Kolikátý den po MS jste otěhotněly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 09:08
Kolikaty den po MS jste otehotnely?

Vím, že asi blba otázka, ale manžel pracuje mimo ČR, vidíme se cca 1× za měsíc. Poslední dobou to vždy vycházelo tak 10,11 dni po prvním dnu poslední menstruace. Už půl roku chci otěhotnět a nic. Víte nekdo presne, kolikaty den po prvním dnu poslední MS jste otehotnely? Děkuji

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13700 příspěvků 28.03.19 09:12

To je úplně jedno, podstatné je, kdy ty mas v cyklu ovulaci ;)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 28.03.19 09:13

Tak jednou za měsíc je málo, musela by ses trefit do ovulace. Jinak to že ti tady jedna Máňa řekne že otěhotněla týden po MS a druhá 3 dny před další MS tak tobě to nijak nepomůže. Podstatné je to, kdy tobě zrovna probíhá ovulace a musíš se trefit do plodnych dnů. Jinak pokud máš pravidelný cyklus (28dni) tak ta ovulace nejčastěji vychází na 14. (prostřední) den cyklu, je možné že ten 10. den po MS už máš po plodnych dnech.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 09:18

A ty plodné dny poznám podle toho ovulačního testu? Takže sex idealne v den pozitivního ovulačního testu ?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 28.03.19 09:21
@Anonymní píše:
A ty plodné dny poznám podle toho ovulačního testu? Takže sex idealne v den pozitivního ovulačního testu ?

Jojo podle ovulacniho testu, ale musíš testovat celý cyklus, aby se z toho dalo něco vyvodit, taky můžeš sledovat bazální teplotu. Ideal je sexovat ob den to se trefit musíš :D

Heivka
Závislačka 3883 příspěvků 28.03.19 09:37

Musíte zjistit kdy ovulujete, já mám třeba ovulaci posunutou dost dopředu v cyklu takže u mě je 10DC už po ovulaci. Takže doporučuji ovulační testy provádět hned od skončení menstruace, já takhle vyhodila hromady peněz za ovulační testy protože jsem je zkoušela podle návodu cca uprostřed cyklu a to bylo pozdě. Že mám posunutou ovulaci se zjistilo až když jsem byla těhotná protože plod byl výrazně větší než měl v tom týdnů být. Taky to byl důvod proč se nám skoro 2 roky nedařilo otěhotnět protože nám to vycházelo tak, že pár dní po skončení menstruace jsme se doma skoro nepotkali (ne plánovaně, ale vždycky se něco vytelilo buď v práci nebo v rodině) a povedlo se až když mi na tu správnou dobu vyšly moje narozeniny a já si po dlouhé době usmyslela že je oslavíme přímo ten den a ne nejbližší víkend :mrgreen:

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 28.03.19 09:40

Já jsem otěhotněla ze sexu 4den cyklu. Ale bylo to proto, že jsem měla ovulaci 9den, manžel extra kvalitní spermie a já vyjímečně příznivé vnitřní prostředí. Nic z toho nemusí u tebe nastat. Sleduj kdy máš ovulaci, sex může být klidně pár dní předem.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 28.03.19 09:41
@Tichošlápek píše:
To je úplně jedno, podstatné je, kdy ty mas v cyklu ovulaci ;)

Přesně. Já mám třeba krátké cykly 24 dní a ovulaci 10 - 11 den cyklu, takže kdybych měl čekat na ten běžně uváděný průměrný 14. den cyklu, tak neotěhotním nikdy, to už je moje vajíčko dávno mrtvé. Kamarádka má zase cykly 35 dní a ovulaci má snad 20 den cyklu, takže úplně někdy jindy.
Doporučuji měření bazální teploty, ideálně v kombinaci s ovulačními testy. To ti pomůže se zorientovat v tom, jak tvoje tělo funguje, jestli a kdy ovuluješ, jestli je to pravidelné, nebo ne . Musíš měřit minimálně jeden celý cyklus, nejlépe ale více cyklů.
Samozřejmě se dá otěhotnět z jednoho přesně plánovaného sexu. My máme takhle třetí dítě :-). Chránili jsme se, chránili, ale jednou se partnerovi nechtělo a strefil se do dne před ovulací. :lol:

Sasanka jarní
Kecalka 405 příspěvků 28.03.19 10:18

13.DC

Váš příspěvek
Reklama