Kolik vypije tekutin vaše 13M dítě

4976
20.11.09 11:20

Kolik vypije tekutin vaše 13M dítě

Ahojky vím že nějaké diskuzu na toto téma tady jsou ale nemůžu je najít.

Terezka za den vypije tak 600ml a nevím jestli to je málo nabo akorát.
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8440
20.11.09 11:55

Ahoj, no mělo by to být tak, že na 1kg váhy je 100ml tekutin - počítá se vše. Mlíko, polívky atd

Vendulka ve 13měsících skončila v nemocnici na kapačce kvůli dehydrataci :cry: nechtěla pít vůbec :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
20.11.09 11:57

Včetně mlíka?

Mlíko nevím, protože ještě kojím, jiných tekutin (vody) vypije kolem půl litru.

U dcery jsem byla ráda, že vypila denně 200ml, pije mizerně dodnes. Dr. mi na to řekl, že každý to má jinak, že jí nemám nutit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4976
20.11.09 12:03

Já ještě kojím ale už jen dopoledne a večer a v noci. A k tomu vypije 6OO ml čaje za den.

Takže jestli je 100ml na kilo váhy tak to asi splňujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17854
20.11.09 12:41

Ty o,co ja bych dala za pul litru,Ema vypije tak 2 dc..ted je nemocna a nepije vubec,coz je pruser a zitra nas nejspis ceka spital a kapacky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
20.11.09 13:12

Ahoj, tak mám taky nepivce. Mlíka dá tak 350ml za den a pak mi pije jen vodu a někdy dá 150ml někdy ani to ne, ale pak mi je schopná vypít i 300ml, ale to jen vyjímečně.

s klukem jsem neměla problém, ten pije doteď. Byl schopnej vypít i 2 litry. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.09 17:03

Ahoj,
když bylo mé dceři 13 měsíců, tak jsme toho tedy moc nevypili. Ona pije vůbec hrozně málo. Myslím, že to bylo tak naximálně 200 ml + několik kojení denně. Teď už má skoro dva roky a vypije toho už trochu víc, řekla bych tak 300 až 400 ml,ale je pořád kojená 3 x denně, tak aspoň to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
20.11.09 21:31

Dcera má ledviový reflux, takže denně MUSÍ vypít alespoň 100ml/kg váhy, jinak by musela na kapačku :-(
Naštěstí pije dobře - 700 ml vody + 600 UM + polívky,ovoce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
21.11.09 10:59

tak to moje dítko patří mezi naprosté pijáky,pokud netáhnu pití i ven tak je průser :think: ,byl kojen do 13.měsíce od té doby vypil kolem 1,2l+polévky,sunar no a teď bych řekla že vypije kolem 2l+polévky. :potlesk: ..no sunar a mlíko mi odmítá,takže jdememe na střídačku čaje,džusy,sirupy… a občas to mlíko s grankem když už na něj má chuť… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
22.11.09 13:18

Jejda, tak koukám, že jsme totálně nepivci 8-o … a snad teda neskončíme špatně … dcerka je kojená - cca 4× během 24 hodin ale k tomu nedokáže vypít víc jak 50 ml vody (nebo čaje) za den … sice se snažím dohnat něco i tím, že ji dávám hodně polívky (ale i to je jenom 150ml tekutiny (zbytek jsou pevné složky) … jak to tak tady pročítám, tak bych asi měla mít strach :nevim: ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
23.11.09 14:00

My máme doma taky totálního nepivce - když je zdravá, tak vypije tak 4OO ml mléka, jinak téměř nic (tak 5O ml něčeho jinýho). Jo a taky sní polívku a přesnídávku, ale to je vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4976
23.11.09 20:35

Tak to koukám že jsme na tom s pitím dobře :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
23.11.09 22:13

Pájo, jste na tom dobře. Mně dá tak 2dcl čaje denně a polívky plive. Zatím čůrá, tak si říkám, že asi stačí. :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Monika Od.
30.3.10 11:58

My s pitím nějaké velké problémy nemáme.Mám už sice starší holčičku (20 měs.),ale nikdy neměla problém s pitím.Sice dopoledne moc nepila,pak to doháněla odpoledne a k večeru a často i v noci.Nějakou dobu mi v 16 měsících vypila i 500ml vody za noc.Teď je to podobné.Spíš řešíme jak do ní dát mléko,které moc nechce,ale snad svítá na lepší časy.Dávám ji ho v noci jak má žizeň a jelikož má velkou žízeň,tak vypije cokoliv co je po ruce. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
12071
2.10.14 21:47

Ahoj vsem, ozivuji diskuzi - kolik cistych tekutin vypije vase 15mesicni mini? bez mlika, jidla atd
nase dcera, 9kg vypije dost malo cca 150ml (um chce uz jen 2× a da dohromady tak 350ml) jak podporit dite k piti?
mam doma asi uz tisic ucicich hrnicku, ruzne savicky, pitko s brckem - z toho pije asi nejlip, pak si obcas cucne ode mne ze sklenky, ale to pak spis prska a ma z toho legraci…zkousela jsem cajik, slaboulinkou stavu, vodu a nevidim rozdil ze by ji neco chutnalo tak ze by pila vic.
poslednich par dnu mne prijde ze si zacina uvedomovat pocit zizne a nekdy si sama pitko vezme a ocucava si ho, prtz kdyz se pak podivam kolik ubylo je to par minidousku. ja sama piju strasne moc, ale ji evidentne nic neschazi. myslite ze to mam nak resit, nebo jsme jeste v nejake norme??? :nevim:
dekuji za odpovedi a preji hezky vecer :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama