Kolika 6týdenní miminko Hipp HA

230
9.1.21 14:16

Kolika 6 týdenní miminko Hipp HA

Dobrý večer, jdu se zeptat asi už zoufale… Opravdu je možné, že měsíční miminko prospi hodinu za celý den? Dceru trápí kolika. Nic nezabírá. Baby calm, espumisan, dávám ji probiotika, nahrivame bříško, masirujeme, cvičíme… Nic nezabírá. Celý den protlači, proknuci, probreci. Už tri dny po sobě spala snad hodinu za celý den. V postýlce samozřejmě absolutně nevydrží, takže celé dny pronosim, prohoupu. Trápí ji to od začátku, je na UM, ale posledních pár dní se to zhoršilo. Už nevím. Aby miminko spalo tak málo? 😥 Vím, že nic jiného už nikdo určitě neporadí, jen mě zajímá, jestli takový extrém taky někdo zažil. Nejhorší je, že díky tomu věčnému tlačení tak stokrát denně zvrací. Nikdo to samozřejmě neřeší, protože pribira pěkně. Ale očividně ji z toho pálí zaha a vse se ještě zhoršuje. Tak jsem volala dr. Napsala nám Nutrilon Care bez mléčné bílkoviny. Malá ale nemá žádné jiné příznaky intolerance. Stolici má v pořádku, pribira a ani vyrážky nemá. Napadlo mě nejprve zkusit Hipp HA se štěpenou bílkovinou. Navíc o nutrilonu je docela známé, že betonuje, a to bych znovu nerada. Včera jsem změnila mléko na Hipp HA 1. Už po první lahvičce vypadala spokojeně. V noci krásně spinkala. Dnes už 2× kakala. Stolice ji ale zapacha po vajíčkach dost silné, je to normální? Navíc teď jsem ji krmila a pri prvním odrihnuti hodila savli a pri druhém taky. Stalo se to někomu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
780
10.1.21 10:00

Ahoj, syn má 6 týdnu a máme Hipp 1 combiotik a má hrozne bolení a tlaci jako blázen 🙈 🙈
Máme biogaiu, espumisan, nahrivaci polstarek, cvicime masirujrme vše k ničemu..
Takže taky chci změnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
10.1.21 15:25

Doktor nám tenkrát říkal, že zvyknout si na nové UM zabere min. týden až dva, takže bych vydržela a neměnila za jiné. My jsme HIPP HA používali a nám vyhovovalo - měli jsme ho nejdřív kvůli kolikám (líp se tráví ta naštěpená bílkovina) a nechali si ho pak i po 4měsíci ještě další dva nebo tři.

Dáváte na bříško? Nám to poradila sestra u doktora, vždycky před jídlem, i když se malá mohla pominout, tak jsem jí na to bříško před jídlem vždycky dávala. A když to hodně bolelo, pomáhala masáž nebo teploměr do zadku (rourku jsem párkrát zkusila ale ucpávala se hovínky). Jo a houpání miminka v náručí při sezení na gymnastickém míči - manžel to tenkrát někde našel a pomáhalo to, ale nesmí se to s tím „poskakováním“ přehnat- fakt se spíš jen zlehka houpat nahoru a dolů - aby se s miminkem moc nehopsalo. Normální „horizontální“ houpání malá ráda neměla, ale takhle nahoru-dolů jo :-) Neměli jsme teda míč, ale naštěstí docela pružnou matraci na posteli, tak jsem jí houpala takhle. Jo a držet „na tygříka“ taky pomáhalo. A nejdůležitější /kromě Espumisanu a probiotik/ mi přišlo krkání. Malá si potřebovala občas krknout hodněkrát (a trvalo to - takže neskončit hned po prvním a klidně dýl čekat, jestli tam ještě něco není).

Tak ať je to brzo lepší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
11.1.21 03:43
@emimi_zuzka píše:
Doktor nám tenkrát říkal, že zvyknout si na nové UM zabere min. týden až dva, takže bych vydržela a neměnila za jiné. My jsme HIPP HA používali a nám vyhovovalo - měli jsme ho nejdřív kvůli kolikám (líp se tráví ta naštěpená bílkovina) a nechali si ho pak i po 4měsíci ještě další dva nebo tři.

Dáváte na bříško? Nám to poradila sestra u doktora, vždycky před jídlem, i když se malá mohla pominout, tak jsem jí na to bříško před jídlem vždycky dávala. A když to hodně bolelo, pomáhala masáž nebo teploměr do zadku (rourku jsem párkrát zkusila ale ucpávala se hovínky). Jo a houpání miminka v náručí při sezení na gymnastickém míči - manžel to tenkrát někde našel a pomáhalo to, ale nesmí se to s tím „poskakováním“ přehnat- fakt se spíš jen zlehka houpat nahoru a dolů - aby se s miminkem moc nehopsalo. Normální „horizontální“ houpání malá ráda neměla, ale takhle nahoru-dolů jo :-) Neměli jsme teda míč, ale naštěstí docela pružnou matraci na posteli, tak jsem jí houpala takhle. Jo a držet „na tygříka“ taky pomáhalo. A nejdůležitější /kromě Espumisanu a probiotik/ mi přišlo krkání. Malá si potřebovala občas krknout hodněkrát (a trvalo to - takže neskončit hned po prvním a klidně dýl čekat, jestli tam ještě něco není).

Tak ať je to brzo lepší :)

Dekuju moc za odpověď 😊 tak já ještě vydrzim. Máme teda klasicky Hipp 1Combiotik ne ten HA.Ale měli jsme i Sunar Premium a ten teda vydržet měsíc, si nedokážu představit…🙈 🙈 ten mu dělal doslova peklo a opravdu jsme změnit museli. Vycitam si, ze jsem odešla od toho Kendamillu, malý po něm proste až na zelenou hodme řídkou stolici byl spokojene miminko.
Ale když vám to řekne doktorka změňte, no tak jsem změnila 🙈 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
11.1.21 08:29

Já proste samozřejmě nechci dělat prckovi zle v žaludku.
Jen teď váhám, zda pořad zkoušet Hipp, kde je teď ucpaný. bolí ho břicho. tlaci jako zběsilý a kaka jednou za 2 dny, má tuhý bobek i když není zelený a tekutý jako u Kendamillu.
Nebo se vrátit ke Kendamillu kde byl prakticky úplně bez jakéhokoli bolení. byl spokojený, pribiral, jen měl proste 1 x denně zelenou řídkou stolici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1774
12.1.21 20:05

Ahoj holky,

Ja mam chlapecka, 6,5 mesice a je na Hipp combiotik HA 1.
Mame v rodine alergii na mleko, takze kdyz jsem volila umele, sla jsem automaticky do HA. Kojila jsem, ale mela jsem malo mleka, po sestinedeli sel plne na umele.
K veci - na uvod Nutrilon - katastrofa, beton, rev a kolika ( ten nam dali na Bulovce a hned jsem menila).
Dale Beba - opak - prujem a opruzeniny.
Nakonec jsem vymekla a necekala ani ty dva tydny a koupila Hipp HA.
Koliky okamzite prestaly, prujem taky, spokojene miminko. Jako uplne malicky kakal snad po kazde lahvicce, ted v skoro sedmi mesicich 1-2× dopoledne.
Zakladatelko - zelena stolice, ranni smradek jako prase, je to uplne normalni, bud v klidu.
Davam mu k tomu jeste Biogaiu a ji uz dva mesice i prikrmy a neucpava se nic.
Za Hipp libam doted zem :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
12.1.21 20:28

Uz jsem vam to psala taky. Zelena stolice se po par dnech upravi v klasickou zlutou…ocividne Hipp proste nesedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
13.1.21 15:04

@Nicol-8 no on je dost velký rozdíl mezi tím „normálním“ Combiotik a „HA Combiotik“ - v tom HA je právě ta naštěpená bílkovina, která se líp tráví…v tom normálním není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat