Koliky. Kdy už to skončí?

Anonymní
16.11.20 12:58

Koliky. Kdy už to skončí?

Ahoj holky. Už jsem z toho nešťastná. Malému jsou 4 měsíce a stále trpí na prdíky. Nepláče, ale kroutí se a heká, trpí, a já s ním. Kolikrát takhle prohekal skoro celou noc a já spím někdy jen dvě hodiny a pak jsem přes den vyřízená. Říkám si, že mám štěstí, že u toho neřve, jen někdy, ale stejně se tím oba trápíme a já si kvůli tomu neužívám mateřství naplno, je to normální? Pořád všude říkají, jak to ve 3 měsíci bude lepší a lepší, ale u nás je to od 3 měsíce snad ještě horší. On je jinak zlatíčko a kdyby ho to netrápilo, tak spinká i celou noc. Nechápu ani, že když nakonec prdí, a hodně, nebo mu dám rourku, tak i přesto ho to bolí kolikrát dál nebo se uklidní a za hodinu zase. Už jsme vyzkoušeli snad všechno (BabyCalm, Espumisan, Sab Simplex, různá probiotika, různá UM, odvary z fenyklu, kmínu, nahřívání, masáže, cvičení s nožičkami), je mi z toho vseho smutno a zároveň mám takový vztek na ty prdy, až se z toho úplně hroutím :( Jakou máte zkušenost? Přejde zo vůbec někdy? Moc děkuji za odpověď a omluva za anonym :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60991
16.11.20 13:04

Buď ráda, že mu to jakž takž jde.. Že netrpí.. Já mám skoro 3 týdny starého synka a ten by se ukroutil a uplakal.. Bohužel.. Konci to vesměs po 6 měsíci, kdy přejdou na pevnou stravu a víc se hýbou.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
16.11.20 13:07

Ono je otázka, jestli jsou to vůbec prdy, když to trvá tak dlouho? Malou teď bolelo bříško skrz moje antibiotika, měla hlen ve stolici, to znamená, že je podrážděné střevo, asi ji prostě bolelo bříško a větry to neměly na svědomí. Tak třeba nějaká alergie? Malá se i někdy kroutí a tlačí, ale prdí hezky. Někdy zase je vidět, jak se jí uleví, takže trápí nás to pořád, ale zlepšení pozoruji (2.5 měsíce). Prý často kolem 6. měsíce, kdy už se děti víc hýbou, to skončí. Nám nejvíc zabírá bezplenková metoda (nad miskou se krásně vyprdí i vykaká) a prý je dobrý nošení v šátku, že je dítě na svislo. Já dávám nad misku kakat před spaním a ráno. Stejně se v noci kroutí, ale až třeba od 2 od rána a ne celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:12

@martina.se No on právě trpí i přesto, že se někdy i vyprdí, málokdy to pomůže. Pořád se trápí, ale jen v noci. Přes den málokdy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:16

@Liška32 No do toho třetího měsíce ho to začalo trápit třeba až kolem 4-5 ráno, do té doby občas zahekal, ale dobrý, ale od toho 3 měsíce kolikrát začne i před půlnocí. A jak se to přesně dělá ta bezplenková metoda? No je pravda, že mě to také napadlo, mívá i stoličku nakysle cítit, ale dr řekla, že pokud přibírá, neřešila by to. Jinak je plně na UM a už 2 měsíce má stejné. Jinak kaká pravidelně, to je úplně v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
19254
16.11.20 13:17

Takze nekojis? Zkouseli jste s nim kakat v klubicku? On se ani tou rourkou nemusi vykakat upne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60991
16.11.20 13:18
@Anonymní píše:
@martina.se No on právě trpí i přesto, že se někdy i vyprdí, málokdy to pomůže. Pořád se trápí, ale jen v noci. Přes den málokdy.

Jo, v noci je to nejhorší.. Hekaji pobrekavaji atd.. U nás teď taky nezavira zatím nic.. A to už skoro nic nejím :think: vynechala jsem mléčné výrobky, pečivo, koření, ostré atd.. Utěšuji se jen tím, že ho to jednou přejde, stejně jako starší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19254
16.11.20 13:19

@Liška32 jo, take nam zabira kakani v klubicku do umyvadla, kdy se dite vykaka komplet a ne jen trochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:21

@Cuddy Bohužel kvůli lékům je na UM :( To kakání mu jde hezky samo, ale prdíky moc ne, ani tou rourkou kolikrát a když už se vyprdí, tak stejně kolikrát jakoby se mu neulevilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:23

@martina.se No taky si říkám, ale vždy v tu chvíli jsem úplně na dně :zed: Hlavně nevím, proč se mu to spíš zhoršilo, byly dny, kdy už ho to ani tolik netrápilo a teď zase tohle :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
60991
16.11.20 13:33
@Anonymní píše:
@martina.se No taky si říkám, ale vždy v tu chvíli jsem úplně na dně :zed: Hlavně nevím, proč se mu to spíš zhoršilo, byly dny, kdy už ho to ani tolik netrápilo a teď zase tohle :nevim:

Koukám, že má um.. Tak leda zkusit jinou značku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
16.11.20 14:05

U nás to taky trvalo celý ten půl rok, než to odešlo ale to už zase začaly růst zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 15:18

@martina.se To už má pravé několikáté a Hami mu sedlo nejvíc, po tom aspoň hezky kaká. No asi holt budene muset vydržet :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat