Kolonoskopie, bolest a celková anestezie

Anonymní
25.4.21 19:13

Kolonoskopie, bolest a celková anestezie

Ahoj holky, mám už asi půl roku problémy se střevama. Odběry krve, ultrazvuky, gastro. Máme v rodině Crohna. Nakonec poslední možnost kolonoskopie :oops: Mám z ni šílený strach. Sem hubená a mám podle ultrazvuku prý dost zatočená střeva. Myslím si teda, že je tady dost velké riziko, že to bude bolet. Jak jste to prožívali vy? Popřípadě není nějaké nemocnice Zlín, Brno kde to dělají v celkové narkóze. Děkuju ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.4.21 19:17

Každý to ma asi jinak. Já úplně v pohodě a nikdy jsem se nenechala ani přiblbnout. Dá se to vydržet, chodím už kazdy rok ale už stačí jen částečná kolono většinou. Hlavně se zbytečně nestresovat. Brát to tak jak to je a že se to prostě zvládnout musí a dá. Držím palce ať je vše v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3809
25.4.21 19:20
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám už asi půl roku problémy se střevama. Odběry krve, ultrazvuky, gastro. Máme v rodině Crohna. Nakonec poslední možnost kolonoskopie :oops: Mám z ni šílený strach. Sem hubená a mám podle ultrazvuku prý dost zatočená střeva. Myslím si teda, že je tady dost velké riziko, že to bude bolet. Jak jste to prožívali vy? Popřípadě není nějaké nemocnice Zlín, Brno kde to dělají v celkové narkóze. Děkuju ;)

Ahoj, já se taky kolonoskopie hrozně bála, ale nakonec to bylo ok. Zabolelo to jen v jednu chvíli. Taky jsem měla zatočená střeva. Píchli mi jen Tramal a Apaurin, ale Apaurin mi vůbec nefunguje, já jsem na benzodiazepiny rezistentní, někoho to třeba oblbne, ale mě ne, takže to bylo, jako by mi nic nepíchli. Ale i tak se to dalo. Byla jsem v Praze v Motole. Někde to asi v CA dělají, ale to nevím, kde, každopádně držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
25.4.21 19:23

V UH dělají v CA, ale jsou delší čekačky, a nevím jak teď to vypadá v covidové době

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 19:27

Já jsem musela jít při kojeni - tedy bez jakýchkoliv leku. Bála jsem se. Ale nakonec se to dalo zvládnout. Jsem též hubena, střeva dost zatocena, ale jedine, co jsem musela prodychat byla místa po operaci, kde se očekával srust, ale i na to mě dr připravil.
Za mě příprava byla horší :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
44
25.4.21 19:56

Ahoj ja jsem byla na kolono jednou v Praze Pichli mi pred tim nejaky oblbovak poprosila jsem je o nejvyssi moznou davku protoze jsem se hrozne bala a necitila jsem vubec nic Ani se mi nechtelo verit kdyz doktor rikal ze uz je to hotove :D Takze neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
25.4.21 20:09

Tak já to nedala. Horší bolest jsem nezažila. Ale já jsem na břicho hodně citlivá. Ještě týden po mi bylo zle a to jsem vydržela jen 50cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:13

Ahoj, já jsem před mateřskou pracovala jako anesteziolog a dělala jsem u kolonoskopií analgosedace. U nás se neuspávalo, podle mě to asi nikde, leda přímo na operačním sále, když se dělají kolono při operacích. Ambulantně se domnívám, že se dělá jen sedace. Ale některá sedace může být pro někoho jak narkóza, někdy se tancuje na tenkém ledě :D. Hodně záleží na konkrétním člověku, na každého ty léky působí jinak. Někomu stačí trošku a je tuhej, že má člověk strach, že ho opravdu uspal, do někoho dáš dávku jak na narkózu i větší a je úplně při smyslech. Někdo u toho hrozně skuhrá, ale pak si nepamatuje ani ň, někdo se jeví v klidu a bez bolestí a na závěr ohlásí, že to byl očistec 8o (místo aby hlásil, že to bolí, však by se dalo něco dělat :cert: :lol: ). U někoho jsem tam byla jen pro jistotu, kdyby to bolelo. Někdo o té kolonoskopii ani neví, pro někoho je to velmi bolestivé. Dokud nezkusíš, asi nezjistíš. Já osobně bych se ale sedovat nechala. Prosím anonym, info o povolání.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:31

Tak já byla letos v únoru. Strašně jsem se bála, jelikož před tím, jsem byla na anoskopii a bolelo to. Mám srostlá střeva a hodně růstů po dvou operacích.
Dali mi analgosedaci a opravdu to vůbec ani trošičku nebolelo, vycházela jsem s úsměvem. Trvalo to asi 20 minut a dostal se až na začátek tenkého střeva.

Prosím o anonym- zdravotní stav

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:50

Byla jsem a úplně v pohodě, dostala jsem oblbovák a nic si nepamatuji. Dokonce jednou mi doktor dělal poloviční kolonoskopii/má to svůj název, který si nepamatuji/a to bylo dokonce bez oblbovačky a dalo se to zvládnout. Pokud budeš mít hodně ty střeva skroucený, tak ti to násilím dělat nebudou, pošlou tě na ct.

• Citovat
  • Nahlásit
327
25.4.21 22:00

Kolonoskopie vypadá hrozivě, ale dá se vydržet, neboj :) Já mám také hodně zakroucené střevo, ale kromě jednoho záhybu to vůbec nebolelo. A ten jeden úsek byla pouze velmi krátká bolest, sestřička to místo zvenku masírovala a tlačila proti tomu, tak to bylo hned pryč. Určitě si můžeš vyžádat něco na utlumení, ale za mě, kdybych na to měla jít po druhé, tak to není ani potřeba, ale klidně si o to řekni pro tvůj klid. Případně zkus obvolat nemocnice v okolí, jestli to někde nedělají v narkóze. To spíš vypít ten roztok před kolonoskopií byla moje smrt, samotné vyšetření oproti tomu je lážo plážo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33515
25.4.21 22:09

Velmi doporučuji to podstoupit v narkoze. Mám vinutá střeva a bylo to hodně bolestivé. Utlumovadla na nic.Na pročištění doporučuji Picoprep, 2× 2 dc docela chutného roztoku s chutí pomeranče a pak jen prolévat vodou, co nejvíce. Na utírání jsou fajn dětské ubrousky pokapané olejíčkem, dole je velmi jemná kůžička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8324
25.4.21 22:13

Byla jsem už před lety, dali mi nějaký oblbovák a skoro celé jsem to prospala, takže pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
25.4.21 22:26

Jako stabilní permanentkar na GEA si dovoluji tvrdit, ze to jde s analgosedaci, par zákroků jsem měl pod narkozou ale nějak to pak nechtěli opakovat, ze prý jim ten tonus střev chybí. To horší je fibro/gastroskopie, té jsem se vyhýbal úspěšně 20 let a stejnak mne dohonila.
Doktor Aleš Novotny z VFN na Karlaku je jemný a pozorný a chapajici gastroenterolog.
Doporučuji.
Ale lidé mají práh bolesti různě. Nejhorší je predpripo delanost.
Držím palec :kytka: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
25.4.21 22:27
@ospalámyš píše:
Byla jsem už před lety, dali mi nějaký oblbovák a skoro celé jsem to prospala, takže pohoda.

Takže nick nelže? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat