Koliky a zažívání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KubaHr
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 15:49
Koliky a zažívání

Ahoj holky, prosim Vas o radu. Mam syna jsou mu dva mesice a neustale pláče. Pláče kdyz se vyspi, naji, vykaka proste porad. Bohuzel nekojim. Davala jsem Nutrilon profutu jenze ma hrozne koliky, tak jsem presla na Hipp, ale ten mu take nesedel. Nasadila jsem biogaiu + espumisan a to zacal sam prdet a i se obcas vykakal. Asi po tydnu a pul zase to same. Bolest briska a nemohl se vykakat, tak jsem byla u Mudr a ta mi predepsala nutrilon allergy care-plac byl porad stejny, tak jsem zmenila espumisan za babyclam to byla uplna katastrofa. Obcas jsem ho rourkovala, abych mu aspon trosku ulevila. A dala jsem mu pit svetkovou stavicku od Hipp. To trosku zabralo. Po cca 14ti dnech, kdy mel jit na ockovani( pro plac jsme se rozhodli pockat) mi predepsala Mudr nutrilon allergy digestive care ten uzivame 2dny, takze jsem mu koupila znova espumisan a davam pit svestkovou stavicku. Jenze kdyz ma prijit kakani, tak to provazi neskutecny plac a nakonec musim rourkovat (delam to hrozne nerada bojim se, ze si na to zvykne). V noci spinka docela dobre ( jen po dobu babyclamu probrecel celou noc. Po nasazeni opet espumisanu zase spinka). Jeste nas doktorka poslala na neurologii, protoze je maly hrozne draždivy. Tam pak doktor rekl, ze vyvojove je v poradku jen ma tužší svaly a to mu muze byt nepříjemné. Predepsal vitamin B6. Zajima mě jestli nemate nejaky dobry doporuceni co by mu od tech kolik mohlo pomoct a jestli mu treba nepomuze Beba nebo obycejny Sunar? Nebo me jeste napadlo zkusit homeopatika? Uz zkousim co se da. Moc dekuju ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petula306
Kecalka 417 příspěvků 12.06.19 15:59

@KubaHr já rourkovala i víckrát denně..byla to jediná spása. Nezvykla si a teď má 3 měsíce. Kolika najednou sama přešla - asi jak je aktivnější :nevim: u některých dětí to tak prostě je a nic moc se s tím nenadělá.

KubaHr
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 16:07

Ja se modlim, aby to ve 3 měsíci skončilo. Tak budu rourkovat a snad si nezvykne :(

mofiz
Závislačka 2754 příspěvků 12.06.19 16:07

Bože ženská kdo ti poradil švestkovou stavu pro takhle malé dítě d:zany_face: děláš s ním psi kusy. Uvědom si laskavě že se umělé mléko nemění jak na běžícím páse pak se nediv, dej probiotika a výdrž u mléka. Nemusí mít žádné koliky prostě jen potřebuje chovat je horko může mít žízeň 8o 8o 8o 8o

mofiz
Závislačka 2754 příspěvků 12.06.19 16:08
@KubaHr píše:
Ja se modlim, aby to ve 3 měsíci skončilo. Tak budu rourkovat a snad si nezvykne :(

Pediar řekl rourkovat? 8o 8o 8o těžko že?

KubaHr
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 16:11

Kdyz se narodil, tak horko nebylo…na zizen mu davam vodu. Mleko mel vzdy min. tyden. Trva cca 3 dny nez se pozna zda mu sedi nebo ne. Uz X lidi zkouselo menit mleko dokud miminku nesedlo, tak nevim proc bych to nemohla zkusit i ja, kdyz vidim, ze vypije mleko a hned ma bolest… :nevim:

mofiz
Závislačka 2754 příspěvků 12.06.19 16:13

Mám tři děti první to samé pláč pláč pláč…začne lézt přestane to. Pokud bolí bříško nahřat pecky, namazat bříško.. Ale žádné šťávy vždyť na to nema připravené trávení

mofiz
Závislačka 2754 příspěvků 12.06.19 16:14
@KubaHr píše:
Kdyz se narodil, tak horko nebylo…na zizen mu davam vodu. Mleko mel vzdy min. tyden. Trva cca 3 dny nez se pozna zda mu sedi nebo ne. Uz X lidi zkouselo menit mleko dokud miminku nesedlo, tak nevim proc bych to nemohla zkusit i ja, kdyz vidim, ze vypije mleko a hned ma bolest… :nevim:

Ale neměníš poprvé zničíšcis mu trávení :rolling_eyes:

mofiz
Závislačka 2754 příspěvků 12.06.19 16:15
@KubaHr píše:
Kdyz se narodil, tak horko nebylo…na zizen mu davam vodu. Mleko mel vzdy min. tyden. Trva cca 3 dny nez se pozna zda mu sedi nebo ne. Uz X lidi zkouselo menit mleko dokud miminku nesedlo, tak nevim proc bych to nemohla zkusit i ja, kdyz vidim, ze vypije mleko a hned ma bolest… :nevim:

Hned po vypití není kolika spíš bublinky takže vybrat vhodnou savičku

KubaHr
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 16:17
@mofiz píše:
Hned po vypití není kolika spíš bublinky takže vybrat vhodnou savičku

Mam antikolikove od tommee tippee. A jakou mastickou mazat? Mate nejakou ověřenou?

KubaHr
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 16:18
@mofiz píše:
Pediar řekl rourkovat? 8o 8o 8o těžko že?

Preve ze rekl… 8o

KubaHr
Nováček 8 příspěvků 12.06.19 16:22
@mofiz píše:
Mám tři děti první to samé pláč pláč pláč…začne lézt přestane to. Pokud bolí bříško nahřat pecky, namazat bříško.. Ale žádné šťávy vždyť na to nema připravené trávení
Čím jste mazala bříško?
Petula306
Kecalka 417 příspěvků 12.06.19 16:47

@KubaHr rourkování je úplně normální věc ;) klídek. K tomu cvičení nožičkama, zkusit teda vydržet dýl s jedním mlíkem (já kojím, kolika u nás veliká a neměla jsem přece taky jiný druh mm) a třeba fenyklovej čaj. No a pevný nervy ;)

Aduš8
Závislačka 4759 příspěvků 12.06.19 16:51

Na rourkování si opravdu nezvykne, je to blud. Přečti si něco o čtvrtém trimestru. Dítě potřebuje k vývoji 12 měsíců, jen kvůli porodu přijde na svět o tři měsíce dřív, než je úplně zralé. Proto většina miminek trpí do 3m kolikami a prdíky. Nos v šátku, skákej na míči, masiruj, cvič. Nám hodně pomáhalo vždycky levou ruku a pravou nohu tlačit proti sobě a obráceně. Poklepávat bříšky prstů po bříšku, kolikrát jsme úplně cítila, jak mu tam ty bublinky lítají. U nás to ustalo úderem 3.měsíce. Zažívání má ale citlivé doteď, je mu rok a půl a jak vysadím probiotika, občas se v noci budí, zabrečí, prdne si a usne.

Petula306
Kecalka 417 příspěvků 12.06.19 16:54

@Aduš8 tak tak. Já četla Karpa a on to tak hezky popisuje, že pokaždé mě to dodalo novou sílu a vlnu lásky k tomu malýmu kokonu. Nebo ještě táta říká - Takový malý tvoreček a přeřve celý dvoreček. To mě taky pokaždé obměkčí 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama