Koloběžka Yedoo menší nebo větší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anihaj
Stálice 53 příspěvků 230 inzerátů 28.11.18 22:29
Koloběžka Yedoo menší nebo větší?

Zdravím! Jsem si vědoma toho, že můj dotaz je sezónně poněkud mimo, ale přesto bych se ráda zeptala - chtěli bychom synkovi pořídit k Vánocům koloběžku (už dlouho si ji přeje). Půjdeme asi do Yedoo, ale váhám mezi menším (Mau New, Čtyřlístek Mini) a větším (Two 02, Čtyřlístek Maxi) typem. Ten menší píšou od 100 cm a 4 let, ten větší od 115 a 5 let. Synek má čerstvě 5 let, cca 108 cm (do jara určitě o něco víc). Takže je tak na hraně… Mám obavy, aby se s větším typem moc nenadřel (má asi o 2-3 kg víc, taky vyšší stupátko). Je úplný začátečník, nikdy na tom nejel, má obecně trochu problém s rovnováhou a koordinací (hypotonie). Takže bych spíš intuitivně tíhla k tomu menšímu typu, ale zase mám obavy, aby z něj hned nevyrostl. Výrobce uvádí jen minimální velikost, ale o maximální výšce nic. Je tam jen nastavení řídítek v rozpětí cca 10 cm - ale to snad neznamená, že až u menšího typu doroste do 110 cm, bude mu malá, nebo…? :think: Prosím moc o radu ty, co vědí (anebo pokud víte o dobrém e-shopu, kde by mi poradili). Díky!

Reakce:
Heivka
Závislačka 4224 příspěvků 28.11.18 22:53

Koloběžku bych pod stromeček nekupovala, radši ať si na jaře vyzkouší koloběžku v prodejně. Ono se to nezdá, ale i u koloběžky musí odpovídat geometrie poměrům těla. Výšku nášlapu vybírejte podle toho kde bude jezdit, pokud bude nášlap nízko tak se zasekne na kdejakém obrubníku, ale na rovinkách pofrčí jak drak, pokud bude nášlap vysoký, tak projede všude, ale víc se nadře. A hlavně pokud nebude schopný při odrážení střídat nohy, tak si může zničit záda.

OMiLu
Povídálka 21 příspěvků 28.11.18 23:01

Dobrý večer, my máme obě koloběžky, jak čtyřlístek mini, tak yedoo two. Za mě bych tedy pětiletému koupila tu větší, tu menší má naše tříleté dítko a je mu akorát, myslím si, že bude tak do těch pěti let. Stupátko mi nepřijde, že by bylo o hodně výš, ale to bych se musela kouknout a porovnat. Syn do jara určitě ještě povyroste, děti jsou šikovné a touží-li po ní, tak nadšení mu určitě pomůže ji zvládnout :)

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 28.11.18 23:31

Já bych naopak šla do té menší. Dcera větší dostala při nějakých 113 cm a bylo to teda na hraně. Když vezmu, že v tomhle věku rostou průměrně nějakých 6-7 cm za rok, tak minimálně na rok ji „papírově“ má a ona vydrží i dýl. A ta váha je fakt znát, pokud si ji má poponést přes obrubník, tak má co dělat i teď. Jinak je fakt, že čím níž stupátko, tím pohodlnější jízda, ale zase pokud je větší terén nebo děravý chodník, tak jsou ty nerovnosti hodně znát a umí drhnout, máme zespoda obouchanou i tu vyšší. Jinak jsme s koloběžkou spokojeni, koupila jsem si stejnou v dospělé verzi, protože mě nebavilo za dětskou furt sprintovat.

Lychee13
Závislačka 3250 příspěvků 29.11.18 05:15

Řešila jsem to samé. Syn má čerstvě 5 let. Nakonec jsem koupila tu menší Yedoo One,už i kvůli tomu,že je skoro o dvě kila lehčí,než Yedoo Two. ;)

Anihaj
Stálice 53 příspěvků 230 inzerátů 29.11.18 11:44

Ženy, děkuji za rady. Nedá se tedy říct, že bych byla moudřejší :think: Jasně, že nejlepší by bylo vyzkoušet, ale tím se zas vytratí moment překvapení… no, pokud má ještě někdo nějakou zkušenost, budu ráda!

Lucynka_v
Kecalka 102 příspěvků 12 inzerátů 29.11.18 12:24

My treba mame mladsi sestricku, takze jezisek prinese synovi (5 let, 110 cm) tu mensi a nebojime se, ze z ni odroste. Pak ji proste bude mit holka. Navic mame jednu kolobezku pro dospele, která b de rozmery dost podobna te vetsi… Co zkusit napsat vyrobci?

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 29.11.18 14:03

My máme tu menší, dcera ji dostala loni také pod stromeček. Větší koloběžku si zatim nedokážu pro ní představit, myslim, že jí vydrží ještě dlouho. Dcera měří cca 110 cm, zítra jí bude 5let.

Anihaj
Stálice 53 příspěvků 230 inzerátů 29.11.18 18:02

Jů, tak moc děkuju za další reference. Vidím to tedy přece jen na ten menší typ. A je fakt, že mladší sestřičku máme také, takže dědictví je dané :).

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 29.11.18 18:59

No vidíš, i kdyby to měl jen na ten rok, než vyroste do větší (ale dle mého s tím klidně dva může dát), tak budete mít využití :)

Anihaj
Stálice 53 příspěvků 230 inzerátů 29.11.18 22:14

@zuzukobylka Můžu se jenom zeptat, máte typ Mau, nebo Čtyřlístek mini? Co tak zkoumám, ten Čtyřlístek je o něco málo větší. Má i trošku širší řídítka (syn má docela dlouhé ruce, tak by to možná bylo lepší), i když těžko říct, jestli 4 cm jsou znát. Ale zase jsem se asi zamilovala do Mau v tyrkysové :jazyk: Je to dilema.

Elenloth
Závislačka 4400 příspěvků 29.11.18 22:20

Šla bych do menší. Ta váha je celkem znát. Máme yedoo one pro deti skoro 5 a 6 let a jeste v klidu vydrzi, navic tvůj chlapeček není extra vysoký, takže bych byla v klidu s tou menší. Akorát ji orve zespodu na každém obrubníku, s tím se smiř 8)

Anihaj
Stálice 53 příspěvků 230 inzerátů 29.11.18 22:31

Ooops, teď jsem zjistila, že jsem nějak popletla tu výšku. Pro jistotu jsem nahlédla do zdravotní knížky (ještě, že ji máme) na nedávný záznam z 5leté prohlídky a zjistila jsem, že mu naměřili 114,5 cm. Jsem to ale matka :roll: :lol: No tak to je ovšem přelomové zjištění a tím pádem se asi budeme muset orientovat už na nějaký větší typ.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 30.11.18 14:22
@Anihaj píše:
@zuzukobylka Můžu se jenom zeptat, máte typ Mau, nebo Čtyřlístek mini? Co tak zkoumám, ten Čtyřlístek je o něco málo větší. Má i trošku širší řídítka (syn má docela dlouhé ruce, tak by to možná bylo lepší), i když těžko říct, jestli 4 cm jsou znát. Ale zase jsem se asi zamilovala do Mau v tyrkysové :jazyk: Je to dilema.

Máme bílou Mau :)

Váš příspěvek
Reklama