Kolísání glykemie třináctileté dcery s diabetem I.

17.3.17 18:34

Kolísání glykemie třináctileté dcery s diabetem I.

Ahoj maminky diabetiků, zejména v pubertě. Dceři stanoven diabetes melitus I. před půl rokem.Po hospitalizaci a zaučení, dodržování jednotek jídla, vážení, dceři často lítají glykemie. Vím, že někdy může slinivka ještě částečně fungovat, jenže u nás je to pomalu každý týden jinak. Někdy mívá i hypoglykemii po jídle, které je správně napočítané. Jindy se vyšplhá glykemie až do 20.Dcera je hodně vysoká a hubená, chut na sladké řešíme, kouskem čoko se stévií nebo vysoce procentní hořkou čoko. Jak douho trvalo vašim dětem, než se glykemie ustálila? Máme inzulínová pera, množství inzulinu se jí často mění. Už jsem z toho fakt neštastná. Dcera je často unavená a trpí různýma náladama, ráda bych jí pomohla. Děkuji za zkušenosti :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21500
17.3.17 18:52

Mrzí mě co prožíváte. Známí mají taky diabetické dítě, mladší než je vaše dcerka. A je to hodně náročné. ta stabilizace krevních cukrů trvala strašně dlouho, minimálně rok či dva. Mám dojem, že jim hodně pomohli v lázních, hlavně co se týče rad a životosprávy. Jen ted nevím přesně kde - Karlovy Vary?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:03

Je mi líto, jak bojuje chudák sama s sebou, do toho ještě puberta. Děkuji na lázně se zkusím podívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:07

@strašpytlík tohle se deje cely zivot diabetika. Hypo by po jidle mit nemela, pokud nema hypo uz pred jidlem, pokud to ma nizsi uz pred jidle, tak pripichnout az po pul hodine po jidle. Glykemie 20 byva z dietni chyby, manzel rikal, ze potaji ujidal a potom to mel vysoky, nikdy mu na to nikdo nepřišel, a ze byl pod velmi prisnym dohledem. Drzte se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
17.3.17 19:23

Mám dceru, 11 let a diagnozu DM1 máme od ledna, teď třeba měla chřipku a taky jí to tak lítalo.
Taky jsem zjistila, že některé potraviny hodně glykemii zvyšují, třeba ta obyčejná rýže z jídelny. Naopak krásné hodnoty nám dělá čočka. Chce to vychytat, jídlo i inzulin.
Dceři taky slinivka ještě funguje, hodně bojujeme i s hypoglykemií.
Je to náročný, ale neboj, to se srovná.
Bohužel puberta je pro diabetiky nejnáročnější období, tam působí i ostatní hormony glykemie budou lítat víc. To nám říkali v nemocnici.
Dcera má taky nálady, je to pro ně těžký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:30

Děkuji za příspěvky, prosím, co dcera svačí? Jak vy řešíte chut na sladké? Ještě jsem nenapsala, že má dcera zvýšené riziko na celiakii z krve, ale biopsie naštěstí nepotvrdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
17.3.17 19:41

Ta moje k tomu ještě má hypofunkci štítné žlázy, to mám taky zjistili v diaporadně, takže bere léky každé ráno nalačno ještě na tu štítnou žlázu.
Inzulin koriguju hodně sama i jídlo, myslím množství, když nevím konzultuju s doktorkou.
Dopolední svačinu do školy dávám normálně rohlík (to je 2vj) a tu odpolední podle glykemie, když má nízkou dám jí brumík ABC (cca 2vj), to je šťastná, že smí sladké a to sladké taky řeším objevem jiné mamky, co se mnou byla v nemocnici a to je nanuk míša ovocný, je to přesně 1vj, ale to jí nedám na sváču, ale s večeří. jen když má glykemie normální.
V Motole nám poradili, že jim máme občas dovolit Colu Zero (to je ta bez cukru), trochu jim to dodá energii a náladu:-)
bylo tam hodně dia holčiček a všechny to pily občas. jasně že ne celou lahev, ale 2 deci občas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
17.3.17 19:46

Ten rohlík dávám se sýrem nebo šunkou, důležitá je taky zelenina a pohyb

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:49

To jsem ráda, že to mám s kým takhle prokonzultovat, colu zero už s nadšením také občas koupíme, malou lahvičku. Nanuk zkusíme, ráno nebo na sváču slabě mažeme někdy marmeládu se sníženým obsahem cukru.Tak to máte také náročné s tou štítnou žlázou. Jezdí dcera na dia letní tábory? Já zrovna hledám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:56

@dalusa omlouvam se, ze se vam sem cpu, sladke vyreste domacim pecenim, sladte stevii. Delaji i tekutou. Nebo vypestovat doma, ususit a nadrobit do buchty. Pecu obden, nikdy to dele nevydrzi. Pouzivejte selsky rozum, my jedeme na kalorickych tabulkach, nez na vymennych jednotkach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
17.3.17 20:03

A do jaké nemocnice patříte? my do Motola, dneska nám zrovna přišla pozvánka na Diatábor Motol, jinak jsem našla ještě jeden 14 denní soukromý, ale to nevím, jestli pojede, 14 dní je hodně
jela by poprvé, tu cuktrovku má fakt krátce
teď jsem jí třeba měřila a píchala inzulin a má 12,8 glykemii, je to hodně, ale nějak jsem si řekla, že to prostě musíme zvládnout a beru to, jak to je
ty vysoké hodnoty jsou kvůli té viroze, to nám taky říkali v Motole. četla jsem deníček jedné maminky a ta tam psala: nenechte cukrovku, aby se stala středobodem vašeho života, to se mi líbilo
jo a ještě jsem objevila, že na těch jojo bonbonech je uvedeno, kolik kusů je cca 10 gramů sacharidů, takže 1vj a jsou to třeba 3 želé žížalky, to jí taky občas dám s večeří. Dneska ale určitě nic, ty hodnoty má skoro celý den přes 10, takže jsem jí dala zelený salát místo sladkosti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
17.3.17 20:07

@xjuklickova ta stevia je super, zkoušela jsem na slazení čaje a bylo to dobrý
a nehořkne ti to, když s ní pečeš? To mi právě říkala kolegyně, že zkoušela stevii do pečení a bylo to nahořklý :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 20:12

Jé, můžeš mi prosím napsat, kdy je ten dia tábor od Motola, kde? My jezdíme do nemocnice do Pardubic, ale z místa bydliště to máme do Prahy jen hodku. Našla jsem právě také tábor na 14 dní, to je napoprvé dlouho. Jinak my máme ted před druhou večeří podobně 12,4,což je u nás celkem dobré, k večeru mívá dcera většinou 14,15.Jsem ráda, že také sladkosti započítáváte, my také, pokud jsou zrovna pěkné glykémie, se stévií peču hodně. Já bych chtěla, aby dcera jela na tábor, aby se seznámila, mohla si o tom s vrstevníky popovídat, tak by se tam mohly holky případně seznámit :potlesk: https://www.emimino.cz/…em-i-284177/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 20:19

Mám ted knížku Stevie místo cukru, tam píší a je to fakt, že se má se stevií péct tak, že se postupně nahrazuje pouze část cukru stévií, až si člověk zvykne. Také se musí dát pozor třeba na kyselé ovoce, tam se nedoporučuje, já ráda peču s rybízem a tam raději hodně uberu klasický cukr. Také se doporučuje pro lepší chut, namíchat ji do těsta s rozemletými oříšky apod.,kvůli případné hořkosti. Také se má rovnoměrně prosít do mouky, ze začátku trošku věda, než to člověk vychytá. Na pečení je nejlepší ta sypká a lístečky nebo tablety do čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 20:20

@dalusa nemam s tim problem, davam i tekute sladidlo. Coz pro deti neni uplne to nej… Dia tabory a edukace porada MUDr Skvor z Ústí. Z vlastni zkusenosti cim dele, tim lepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama