Kolik zeleninového příkrmu 6měsíčnímu miminku?

4
20.6.20 07:38

Kolik zeleninového příkrmu 6ti měsíčnímu miminku?

Dobrý den, začínáme nahrazovat kojení v poledne zeleninovým příkrmem. Začala jsem dávat synovi mrkvičku. První den jen lžičku a dokojit a druhý den už více ale stejně po papání brečel, takže jsem ho dokojila. Syn je hrozný jedlík, takže nepoznám, kdy má dost. Jedl by furt. Vím, že každé dítě je jiné ale kolik Vaše miminka snědí mrkvičky aby už nepotřebovala dokojit? Děkuji z odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24551
20.6.20 07:42

Co je více? Dávám dokud chce, zatím jsem se za měsíc nedostala na víc jak půl skleničky :nevim: některé děti sni 200g jiné 50 a už nechtějí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
20.6.20 07:51

Nám trvalo dobře měsíc, než jsme tu první porci snědli celou. Do té doby jsem po jídle ještě kojila. Určitě hned druhý den toho nesni tolik, aby se zasytil na další tři hodiny :) nelamte si s tím hlavu. Dejte kolik zvládne, pak nabídněte prso. Možná se dojí, možná si jen cucne na žízeň. Co se množství týče, orientačně se můžete řídit kupovanými sklenickami pro daný věk. Měla by to být pro dítko ideální porce, ale samozřejmě je každé dítě jiné, jestli máte jedlika, je možné že sní i víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
20.6.20 08:49

Dcera je drobek. Porodni vaha sice 4050g, v 10m ma jen 7,7kg. Prikrmy ma od 5.m. Vseho sni max pul sklenicky. Uz ani vic neohrivam. Po obede i veceri ma jeste 150ml mleka, vic nevypije. Ji prikrmy 4× denne, ale mensi mnozstvi. Od 9.m obchazi nabytek, porad v pohybu. Doktorka se smala, ze na rocni prohlidce treba pokori magickou cifru 8kg :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63306
20.6.20 09:32

@Starma zavidim, mne nesni ani lzicku. Jen ta mrkev muze stavet, tak se pak pripadne nediv. Ja cetla zezacatku 4-5 lzicek a pak klidne plnou davku, kdyz to sni :nevim: to je pro me velka sklenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3230
20.6.20 09:59

Většinou mi 6ti měsíční sní celou skleničku 200g. Ale už je na příkrmech dýl. Prostě mu dej kolik sní, tolik sní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
20.6.20 13:25

Přesně tak, dokud si bude brát, tak bych mu dávala. Nějak rozumně. Na mrkev ale pozor, možná pláče kvůli tomu, že může bolet bříško. Zkus dýní, cuketu nebo třeba červenou řepu, ta je sladká a děti ji většinou milují. Nevím však jak ty, ale my začali s příkrmy v 5,5 měsících a až do 8.mesice jsem po příkrmu vždycky kojila. Takže dej, co bude chtít, nabídni mlíko a dej tomu čas :) Je to kojenec, priorita je furt mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
20.6.20 13:59

Tady máš podrobný návod, jak na to včetně množství.
http://www.kojeni.net/…prikrmu.html
Mrkev už se dnes jako první příkrm nedoporučuje, viz
https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama