Koloběžka pro dítě 2,5 let Micro/Oxelo nebo jiná?

41
19.5.21 23:27

Koloběžka pro dítě 2,5 let Micro / Oxelo nebo jiná?

Zdravím, poprosím o doporučení koloběžky (trojkolky) pro 2,5 leté dítě. Dívala jsem se na Micro Mini a z Decatlhlonu Oxelo a Globber. Doporučujete nějakou z nich? Nebo jinou? Trochu jsem rozpačitá, že se všechny tyto koloběžky ovládají natáčením těla, čekala jsem klasické otočení řidítek. Nejsou děti pak zmatené, když přejdou na odrážedlo/kolo? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4313
20.5.21 00:58

Kupovala jsem 2,5 lete Oxelo z Decathlonu. Jsem spokojená. Zatím na tom nijak extrémně rychle nejezdí, aby používala vlastní váhu a řídítka se normálně otáčí. Současně jezdí na koloodrážedle First Bike a taky na šlapací tříkolce, kde už šlape. Obtíže s tím co se jak ovládá nemá… Ví co je na co a jak to má ovládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
20.5.21 06:10

Máme jednu trojkolku z Hervisu a druhou Micro, protože ta první je fakt šílená, celá se vrtí. Litovali jsme, ze jsme Micro neporidili hned. Ušetřili bysme. Micro je super a má i vyšší nosnost (50 a Hervisova asi 20).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22679
20.5.21 07:19

My mame Kruzzel, je dost bytelna, ma velkou nosnost (i 60kg), ale prave se taky ovládá tou vahou těla a syn (2 roky) to nechápe, nejspíš jde o zvyk, ale mame doma ještě starší model oxelo, co má klasické zataceni riditky a na te mu to jde lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
20.5.21 07:26

Taky máme Oxelo, snadné ovládání řídítky, dcera pochopila hned ve 20ti měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8712
20.5.21 09:05

@windy.w v Decathlonu mívali i koloběžku, která se ovládá otočením řídítek, ale všem našim dětem naopak víc vyhovovala ta naklápěcí. Nejmladší na ní jezdí od 2 let a na stejné koloběžce jezdí 5,5letý a pořád ho to baví. Ta s těmi otočnými řídítky je taková těžkopádná, nedají se na ní dělat triky… A podle mě to naklápění naopak pomůže v pozdějším učení na kole, protože tam je přece taky třeba pracovat s tělem v zatáčkách. Naše děti určitě při učení na kole zmatené nebyly. Koloběžky máme Globber, děti je hodně využily, dlouho vydržely (máme je 4 roky a stále jsou bez problémů funkční a využívané) a svítící kolečka jsou super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
20.5.21 12:34

Taky jsem se te naklapeci bála, ale jak říká @Hoa Mai u nás je mnohem oblíbenější než klasika. Je dost intuitivní. Za svítící kolečka se taky přimlouvám :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.5.21 10:28

My sme mali túto kolobezku https://www.exisport.com/…8025360.html

a deti spokojne, aj vydržala dlho :) Tak len taky môj tip :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat