Reklama

Kolik za mne měsíčně odvádí zaměstnavatel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 21:43
Kolik za mne odvádí zaměstnavatel?

Dd, řeším problémy se zaměstnavatelem. Chci se zeptat: 1)Pokud jsem v měsíci květnu 14 dní chodila do práce a po zbytek měsíce byla na neschopence, odvádí za mne zaměstnavatel za květen odvody?

1. Mimochodem, jaká částka se u mne odvádí měsíčně na sociální a zdravotní, příp. další odvody? Vypočítává mi odvody z výše platu, nebo jsou fixní? Mám plat 50 tisíc hrubého, pracuji na HPP, běžný úvazek. Zkratka kolik ho měsíčně sumárně stojím :-). Na žádný účetní doklad jsem nekoukala, ani si ho neberu, má chyba, tak fakt nevím. Jen by mě to zajímalo. Děkuji moc. Anonym viz osobní údaje o financích. Děkuji :kytka: :kytka: :kytka:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 14.09.18 21:54

Plati za Tebe 25 procent socialni pojisteni a 9 procent zdravotni pojisteni.

Katche
Kecalka 463 příspěvků 14.09.18 22:07

Krome 24% na jeho pojisteni, platbu za zpracovani mezd, pojisteni zodpovednosti u Kooperativy, mozna nejake benefity - stravenky, delsi dovolena, sick day, auto…

Katche
Kecalka 463 příspěvků 14.09.18 22:12

A za orvnich 14 dni samozrejme odvody plati a taky plati prvnich 14 (11)dni neschopenky.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 14.09.18 23:00
@Katche
@Katche píše:
Krome 24% na jeho pojisteni, platbu za zpracovani mezd, pojisteni zodpovednosti u Kooperativy, mozna nejake benefity - stravenky, delsi dovolena, sick day, auto…

A toto jsou proboha jake odvody ze zakona? Ve kterych pravnich predpisech jsou stanoveny? 8o
To uz by v tom paskvilnim vyctu mohly byt naklady na elektrickou energii, porizeni nabytku a uklid pracoviste :mrgreen:

rozand
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 15.09.18 00:33

Nemáš své výplatnice? Tak good luck.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 15.09.18 02:07

@Jogrr pojištění odpovědnosti zaměstnavatele řeší ZP par. 365-393

The_Assassin
Kecalka 450 příspěvků 15.09.18 07:54

ad 2 - podívej se na výpočet čisté mzdy třeba tady https://www.vypocet.cz/cista-mzda, uvidíš tam veškeré odvody.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 15.09.18 10:30
@Sojkka píše:
@Jogrr pojištění odpovědnosti zaměstnavatele řeší ZP par. 365-393

A ty dalsi? :mrgreen:

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 15.09.18 11:44

@Jogrr tak ty další kromě pojistného nelze brát jako povinné odvody

Katche
Kecalka 463 příspěvků 15.09.18 12:03

Ptala se kolik ho sumarne stoji. Takze pokud ma ve smlouve benefity, tak ty jsou taky povinne a bylo by fer je pripocitat. Nelze je nedat, jsou-li smluvne prislibene.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 15.09.18 13:01

@Katche ptala se zdravotni a socialni pojisteni, prip. dalsi odvody.

Nevim, od jake doby jsou odvody to, co zde bylo vypisovano. Benefity jsou pravem zamestnavatele, nikoliv jeho zakonnou povinnosti. Chudak zakladatelka, jak se pak v tom ma vyznat. :roll:

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 15.09.18 13:19
@Katche píše:
Ptala se kolik ho sumarne stoji. Takze pokud ma ve smlouve benefity, tak ty jsou taky povinne a bylo by fer je pripocitat. Nelze je nedat, jsou-li smluvne prislibene.
např. stravenky ano za ty se z vyplaty strhava častka určita častka, ale za dovolenu se strahavá jaka častká :-D že ji tu zminuješ :-D

inkakřivák
Extra třída :D 13254 příspěvků 15.09.18 13:22

odvody z mezd jsou u nás brutální - pokud bereš dejme tomu 17 litrů, tak ho stojíš asi 30. Tak nějak to bylo a hádám mín to nebude.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 15.09.18 13:44
@inkakřivák píše:
odvody z mezd jsou u nás brutální - pokud bereš dejme tomu 17 litrů, tak ho stojíš asi 30. Tak nějak to bylo a hádám mín to nebude.

Zamestnavatele stoji 34 procent z hrubeho platu/mzdy, zamestnanci je strhavana castka na socialni a zdravotni pojisteni a dan z prijmj
Takze ho urcite 30 tisic nestoji, stoji ho 17 tisic a k tomu z teto castky odvody na SP a ZP.
Uz dost bylo hamotin tady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama