Koloběžka skládací nebo s gumovými koly

Anonymní
27.11.19 18:53

Koloběžka skládací nebo s gumovými koly

Prosím, jaké koloběžky jsou lepší… S těmi gumovými 12koly a nebo s těmi malými tvrdými (skládací)?
Nemohu se rozhodnout. Chtěli bychom koloběžky pořídit dětem(8let) jako zpestření ke kolům, na ježdění s dětmi před barákem, nebo když půjdeme procházkou, tak že si mohou jet. Nebo třeba když pojedeme k babičce, že si je vezmou s sebou do auta, jelikož se tam obvykle nudí. Ale nemohu se rozhodnout, jaké by byly nejlepší. Měli jsme vyhlidnute Yedoo Wzoom s 12koly, ale zase si říkám, zda by nebyla lepší s těmi tvrdými… Že je menší a skladnejsi… Jak se jezdí na těch s tvrdými koly? Dá se to i na nerovném terénu?
Nemohu se rozhodnout. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

48477
27.11.19 19:08

Máme rozbombardovaný chodník, jednou jsem si půjčila koloběžku s tvrdými koly a natáhla se na prvním vejmolu. Takže vzhledem k tomu, že já nepotřebuju koloběžku nějak moc převážet, koupila jsem dítěti s většími nafukovacími a ta tu jezdí na pohodu. Jo, je větší a těžší, ale komfort jízdy je o hodně výš, a to taky máme obyč Yedoo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 19:20

Pokud nebudou jezdit na krásné vyasfaltované cyklostezce, tak na skládačce ze sebe na nerovné cestě vytřesou duši, vlastní zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 19:28
@ugluk píše:
Máme rozbombardovaný chodník, jednou jsem si půjčila koloběžku s tvrdými koly a natáhla se na prvním vejmolu. Takže vzhledem k tomu, že já nepotřebuju koloběžku nějak moc převážet, koupila jsem dítěti s většími nafukovacími a ta tu jezdí na pohodu. Jo, je větší a těžší, ale komfort jízdy je o hodně výš, a to taky máme obyč Yedoo.

Myslela jsem, že Yedoo jsou dobré koloběžky… A ještě zvažuji, zda jít do nových, nebo koupit z druhé ruky, za předpokladu, že budou pěkné… Říkám si, jak často na tom budou jezdit…

• Nahlásit
  • Citovat
3598
27.11.19 19:29

Záleží, jak chcete využívat. Pokud na hození do auta na výlet a popojíždění na procházkách, tak určitě skládací. Dají se koupit i s trosku většími koly. Pokud místo kola na dlouhé trasy, tak velkou. Tu ale jen tak do kufru nehodíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56531
27.11.19 19:29
@Anonymní píše:
Prosím, jaké koloběžky jsou lepší… S těmi gumovými 12koly a nebo s těmi malými tvrdými (skládací)?
Nemohu se rozhodnout. Chtěli bychom koloběžky pořídit dětem(8let) jako zpestření ke kolům, na ježdění s dětmi před barákem, nebo když půjdeme procházkou, tak že si mohou jet. Nebo třeba když pojedeme k babičce, že si je vezmou s sebou do auta, jelikož se tam obvykle nudí. Ale nemohu se rozhodnout, jaké by byly nejlepší. Měli jsme vyhlidnute Yedoo Wzoom s 12koly, ale zase si říkám, zda by nebyla lepší s těmi tvrdými… Že je menší a skladnejsi… Jak se jezdí na těch s tvrdými koly? Dá se to i na nerovném terénu?
Nemohu se rozhodnout. Díky za rady.

Měla jsem stejný problém. Nemohla jsem se rozhodnout. Nakonec jsem vzala skládací a jsem za to ráda. Vozí to i do školy autem/MHD. Bydlíme na kopci, takže dolu jezdí na brndách, nahoru to vezmou du busu. Dá se s tím i na asfaltu kolem baráku.

Ale je pravda, že na ježdění v terénu nebo delší trasy je to prostě děsná vejtřaska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
27.11.19 19:43

Řešili jsme podobný problém a nakonec jsme dceři pořídili Micro Cruiser. Ze mne super volba :pankac: Je skládácí, brali jsme ji i MHD, ale přesto nemá ta maličká kolečka. S nafukovacími koly by měla pravděpodobně lepší jízdí vlastnosti, ale tento kompromis mi přijde ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56531
27.11.19 19:52

Pokud ta tvrdá, tak jistě 200mm kolečka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 20:13

Skládačka je super do města na přejezdy v MHD. Já jsem si ji pořídila kvůli brigádě, kam MHD už nezajíždí, tak to mi pěkně zkrátilo cestu. Bohužel ale tam pak po té silnici začalo jezdit o hodně víc kamionů do nové firmy, přes zimu se ten povrch úplně dorasoval a na jaře to město zazáplatovalo takovým tím asfaltovým štěrkem, což si dovede představit, jak to dopadlo, když po tom několikrát přejel kamion. Dost slušně mne z toho brněly ruce, takže konec. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48477
27.11.19 21:25

Yedoo je slušná koloběžka, i když to není zdaleka top, ale pokud to nechceš na dlouhé trasy, ale občasné ježdění a blbnutí, tak je poměr cena/výkon velmi slušný, proto jsem ji taky pořizovala a je to držák. Jestli máš možnost pořídit ve slušném stavu z druhé ruky, klidně bych do ní šla, ta naše je po třech letech furt ve velmi dobrém stavu, jen jsme měnili brzdové lanko a párkrát dofoukli duši. Do auta to nacpeš mnohem snáz než jízdní kolo. Ale jestli s tím chceš pravidelněji cestovat MHD, tak se teda proneseš. Ale opravdu ten rozdíl v jízdě vidím i na takovém tom klasickém chodníku sem tam záplata, sem tam na ni ještě nedošlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4059
28.11.19 09:14

Já bych řekla, že je klíčové, jakou si přejí děti a jaký terén máte v okolí. Podle toho bych se rozhodla ;) Není to, že by jeden typ byl dobrý a druhý špatný, jen mají odlišné použití. Ty skládací nejsou na velké výlety (brní pak ruce), spíš na takové popojíždění po městě, na kroužek, na návštěvu ke kamarádům. Dají se vzít s sebou na dovolenou, aniž by zabíraly příliš místa v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama