děti které tolik nechtějí najednou pak ale piji častěji důležité je kolik vypije celkem za den
@Marie432875 píše:
Obecně se uvádí, ze 1/6 sve váhy za den, tj 5kg mimco by mělo vypít cca 830ml mléka denně. Ale je to +-, kazde dite je jiné. Me syn od 2 mesicu pil cca 700ml/den (pri váze 7kg), ted uz tak mesic - 6 tydnu pije 900-1000ml/den…vaha cca 8 kg, uz jede paty mesic, tak jsem začala vecer dávat kaši, a o to méně vypije mléka. Ale zase začal spat celou noc bez kňourání, buzení se na dudlik atd, je o poznání klidnější :mrgreen:

Dekuji. Tim padem by melo 140ml teoreticky stacit.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 05.01.18 14:40

@Nina1778 u prvního jsem plašila, že pije moc - dávala jsem dle krabice a výpočtů. Výsledkem byl pláč a stres. Pak jsem se na to jednoho dne vykašlala, začala dávat dle hladu a ejhle spokojené mimi i máma :) u druhého jsem vždy začala dle krabice, ale upravovala dle potřeby. Oba kluci jedli vždy víc než krabice nebo výpočet říkaly. Je zbytečné brát toto dogmaticky, potřeby dítěte jsou hlavní :srdce:

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 14:51
@Mollify83 píše:
@Nina1778 u prvního jsem plašila, že pije moc - dávala jsem dle krabice a výpočtů. Výsledkem byl pláč a stres. Pak jsem se na to jednoho dne vykašlala, začala dávat dle hladu a ejhle spokojené mimi i máma :) u druhého jsem vždy začala dle krabice, ale upravovala dle potřeby. Oba kluci jedli vždy víc než krabice nebo výpočet říkaly. Je zbytečné brát toto dogmaticky, potřeby dítěte jsou hlavní :srdce:

To je asi rozumne. Ja byla prvni tydny uplne vyrizena. Vsichni mi rikali ze ji davam moc a mala pribira vic nez by mela. A ted se drzim striktne toho co rekne dr a mala ji mene nez je na krabici a je hladova

Mollify83
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 05.01.18 14:58

@Nina1778 Ježíši to jsou hrozný hlouposti, jak jako že přibírá víc než by mela :cert: z toho se mi vzdy zvedne tlak, je to miminko a jen co se rozhýbe zpomalí se to. Hele moji kluci přibírali průměrně kilo měsíčně, oba jako mimina krásní a doktorka se vždy jen nad váhou smála ???? jedli klidně co dvě hodiny. A dnes? Stará je ve 2,5 drobek do kterého je dřina něco nacpat, mladší sice bašti stále rad, ale tlustý rozhodně není :)

Macik.S
Kecalka 288 příspěvků 05.01.18 16:33

Náš malý vypije 200 ml, 5× denně, (mléko Hami) na večer dávám kaši.
Podle tabulek jsem se neřídila, dávám mu, když chce. Přibírá pěkně, každý měsíc kilo, teď má 6,5 kg. Doktorka se nikdy nedivila, naopak tvrdí, že přibírá krásně.
Tlustý není. Na ostatní se vykašli, i na doktorku, když má malá hlad, tak jí dej :)

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 17:28

Je pravda ze doktorka kolikrat rekne uplny nesmysl a v podstate si clovek doktorem musi byt sam. Vzdy kdyz jsem podle ni neco udelala bylo to spatne. Takze asi zkusim zvednout postupne. Dam ji 160 a uvidim. Diky

Marrrtttina
Stálice 90 příspěvků 05.01.18 17:49

@Nina1778 to je nejlepší zkusit dát víc a uvidíš jestli vypije nebo ne miminko si řekne samo že už nechce a když ti to vypije celé a ještě bude tahat prázdnou savičku že ještě chce tak příště zas zkusíš o 30ml více a když to nevypije tak zas ubereš

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 18:06
@Marrrtttina píše:
@Nina1778 to je nejlepší zkusit dát víc a uvidíš jestli vypije nebo ne miminko si řekne samo že už nechce a když ti to vypije celé a ještě bude tahat prázdnou savičku že ještě chce tak příště zas zkusíš o 30ml více a když to nevypije tak zas ubereš

Prave ze ja nemuzu uplne velky skok. Je zrout. Kdyz ji byly 3 tydny vyzahla behem 3h 250ml a zkoncili jsme v nemocnici. Ona by porad pila. Musim ji to korigovat ja a take mela velke problemy s travenim. Neustale zmeny prikrmu. Uz je to ok ale musim opatrne

Rashaa
Kecalka 112 příspěvků 05.01.18 19:06

@Nina1778 Naše malá pije 4× denne 150ml a 1× 180ml (ráno), spí celou noc, takže víc jak pětkrát denně jíst nestihne, jídlo má po třech hodinách. A v pohodě jí to stačí, včera jsme byly na kontrole a přibírá jak má. Jo a váží 6,6kg :)

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 06.01.18 10:11

Ahoj, zvu vas ke mne do skupinky, take resime UM ???? https://www.emimino.cz/…um-20172018/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >