Kolonoskopie a Entonox "rajský plyn"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 03.10.18 19:00
Kolonoskopie a Entonox ("rajský plyn")

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste někdo podstoupil kolonoskopii s dýcháním Entonoxu (prý to neuspí úplně, jen člověk nemá cítit bolest). Zajímalo by mě, jestli to opravdu funguje a člověk to vyšetření tolik nevnímá a nebolí ho to, nebo to moc nefunguje. Budu ráda za jakoukoliv zkušenost s Entonoxem, nebo i kolonoskopií jako takovou. Apaurin nebo Dormicum, které se standardně píchají jako premedikace, mi vůbec nefungují a nic se mnou nedělají. Moc děkuji za všechny postřehy.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Monchichik
Kelišová 5408 příspěvků 03.10.18 19:02

Byla jsem na koloskopii před 14 dny. Mně teda zabrala injekce, takže vyšetření v pohodě. Fakt se není čeho bát a to jsem se bála hodně. Ale kdyby něco, půjdu znovu a už budu v klidu, nic to není.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 03.10.18 19:17

@Monchichik Díky za zkušenost, já právě čtu různé názory, vím ale, že je to asi hodně individuální. Ještě není jisté, že na ni půjdu, zatím sbírám názory a zkušenosti. A můžu se zeptat, proč jsi na ni šla? A pila jsi den před Fortrans na vyčištění, nebo už se dává něco méně hnusného?

Monchichik
Kelišová 5408 příspěvků 03.10.18 19:22

@Lollitka Já jsem měla Moviprep, je to citronové, jde to vypít v pohodě. Ale pije se toho 2 x litr a ještě to musíš zapíjet dalšíma tekutinama. Chtěla jsem Picoprep, toho se pije jen 150ml, ale obsahuje laktózu a já mám intoleranci, takže smůla. Takže si nech napsat ten Picoprep ;) . Píchli mi Fentanyl a Dormicum a fakt jsem byla sama překvapená, že to vůbec nebolí. Byla jsem připravená na bolest a nic :lol: . Musela jem jít, protože mám dlouhodobě potíže s trávením a stejně na nic nepřišli, střeva mám zdravá. No tak to aspoň vím :) .

Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 03.10.18 19:50

@Monchichik Díky moc, no 2 litry Moviprepu by mi pořád vadily méně, než 4 litry hnusného Fortransu, ale ten Picoprep by byl nejlepší, když ho stačí tak málo, i když někde jsem četla, že zas nečistí tak dobře střeva. Ten Moviprep vyčistí dobře? Já mám právě také dlouhodobě potíže s trávením a i když to vypadá na dráždivý tračník, tak zas po kolonoskopii by se vědělo jistěji. Dr. říkal, že by mi ji udělal, ale zas mě do toho nenutil, tak to zatím jen zvažuji.

Monchichik
Kelišová 5408 příspěvků 03.10.18 20:02

@Lollitka Mě ten Moviprep vyčistil na jedničku ;) . Ten Fortrans už se snad ani nedává a já bych to každopádně nepila ani náhodou. Tohohle taky vypiješ dva litry, ale aby ses co nejlíp vyčistila, měla bys po každým litru ještě nejméně litr během pár hodin vypít. Tohle jsem zapíjela jablečným džusem a mátovým čajem a vším možným, dá se to, není to tak strašný. Ale jak se čistíš, tak si dehydratovaná a já, jak nikdy moc nepiju, tak jsem měla fakt žízeň. Klidně na to vyšetření běž, fakt se neboj, já jsem slyšela taky různý věci, povětšinou ale celkem kladný, moje kolegyně to podstoupila měsíc přede mnou a taky říkala, že v pohodě.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 06.10.18 19:11

@Monchichik A můžu se tě zeptat, kde jsi na kolonoskopii byla? Já z toho mám fakt hrůzu, ale asi bych měla jít. Já piju naopak hodně, takže vypít několik litrů není problém. Fortrans jsem jednou pila 4 litry kvůli dlouhodobé zácpě a větší hnus jsem nikdy v puse neměla, ten bych už nedala. Já si teď pořád čtu na netu různé diskuze a někdo píše, že je to ok, někdo, že hrůza. A taky se bojím toho ten den nejíst, já třeba nejím 3 hodiny a už je mi zle a celá se klepu a nevím, jak vydržím nejíst den. Sladké nápoje mi jídlo nenahradí a kolabovat budu stejně. Jak jsi to zvládla ty? Díky moc.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 06.10.18 19:22
@Monchichik píše:
@Lollitka Mě ten Moviprep vyčistil na jedničku ;) . Ten Fortrans už se snad ani nedává a já bych to každopádně nepila ani náhodou. Tohohle taky vypiješ dva litry, ale aby ses co nejlíp vyčistila, měla bys po každým litru ještě nejméně litr během pár hodin vypít. Tohle jsem zapíjela jablečným džusem a mátovým čajem a vším možným, dá se to, není to tak strašný. Ale jak se čistíš, tak si dehydratovaná a já, jak nikdy moc nepiju, tak jsem měla fakt žízeň. Klidně na to vyšetření běž, fakt se neboj, já jsem slyšela taky různý věci, povětšinou ale celkem kladný, moje kolegyně to podstoupila měsíc přede mnou a taky říkala, že v pohodě.

Picoprep jepomerančový šumák jsou 2 pytlíčky šumáku do 4 deci a pak upíjet tekutiny dle potřeby.Po zkušenosti se zákrokem ( mám nějak hodně vinutá střeva :,( ) už jedině v narkoze.Injekce nepomohla.Bylo to maso.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33860 příspěvků 06.10.18 19:23

Mě stačila injekce a nic jsem necítila pro mne banalita. Na vyprázdnění Picoprep a i ten byl v pohodě :kytka:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33860 příspěvků 06.10.18 19:24

@Burj Chalifa bože chůdě :hug:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 06.10.18 19:27

@Burj Chalifa Díky a ten Picoprep vyčistí střeva dobře? Já si chci říct právě o něj. Mně to nabízeli právě bez injekce, ale s tím rajským plynem, injekce stejně píchají např. Apaurin, či Midazolam, které na mě vůbec nepůsobí (zkušenost z psychiatrie), tak pak leda zbývá už ta narkóza, ale moc si neumím představit, jak se má před narkózou od půlnoci nepít, když se člověk asi ještě pořád vyprazdňuje a dehydratuje a potřeboval by pít. Nevíš? A to jsi normálně doma a přijdeš tam až ráno na tu narkózu (tím nemyslím analgosedaci, ale celkovou anestezii)? A kde ti to dělali, jestli se můžu zeptat?

Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 06.10.18 19:29

@Burj Chalifa Jinak mě mrzí, že s tím máš takový nepříjemný zážitek, doufám, že ti alespoň nic závažného nenašli. A můžu se zeptat, proč jsi na to šla?

Lollitka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 06.10.18 19:30

@Denisa76 Tak to jsem ráda, že u tebe vyšetření proběhlo bez problémů a že to bereš jako banalitu. Já se právě hodně bojím, tak jsem ráda, když má někdo i pozitivní zkušenost. A kde ti to dělali?

Margery
Echt Kelišová 9378 příspěvků 06.10.18 19:31

Já byla s entonoxem a bolelo mě to fakt hodně, do celého se ani nedostal. Mám tam ale podle zprávy ostré ohyby střev :nevim:

I přes silnou intoleranci laktózy jsem měla picoprep a pila jsem to s tabletama laktázy. Stejně jsem si další dny velmi užila.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33860 příspěvků 06.10.18 19:40

@Lollitka :mrgreen: teď jo. Taky jsem se bála o tom žádná,ale měla jsem to naštěstí v pohodě a kdyby mi neřekli hotovo tak ani nevím,že jsem tam něco měla. Jediné co nebylo příjemné tak pár dní jsem měla odřenou riť :roll: Každopádně každý to má jinak a člověk má očekávat radši tu horší variantu. V Brně :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >