Kolikrát denně kojíte 18měsíční?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 15:02
Kolikrát denně kojíte 18měsíční?

Všude čtu, že děti starší jednoho roku se běžně kojí jen tak dvakrát denně. Mé dítě dostává samozřejmě i normální stravu, ale i tak se kojí hodněkrát - uspávání, probouzení, případné uklidnění. Tipuji i 10krát denně - hodně se v noci budí. Kojení neberu jako jídlo, ale musím uznat, že běžné stravě moc nedá, ani pití. Taky je problém, že nevím, jak ho pak budu uspávat a uklidňovat jinak, když teď spí do deseti minut. Jak to máte vy okolo roku a půl věku dítěte?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kacka52
Závislačka 4184 příspěvků 09.10.18 15:27

Dceři bude 18 měsíců za pár dní a kojí se často. Přes den 5-6×, v noci 3-4×. Při uspávání, během neklidného spánku, po probuzení, při rozmrzelosti, na velké “bebí”, nebo jen tak. Jídlu taky moc nedá, pije celkem obstojně. Nejradši má jídlo do ruky, se kterým může chodit. Kojení mi nevadí, takže to neřeším. Ale závislačka je velká.

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 09.10.18 15:27

ani jedno dite jsem uz v tomto veku nekojila.

kačka39
Kecalka 334 příspěvků 09.10.18 15:31

Koj kolikrát chceš, nebo spíš on. Já v tomhle věku děti taky kojila vícekrát, i když jsem už byla v práci. Jezdila jsem je kojit o polední pauze, protože je hlídala babička a chtěla, aby lépe spali.

Kykyka
Povídálka 49 příspěvků 09.10.18 16:37

Zlato, já na 18 měs. s kojením skončila. Je to dostatečně dlouho pro dítě i matku. Myslím, že si na to hodně zvyklo. Asi bych mu dávala jen ráno a večer, a na uklidnění bych vymyslela něco jiného. Třeba pochovat, pohladit, ev.dudlík, pohrát si s ním atd. Později dávat třeba jen večer a do dvou let bych to ukončila úplně. Pak už si Tě omotá kolem prstu a vyžadoval by to třeba i ve školce…a to mi už nepřijde vhodné. I do těch tří let už se mi to zdá dlouho. Jakmile dítě běhá a mluví, není už to kojenec…Biologicky je kojenec jen do jednoho roku, pak už je do tří batole. Asi to vypozoruješ sama, kdy a jak to postupně ukončit, ale musí to být tvá iniciativa. To, že se dítě i jako menší odstrkává čas od času od prsu nebo už nepije, to se stává. Ale pokud naopak pije i takhle větší stále a vyžaduje to, už by ses ho nezbavila a sám by nikdy neřekl dost…Ač se to zdá třeba tvrdé, musíš to postupně začít ukončovat. I tvůj organismus to do jisté míry zatěžuje a vyčerpává. A nutnou počáteční výživu pro dítě a tvou ochranu proti rakovině (dělohy porodem, kojením prsu) už máš taky dávno naplněnou.
Myslím, že si užiješ s děťátkem ještě spoustu radosti a zábavy i mimo kojení. Ať se Vám daří oběma. :srdce: :mavam:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 09.10.18 16:44
@Anonymní píše:
Všude čtu, že děti starší jednoho roku se běžně kojí jen tak dvakrát denně. Mé dítě dostává samozřejmě i normální stravu, ale i tak se kojí hodněkrát - uspávání, probouzení, případné uklidnění. Tipuji i 10krát denně - hodně se v noci budí. Kojení neberu jako jídlo, ale musím uznat, že běžné stravě moc nedá, ani pití. Taky je problém, že nevím, jak ho pak budu uspávat a uklidňovat jinak, když teď spí do deseti minut. Jak to máte vy okolo roku a půl věku dítěte?

Nekojila, kdyz uz dite beha, tak mi kojeni prijde divne..

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 09.10.18 16:56

Uklidnovat batole prsem mi prijde ponekud mimo misu, pak se nedivim, ze tady jsou diskuse, ze sedmilety kluk saha zenskym na prsa a ocumuje je v satnach u bazenu… 8o :roll:

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 09.10.18 17:02

Chápu že když padne nebo se bouchne tak jí chceš uklidnit a ve většině případů se to dítě uklidní u prsu. Ale zkus se s ním jenom pomazlit, pofoukat (to je všelék :) ) či něco jiného sama vymyslet. Zkoušej to pomalu, stejně jí už brzy budeš pravděpodobně odstavovat, tak to možná směřuj k tomu.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 09.10.18 17:03
V 18 mesicich jsem uz davno nekojila. Diteti tim uz vubec nic nedavas. A tohle
@kacka52 píše:
Dceři bude 18 měsíců za pár dní a kojí se často. Přes den 5-6×, v noci 3-4×. Při uspávání, během neklidného spánku, po probuzení, při rozmrzelosti, na velké “bebí”, nebo jen tak. Jídlu taky moc nedá, pije celkem obstojně. Nejradši má jídlo do ruky, se kterým může chodit. Kojení mi nevadí, takže to neřeším. Ale závislačka je velká.

Tohle mi prijde uplne mimo misu. Na bebi strcit diteti prso do pusy ? 8o Jako treba ns ulici upadne, rozbije si koleno a ty vytahujes prso ? 8o Kojit 1,5 stare batole 10× denne ? To snad ani nemuze nekdo myslet vazne.

kacka52
Závislačka 4184 příspěvků 09.10.18 17:41

@srpen89 Ne na ulici opravdu ne. Nemám exhibionistické choutky a co děláme doma, za zavřenými dveřmi, nemusí nikoho trápit. Třeba nedávno zaváděli dceři kanylu, pak na uklidnění jsem ji nakojila. Personál nemocnice na tom neviděl nic zvláštního, naopak.

kacka52
Závislačka 4184 příspěvků 09.10.18 17:43

@srpen89 Jo a myslím to smrtelně vážně ;)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 09.10.18 17:53
@kacka52 píše:
@srpen89 Jo a myslím to smrtelně vážně ;)

Asi by jsi mela spis vic dceri věnovat a ne vsechno řešit prsem. Ale ono je to tsk jednoduche vytahnout kozu, ze ? :mrgreen: Ono kolikrat staci pofoukat, obejmout, pohrat si,odpoutat pozornost, zkratka se diteti venovat. Ale to ty asi nevis, co to je ;)

kacka52
Závislačka 4184 příspěvků 09.10.18 17:58

@srpen89 Fakt jo? :mrgreen: Nevšimla jsem si, že bychom se znali, abys mohla vědět, jak já vychovávám své děti. Neměj strach, věnuji se jim dostatečně ;)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 09.10.18 18:02
@kacka52 píše:
@srpen89 Fakt jo? :mrgreen: Nevšimla jsem si, že bychom se znali, abys mohla vědět, jak já vychovávám své děti. Neměj strach, věnuji se jim dostatečně ;)

No me staci precist si, jak vsechno resis.

@kacka52 píše:
Dceři bude 18 měsíců za pár dní a kojí se často. Přes den 5-6×, v noci 3-4×. Při uspávání, během neklidného spánku, po probuzení, při rozmrzelosti, na velké “bebí”, nebo jen tak. Jídlu taky moc nedá, pije celkem obstojně. Nejradši má jídlo do ruky, se kterým může chodit. Kojení mi nevadí, takže to neřeším. Ale závislačka je velká.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ani znát te nemusím, staci si tohle precist a dokazu si predstavit, jak to u vas funguje :zed:

kacka52
Závislačka 4184 příspěvků 09.10.18 18:11

@srpen89 Tak si to nepředstavuj, proč bys měla :nevim: Kde píšu, že tak řeším vše? Navíc opakuji, doma za zavřenými dveřmi, nikomu na očích. Tak no stress, moje děti se mají fajn. Mmch starší jsem kojila 9 měsíců, to je snad v normě odpůrců kojení :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >