Kolikrát a kdy za den na nočník?

124
29.3.08 18:44

Kolikrát a kdy za den na nočník?

Ahoj,
mám ročního syna a začínáme s nočníkem. Nejsem si ale přesně jistá, kdy a kolikrát denně ho mám na nočník posazovat. Dávám ho zatím po vyspinkání a po jídle. Jsme úspěšní tak jedno čůrání za den do nočníku, zkoušíme to teprve týden. Mrzí mě, že tak málo čůrá do nočníčku. Kakání se mi podařilo „chytnout“ jednou. Jak začne tlačit a já ho po:,–(ím, asi mu to totiž překazím a on přestane :( Bobek dodělá až klidně za hodinu do plíny.
Na nočníku sedí jen s knížkou nebo hračkou, to vydrží max. 5 minut. Posedí si, pohraje si a nic nevykoná :?
Jak často dáváte děti na nočník? Jak dlouho vám tam vydrží sedět?

díky všem za rady
Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48
29.3.08 18:53

V roce je hrozně brzo. Já bych počkala, až si to sám začne uvědomovat. Jinak je to o umění maminky, jak umí vychytat, kdy dítko koná potřebu a ne o tom, že by to samo děťátko chtělo. My jsme začali tak opatrně v patnácti měsících, ale teprv v 18 to mělo nějaký smysl, že jsem viděla, že ví co po ní chci. No tak jsem skusmo zrušila plíny doma na den, párkrát se počůrala a během týdne to zvládala sama si říct. :-) Bylo to bez stresů a bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
29.3.08 19:19

Taky si myslim, ze je to brzy, dite nevi co se po nem chce. Dej mu jeste cas, pujde to pak lepe a mozna i rychleji :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
29.3.08 20:29

Byla jsem také aktivní při první dceři, chodila na nočník ochotně, i úspěchy byly, od 16m byla přes den bez plen. .ale cesta k tomu, že si včas řekne a stačí dojít , je hoooodně daleko, dala bych ho ještě do skříně. . u druhé dcerky se tedy namáhat nebudu, je to akorát práce navíc (sundat plenu, nandat plenu. . . ). toť můj názor. . .do 2 let času dost. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
29.3.08 22:08

Naprosto souhlasím s Vladkou, u Klárky jsem to také od roka řešila, zkoušely jsme to, trénovaly, ale sama si to v hlavičce srovnala až těsně před druhým rokem - sundala plínku a od té doby byla bez i na noc 8)
Teď u Vojty jsem nočník ještě ani nevyndala, počkám až k tomu dojde sám, možná kolem toho druhého roku tomu trošku pomůžem, jinak je to ale zbytečná námaha :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
30.3.08 13:37

Nepospichat, ani bych to ted s tim nestrasila, mozna pockat na leto, az bude behat venku nahaty, ale u nas se zadarilo az na 2. narozeniny.misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
30.3.08 22:22

Souhlasím s holkama, počkej do příštího jara až bude hezky, jednoho dne plínu prostě seber a do týdne to zvládnete. Takhle to bude stres pro tebe i mrně.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
31.3.08 18:00

Jejda, moc vám děkuju za rady. Tchýně i mamka právě pořád už útočej, že prý dřív se vysazovaly děti na hrnec, sotva seděly…, tak jsem se holt nechala uvrtat.
Díky, zachovám chladnou hlavu a s nočníčkem ještě počkáme :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
31.3.08 18:06

JA bych nepospichala...... az do 3 let je to normalni… zacla jem zkouset asi v 16 mesicich..... mekdy uspech nekdy ne, pak jsem nocnik odlozila
Od 2let a 3 mesicu, chodil na nocnik jenom doma, na ven, a spani mel porad plenu…

ve 29 mesicich uz byl pres den bez plin i na ven a spani a o mesic pozdeji uplne, proste sam to pochopil......takze casu dost......

Pokym to dite nechape, tak to nema cenu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama