Kolo pro manžela, poraďte..

158
19.2.20 09:02

Kolo pro manžela, poraďte..

Ahoj, potřebovala bych poradu od kolařek a koláků:) Manžel slaví kulaté narozeniny a chtěl by si koupit nějaké nové, lepší kolo. Poradíte mi, co by mělo mít a na co si dát pozor?? Přibližně vím, jaké chce, ale kdyby se objevilo jiné, tak abych věděla..
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.20 09:09

Celá rodina máme kola Merida a teda naprostá spokojenost. Tchán ten najezdí ročně okolo dvou tisíc kilometrů, to samé švagrová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
19.2.20 09:21

Můj muž se hodně zajímá o kola. Záleží co chce za kolo, za kolik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14969
19.2.20 09:23

Já bych nikomu druhému kolo nekupovala, to si musí zkusit co mu bude vyhovovat. Když koupíš něco co mu nebude sedět, tak tě bude akorat tak proklinat :nevim: taky nepíšeš na co to kolo chce, cenovou relaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19458
19.2.20 09:25

@coninka Dala bych mu peníze a ať si konkrétní kolo vybere sám. Liší se nějen v převodech a technickém provedení, ale i posezu/geometrii.
Otázkou taky je, jestli chce silničku, horské, sjezdařské, celoodpružené nebo jen s odpruženou vidlicí, nějaký hodně karbonový model…
Tohle jsou věci, které bych já jako dárek dostat nechtěla, protože je to dost drahá sranda na to, aby mi to pak nevyhovovalo a měnila jsem si ještě extra sedlovku, gripy, brzdové páky nebo sedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 09:25

Jestli víš jaké konkrétně chce, tak mu ho kup. Jestli ne, tak se na to vyprdni a dej mu na něj peníze, ať si vybere sám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17627
19.2.20 09:27

Dej mu obalku, upec/objednej mu dost ve tvaru kola a vic at se realizuje sam. Vis jak ho bude bavit ten vyber? O to bys ho ochudila, vybrala neco ne uplne dle jeho predstav. Nektere veci nemaji byt prekvapeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.2.20 09:27

Asi mu ches udelat radost, ale nekupovala bych ho bez jeho vědomi. Přece jen to asi nebude úplně malá částka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17627
19.2.20 09:28

Kdykoli se tady zalozi diskuze o kole pro male dite (za par tisic, na par mesicu), polovina prispevku (a maji pravdu) je o tom, ze mas vzit dite do obcjodu si to kolo vyzkouset. A ty by jsi chtela vybrat kolo, ktere ma tesit klidne nekolik desitek let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11256
19.2.20 09:36

Silnice, horské, gravel, karbon, hliník…??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58648
19.2.20 09:47
@Oliverka28 píše:
Celá rodina máme kola Merida a teda naprostá spokojenost. Tchán ten najezdí ročně okolo dvou tisíc kilometrů, to samé švagrová.

Tady nejde o značku, ale o typ kola, nějakou cenovou hladinu a co chtít za osazení ( převodní, přesmykaž, vidlice, brzdy). Teprve až si toto rozhodne, tak může vybírat značku. Rozhodně bych neřekla, že nějaká je jasný favorit. na té dané cenové hladině to bude plusmínus stejn, spíš půjde o to, kde sežene nějakou slevu nebo lonský model. Dražší budou kola zahraniční ( Specialized, Cannondale), levnější naše ( Superior, Author). Uplně nejlevnější noname kola z obchodáků, který bych vzala jen pro případ, že s tím chci jezdit do místní hospody Na Růžku a na plovku s dětma v řádu 2-3 km.

Takže zásadní otázka je, kolik do toho chce vrazit. A co od toho kola očekává, kde a kolik na něm bude jezdit - do práce a bude ho přivazovat ke sloupu na dvoře fabriky nebo plánujete začít jesdit turistiku na kolech, chcete jezdit i do lesa v terénu, nebo naopak chce jezdit na objem kilometrů, dát si do tělana asfaltu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22605
19.2.20 09:51

Jak píšou ostatní, to si musí vyzkoušet, vybrat sám. Dejte mu peníze nebo poukaz, pokud máte v okolí kvalitní obchod.
@Oliverka28 I my máme Meridu a paráda. Manžel se do té značky zamiloval :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11256
19.2.20 10:02

Ja se teda zamiluju do kazdyho novyho kola co dostanu :)) aktualne mam cannondale silnici a superiora horsky. Obe jsou krasny. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
19.2.20 10:42

@coninka kolo bych určitě nekupovala. Dej mu poukaz do nějakého cyklo obchodu, kam víš že chodí kola okukovat, ale kolo nekupuj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
19.2.20 12:03

On hrál roky hokej, ale už to nejde jako dřív..tak se musí ventilovat jinak…:)Takže s partou na výlety, silnice i terén..Myslela jsem tak od 25 000- do 30 000 max..
Jojo, lepší vybrat sám, ale já to chtěla jako to mega překvápko:( Ale díky za rady:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama