Kolik za týdenní nákup?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 10:26
Kolik za tydenni nakup?

Jsme 3 clenna rodina, utratime za jidlo a kosmetiku vice nez 10 tisic mesicne, chtela bych neco usetrit, ale jak kdyz je vse tak drahe? Delam si jidelnicky, kupuju vse co nejlevnejsi. Kolik utratite vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2731 příspěvků 1 inzerát 11.06.19 10:29

Jsme také 3 členná rodina, jídlo nepočítám, ale utratíme asi daleko víc.

Aduš8
Závislačka 4916 příspěvků 11.06.19 10:30

I s plenami, ovocem a vším, co náš rok a půl starý syn potřebuje se vejdou týdne nanejvýš do 2000Kč. Ale je pravda, že mi s manželem jíme skromně. On je od rodičů zvyklý dát si na chleba dvě kolečka salámu, sýru atd.., nepotřebuje ho tam 10 dkg.

Kiminkkka
Kecalka 302 příspěvků 11.06.19 10:31

Tak my jsme zatím dva (přírůstek čekáme v červenci :) ), ale chodíme na nákup co 14 dní a utratíme cca 2000,– ale někdy nejdeme do obchodu třeba 3 týdny a prostě se vyjí úplně celá lednice - vždy se najde něco co se dá sníst :) Maximálně se přítel staví cestou z práce pro pečivo, ale jinak se fakt 3 týdny do obchodu nedostanu.. :)
Určitě se dá i nějak ušetřit na vaření - třeba když dělám vývar, tak z prsních kostí kuřecích a ty pak oberu a udělám z toho ještě kuře na paprice např. ;) Nebo vařím oběd na dva dny a když si někdo z nás sní příděl masa, tak na druhý den jí jenom omáčku. Když nám ztvrdne chleba, tak si z něj uděláme topinky. Teď mi tady leží nevyužitý knedlík, tak ho obalím ve vajíčku a je další jídlo na světě ;)
Tak suma sumárum to mám měsíčně asi za 5-6000,– :)

Příspěvek upraven 11.06.19 v 10:32

azaleila
Kecalka 463 příspěvků 74 inzerátů 11.06.19 10:31

Nákupy si objednávám na kosik.cz. Jsme také tříčlenná rodina + manžel má dospělého syna a dceru z prvního manželství, kteří nežíjí s námi, ale občas přijedou na návštěvu, oběd, večeři, grilování, vždy dostanou „vejslužku“ s sebou… týdně objednávám za cca 1500,– (často méně) a je to v pohodě… vím, že by to šlo i za míň.

azaleila
Kecalka 463 příspěvků 74 inzerátů 11.06.19 10:33
@Kiminkkka píše:
Tak my jsme zatím dva (přírůstek čekáme v červenci :) ), ale chodíme na nákup co 14 dní a utratíme cca 2000,– ale někdy nejdeme do obchodu třeba 3 týdny a prostě se vyjí úplně celá lednice - vždy se najde něco co se dá sníst :) Maximálně se přítel staví cestou z práce pro pečivo, ale jinak se fakt 3 týdny do obchodu nedostanu.. :)
Určitě se dá i nějak ušetřit na vaření - třeba když dělám vývar, tak z prsních kostí kuřecích a ty pak oberu a udělám z toho ještě kuře na paprice např. ;) Nebo vařím oběd na dva dny a když si někdo z nás sní příděl masa, tak na druhý den jí jenom omáčku. Když nám ztvrdne chleba, tak si z něj uděláme topinky. Teď mi tady leží nevyužitý knedlík, tak ho obalím ve vajíčku a je další jídlo na světě ;)
Tak suma sumárum to mám měsíčně asi za 5-6000,– :)Příspěvek upraven 11.06.19 v 10:32

Moje řeč… přesně tak se to snažím dělat. A nákupy na miminko (pleny, kosmetiku) do toho, cos psala také počítáč?

dana.dv
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 11.06.19 10:35

Obědváme v práci. Doma máme snídaně (vydatné - vajíčka na různé způsoby, šunku, sýry, zeleninu), s sebou do práce na svačinu ovoce. Odpoledne tvaroh/jogurt na svačinu. Večeře vařím každý ten teplé - hodně masa a zeleniny, minimum sacharidů. Týdně utratíme v supermarketu 2000kč. Drogerii nepočítám. Jídlo téměř nevyhazujeme, max pečivo. Na týden mám nachystaný jídelníček a podle něj nakupujem.

PETRAKIM
Kecalka 166 příspěvků 11.06.19 10:41

Je to o prioritách v tom, co přesně kupujete. My utrácíme měsíčně jen za jídlo a drogerii do 10 000 Kč jako tříčlenná rodina. Nepočítám do toho náklady na dítě (to jsou další 1000 - 4000 Kč podle toho, co kupujeme). Ušetřit se dá, ale za cenu, že místo kvalitní šunky za 20 Kč na 10 dkg si koupím levnou za 13 Kč za 10 dkg s malým podílem masa. Nebudu jíst tolik ovoce a zeleniny jako dosud (jíme denně), koupím si levné jogurty nízkotučné a ne ty smetanové. Místo plnotučného mléka si koupím nízkotučné. Nebudu si kupovat vánočku, ale udělám si doma buchtu. Pečivo budu jíst všechno a nevyhazovatNebudu si kupovat čerstvé maso, ale mražené… místo krůtího, hovězího masa, si koupím ryze jen vepřové či kuřecí. Dá se ušetřit na hodně věcech, ale nebudu se omezovat tím, že jím levné a nekvalitní jídlo. A to kupujeme polotovary zřídkakdy (masová konzerva jednou za dva měsíce), vajíčka máme vesměs domácí, stejně i tak část zeleniny, když už roste. Také kupuji v akcích, ale ne vždy je vše v akci, co jíme.

Keyllah
Extra třída :D 12371 příspěvků 11.06.19 10:42
@Anonymní píše:
Jsme 3 clenna rodina, utratime za jidlo a kosmetiku vice nez 10 tisic mesicne, chtela bych neco usetrit, ale jak kdyz je vse tak drahe? Delam si jidelnicky, kupuju vse co nejlevnejsi. Kolik utratite vy?

rodina 2+2 jídlo, drogerie a lékárna okolo 12 tis., dostaneme se občas i na 10tis., když se to dobře sejde -) dítka nejsou nemocná, zrovna mi ten měsíc nedojde prací prášek atd

Kiminkkka
Kecalka 302 příspěvků 11.06.19 10:44

@azaleila Hele já chci používat látkové pleny a to byla jednorázová investice za 2000, protože jsme toho hodně podědili. Taky vlhčené ubrousky chci mít jenom na cestu, takže k výdajům mi přibude tak 100,– Kč. Stejně tak i oblečení máme poděděné (máme v rodině už 8 dětí od 2-8let). A co se týče kosmetiky na miminko - mám jenom bepanthen, sudocream a kokosový olej. Zatím nic víc nepořizuji ani nepotřebuju ;)
Vlastně za mimčo a přípravy na něj jsem zatím utratila cca 5000,– i s kočárem a celkovým vybavením :)

chaela
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 2 inzeráty 11.06.19 10:45

My jsme čtyřčlenná rodina a utratime teda min. Ale i tak mi to přijde dost, navíc za chvíli nás bude pět, takže mám taky v plánu dělat jidelnicky a nakupovat na celý týden dopředu. Jsem na sebe zvědavá, teď jsem zvyklá si do obchodu zajít klidně každý den, prostě vždy koupím zrovna to, co potrebuju, dopred7 plánuju max tak, že si dopoledne koupím to, z čeho za dvě hodiny udělám oběd :) ale věřím, že když si během víkendu udělám plán na celý týden, že to vyjde daleko levněji.

Kiminkkka
Kecalka 302 příspěvků 11.06.19 10:45

@PETRAKIM Já si teda neupírám hovězí ani šunku s vysokým podílem masa a stejně nejsem schopná utratit tolik peněz :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 10:48

5000,– a jsme dva.
Ale mame dotovane obedy.
Nejvic usetrim na jidle (nekupuju susenky treba) a na kosmetice (mam jeden koprivovy sampon, nepouzivam zadny kremy a masky na oblicej/vlasy, laky na vlasy, barvy atp…),mam jen 1 rasenku a 1 stiny…

g.sandova
Kelišová 5282 příspěvků 11.06.19 10:50

Je nás pět a utrarime hodně. Něco ušetřil, ale žádný zázrak. Snažím se lépe hospodařit. Projime ale hodne

ludmilaadamkova
Závislačka 2637 příspěvků 11.06.19 10:53

Cca 2000 az 2 500 tydne i s potrebami na mimco.. ale je pravda ze by to slo i za polovinu. Kupujeme hodne ovoce zeleniny jogurty kdyz uzeniny tak ty nejvyssim obsahem masa jogurty… no nedelam si i tak iluze o extremni kvalite.. ale aspon chutove je to znat.. stejne tak kupuju plenky pampers atd proste takovej ten „lepsi“ standart.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama