Kolo nebo koloběžka - pro dospělé

412
18.3.16 08:24

kolo nebo koloběžka - pro dospělé

Dobrý den všem. Rozhoduji se, jestli si mám pořídit elektrokolo (jak chce manžel) nebo si koupit koloběžku. Cyklistika mne nebaví, láká mne právě koloběžka. Manžel je vášnivý cyklista a nechápe, jak mě kolo nemůže bavit. Myslí si, že jsem líná, prý, že je koloběžka ještě náročnější. Mě ale z kola bolí záda, pak ruce a zadek - ale ty záda jsou nejhorší, vždycky jsem jak zlámaná.
Je tu někdo, kdo vyzkoušel oboje a má srovnání?? (je mi 40 a děti mám už větší)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

sunshinegirl
18.3.16 08:38

@mall1976 Kolečkové brusle. Jednoznačně nejlepší na záda.

• Nahlásit
  • Citovat
412
18.3.16 08:42
@sunshinegirl píše:
@mall1976 Kolečkové brusle. Jednoznačně nejlepší na záda.

Bruslila jsem před několika lety. jednou jsem spadla a od té doby mám strach. Jsem OSVČ, nemůžu se zranit - potřebuji ruce a hlavu. Vím, že jsou chrániče, ale strach mě paralyzuje a jsem pak ještě více neohrabanější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24816
18.3.16 08:50

Za mě opravdu ta koběžka. Já jí mám necelý rok a jsem z ní nadšená, koupili jsme si jí všichni-já, manžel a dcerka-necelých sedm let. Všechny nás dostala :palec: Myslím, že na kolo už nikdy nesednu, a to jsem dříve hodně jezdila, to samé manžel. Zmínila jsem se před ortopedem minulý rok, jestli když mám problémy se zády je pro mě vhodná a on, že naprosto, že mi ji doporučuje :palec: Naopak kolo mi na záda vubec nedoporučil a ani inlany ne.
Mě náročná teda vubec nepříde, naopak oproti jízdě na kole je to pohodová jízda. Jak jsem zjistila o nějaký ten měsíc déle, skvěůe formuje postavu a dobře se na ní i hubne, což jsem nadšená. :dance:
Mužu říct, že jsme loni najeli okolo 1000 km a to jsme byli i v cizině s kolobkama a náramně jsme si to všichni tři užili, takže za mě opravdu doporučuju. :palec:
Předem je lae dobré vědět, jestli jí využiješ spíš na asfaltu nebo na polních a lesních cestách. Mi jezdíme výlety po Bedřichově, V Jizerkách všeobecně, různé cyklostezky, takže jsme hold raději připlatili a koupili lepší kolobky a rozhodně nelitujeme ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18455
18.3.16 08:52

@mall1976 A to elektrokolo chce, abys mohla jezdit s nim? Na kolobezce bys mu patrne nestacila. A rozlamana zada, mas spravne nastaveny posed?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24816
18.3.16 08:53
@Cuddy píše:
@mall1976 A to elektrokolo chce, abys mohla jezdit s nim? Na kolobezce bys mu patrne nestacila. A rozlamana zada, mas spravne nastaveny posed?

To bys koukala, jak se dá na koloběžce frčet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18455
18.3.16 09:00

@Jančakecalka To verim, ale na kole se da frcet jeste vic. Psala jsem to jen proto, aby si zakladatelka posoudila, proc ten sportovni prostredek chce. Jestli kvuli vyletum s partnerem a nebo svym sportovnim aktivitam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24816
18.3.16 09:02
@Cuddy píše:
@Jančakecalka To verim, ale na kole se da frcet jeste vic. Psala jsem to jen proto, aby si zakladatelka posoudila, proc ten sportovni prostredek chce. Jestli kvuli vyletum s partnerem a nebo svym sportovnim aktivitam.

Jasně, rozumim ti, nic proti tomu nemám ;)
Já jen prostě ze svého pohledu a zkušeností už na kolo nesednu, už jsem se,,zamilovala,,jinde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
18.3.16 09:14

Mám klasicke kolo i kolobezku, a jen muzu říct, ze kolobezku mam moc rada, ale jako dopravní prostředek na vetsi vzdálenost na to musi clovek fyzičku ;) mne staci vzdy cca 10-15km a boli me pak pul člověka :mrgreen: ale jo, na zada super (taky jsem ji porizovala kvuli zadum), trénink uzasnej, skoro srovnatelné s behem, a hubne se pri tom urcite - ja propotim triko za pul hodiny :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
18.3.16 09:19

@Aliik Není to takové jednostranné? Jako že si posílíš jen jednu nohu, kterou se odrážíš?

• Nahlásit
  • Citovat
18.3.16 09:31

Kolobezka je beze sporu náročnější. Je to větší makačka, ale me bavi vic. Navíc mam male deti. Kolobezka mi k nim prijde praktičtější :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.16 09:34
@sunshinegirl píše:
@Aliik Není to takové jednostranné? Jako že si posílíš jen jednu nohu, kterou se odrážíš?

Musíš nohy střídat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
18.3.16 09:38

@MilijonDolarBejby Bych si rozbila hubu, neumím stát na pravé noze, ačkoliv jsem pravačka a levou se odrážet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
7932
18.3.16 09:40

Já kolo moc nemusím. Zřejmě dáno tím, že jsem od rodičů v pubertě dostala kolo, které je na mě moc velké - špatně dosáhnu na řidítka, tak celkově ten posez není nic moc :? Takže jsem vždycky říkala, že radši 20 km ujdu než 15 km ujedu na kole :lol:

Ježíšek to vyřešil tak, že mi nadělil koloběžku :dance: :dance: :dance: A je to super, rozhodně mě to baví víc než kolo :palec: Zatím jsem jezdila jen sama, baví mě to, nevadí mi ani kopce (s kolem jsem kopce často tlačila, s kolobrndou jedu pomaličku, ale pořád „jedu“, pocitově je to úplně jinde než tlačení kola). Zkušenost se společnou jízdou s cyklisty zatím nemám. Celkově mi ten pohyb přijde i všestrannější než kolo, nemám otlačený zadek, nebolí mě záda a tak :lol: Jen ještě potřebuju dovychytat techniku a bude to úplná paráda :palec: :dance:
Navíc když 3letá dcera jede na kole, tak vedle ní v pohodě jedu a mám pocit, že jsem pružnější v záchraně :lol: Rychleji seskočím a při pomalé jízdě jsem stabilnější než na kole.

@sunshinegirl taky jsem si myslela, ale byla jsem poučena, že nohy se na koloběžce střídají ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
18.3.16 09:42

@mall1976 Pokud tě bolí z kola zadek, ruce a záda, tak máš špatný kolo. Já jsem takhle trpěla taky. než jsem našla sedlo, který mi vyhovovalo, tak to bylo asi na třetí pokus. Pak to chce cyklistický oblečení, bez vycpanejch kalhot ani ránu. A pak to che koupit buď nový kolo, který bude mít správnou velikost rámu nebo snažit to stávající upravit. Manžel mi vyměnil řídítka a představec tak, abych měla řídítka co nejblíž k sobě. Od té doby problémy nemám, ale předtím jsem na tom kole nemohla vůbec jezdit jaký mně braly křeče do rukou a zad. Chápu, že nechceš jezdit, já taky nechtěla, to prostě nešlo. Prostě jsem si to vůbec neužila. Teď jezdím moc ráda. Kolobku mám taky a je to o hodně namáhavější než kolo. Třeba do většího kopce na kolobce prostě nevyjedu, na kole v pohodě. Takže doporučuju zůstat u toho kola, ale tlač na manžela, aby ti buď koupil pořádný kolo, který ti bude vyhovovat nebo ať ti tohle upraví na míru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama