Kolonoskopie a Picoprep, kdy začít pít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 18:29
Kolonoskopie a Picoprep, kdy začít pít?

Ahojte,
příští týden mě čeká kolonoskopie a poprosila jsem Dr. o Picoprep na vyprázdnění, protože Fortrans bych podruhé nedala. Prosím, jak jste ho pili? V návodu se píše že dospělí první sáček 10 až 18 hodin před vyšetřením, druhý 4 až 6 hodin před vyšetřením. Jenomže to bych ten druhý sáček pila tak ve 3 ráno + pak ještě nevím, jak dlouho budu běhat na wc, takže bych byla totálně nevyspalá. Jak jste ho pili vy? Nejde to nějak posunout? Nebo zkrátit interval mezi 1. a 2. sáčkem?
A opravdu se ten Picoprep dá pít? Já se po Fortransu dost bojím.
A ještě, Dr. mi říkal, že mám vypít na Picoprep 4 litry tekutin, můžu i ledový čaj a džusy (jablečný, pomerančový - bez dužiny?)
Děkuji moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Monchichik
Kelišová 6536 příspěvků 12.01.19 18:41

@Lollitka Já jsem neměla Picoprep, ale Moviprep, pít se to dalo, i když toho bylo víc. Na vyšetření jsem šla v 9,30, mělo se to pít taky 4-6 hodin před vyšetřením, neumím si představit sedět třeba ve 4 ráno v kuchyni a tohle pít. Takže jsem si dala první várku ve 4 odpoledne a tu druhou v 10 večer. Na záchod jsem chodila tak do půlnoci a pak ještě trošku ráno, ale kdybych to pila jak chtěli, tak bych asi z bytu neodešla :D . Picoprep by měl mít pomerančovou příchuť a piješ toho jen 150ml, takže se toho neboj. Pro mě byl spíš problém zapít to minimálně dalším litrem čehokoliv, protože nejsem zvyklá tak hodně pít. Nejlíp jsem dala jablkový džus.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 18:47

@Monchichik Ahoj, moc díky za odpověď. Tak já si dám první sáček třeba ve 14:00 a druhý někdy kolem 22:00. Já tam jdu taky ráno a neumím si představit třeba od tří do šesti lítat na wc a kdoví, jestli by se mi pak nechtělo i v MHD po cestě.
Ten Picoprep je 2-krát 150 ml, jak píšeš, tak snad to nějak půjde. A co samotné vyšetření? To se bojím taky. Já naopak piji hodně, takže 4 litry džusu dám v pohodě, spíš se bojím, že mi bude blbě z nejedení. Dnes začínám s dietou a už bych se tak ráda normálně najedla a to bude hůř. A myslíš, že můžu třeba 2 dny předem, kdy má být tekutá strava, i Nutridrink? Díky moc.

Monchichik
Kelišová 6536 příspěvků 12.01.19 18:51

@Lollitka No já normálně až tak moc jíst nemusím, ale jak slyším dieta, tak jsem se málem strhla. Upekla jsem si i piškot, cpala se přesnídávkama, vývarem, vším, co jsem měla povolené :mrgreen: . Z vyšetření jsem taky měla hrůzu, nechala jsem si dát oblbující injekci a můžu ti říct, že kdybych měla jít znovu, tak už se nebojíma klidně půjdu.. Fakt to není nic hrozného, nemusíš se bát. . Tak Nutridrink je taky tekutý, tak si myslím, že ho můžeš.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 18:56

@Monchichik Díky, no já dnes jím bílé pečivo a lipánky a chci si udělat bramborovou kaši, ale už mám hrozný hlad a fakt nevím, jak budu jeden den jen na tekuté stravě a druhý den jen snídaně lipánek a pak 24 hodin bez jídla. Já to dřív dávala v pohodě, měla jsem anorexii a klidně jsem několik dní vůbec nic nesnědla, ale teď je mi prostě zle, tělo už se brání. Alespoň Dr. říkal, že můžu hroznocukrové bonbóny i před vyšetřením, tak tím se budu dopovat. Oblbovák dostanu, ale i tak se moc netěším :-(

Monchichik
Kelišová 6536 příspěvků 12.01.19 19:00

@Lollitka No ten vývar můžeš snad ještě k obědu, předtím, než začneš pít třeba ve 4 odpo ten Picoprep. Tady to máš i s jídelníčkem : http://www.slimming.cz/…olonoskopii/.
Tak netěší se samozřejmě nikdo, ale až to budeš mít za sebou, vidíš, že ses bála zbytečně.

Emmulka
Kecalka 399 příspěvků 12.01.19 19:01

Já mám „kolnošku“ dělánou včera… Již asi po stopadesatý…
Dá se to, také záleží na MUDr jak a čím tě „oblbne“… :D mám skvělého gastroenterologa, štoura se ve mě více jak 5 let… já jsem hodně hubená, takže kolnoskop mi dělal na břichu boule 8) :)
Hlavně přeji ať vše dopadne jak nejlépe může… :hug:
Ja už jsem 10 dní v nemocnici a čekám na zahájení biologické léčby… :(

Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 19:02

@Monchichik Moc díky za odkaz a za povzbuzení, doufám, že to bude ok, jak nález, tak vyšetření. A měla jsi s sebou doprovod? Dr. říkal, že mám s někým přijít.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29769 příspěvků 12.01.19 19:02
@Monchichik píše:
@Lollitka Já jsem neměla Picoprep, ale Moviprep, pít se to dalo, i když toho bylo víc. Na vyšetření jsem šla v 9,30, mělo se to pít taky 4-6 hodin před vyšetřením, neumím si představit sedět třeba ve 4 ráno v kuchyni a tohle pít. Takže jsem si dala první várku ve 4 odpoledne a tu druhou v 10 večer. Na záchod jsem chodila tak do půlnoci a pak ještě trošku ráno, ale kdybych to pila jak chtěli, tak bych asi z bytu neodešla :D . Picoprep by měl mít pomerančovou příchuť a piješ toho jen 150ml, takže se toho neboj. Pro mě byl spíš problém zapít to minimálně dalším litrem čehokoliv, protože nejsem zvyklá tak hodně pít. Nejlíp jsem dala jablkový džus.

Měla jsem to časově úplně stejně. Picoprep je docela chutný.

Monchichik
Kelišová 6536 příspěvků 12.01.19 19:04

@Lollitka Čekal na mě manžel, aby mě odvezl domů, řídit nesmíš. Ale já jsem byla úplně v pohodě, nějak rychle to ze mně vyprchalo. Dej pak vědět, uvidíš, že to dáš. Slib si nějakou odměnu ;)

Monchichik
Kelišová 6536 příspěvků 12.01.19 19:05

@Emmulka To je mi moc líto, držím ti palce, ať je ti co nejdřív co nejlíp :kytka: :hug:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 19:05

@Emmulka Ahoj, to mě mrzí, takže ty máš UC, nebo Crohna, že čekáš na biologickou léčbu? A jaké máš příznaky, jestli se můžu zeptat? Na oblbnutí Dr. říkal Apaurin nebo Dormicum a pak Tramal proti bolesti. Nevíš, co dávali tobě? Jinak moc díky, fakt se toho hodně bojím, ale vidím, že se to dá zvládnout, děkuji za podporu. A tobě moc držím palce, ať ti biologická léčba pomůže.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 19:07

@Monchichik Díky, no já stejně neřídím a pojedeme MHD, tak se trochu bojím, jak se někde píše, že jak tě „napumpují“ plynem při vyšetření, že to z tebe pak „odchází“. A ty sis slíbila nějakou odměnu?

Lollitka
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 12.01.19 19:09

@Burj Chalifa A v kolik jsi tedy ten Picoprep pila? Taky 16 h a 22 h jako @Monchichik ? A jak to asi chutná? Někde jsem četla, že jako šumák. Děkuji.

Monchichik
Kelišová 6536 příspěvků 12.01.19 19:11

@Lollitka No jasně, že jo ;) Mám ráda Desigual, tak byl kabátek :mrgreen: Jo, ten vzduch z tebe odchází, ale ne nijak dlouho, tak když se projdeš kousek kolem, bude to o.k.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >