Kolonoskopie - Praha Restrial

253
28.12.20 21:36

Kolonoskopie - Praha Restrial

Zdravím, chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti s kolonoskopií na klinice Restrial Praha? Mám tam příští týden jít na toto vyšetření a samozřejmě se bojím, že to bude bolet a chtěla bych se trochu uklidnit, že alespoň přístup kliniky do v pohodě a nečeká tam na mě doktor hrůzy :)

Prý podávají nitrožilní analgosedaci, ale při objednání mi nikdo neříkal, že bych měla přinést nějaké krevní testy či EKG. To není nutné? Někde jsem četla, že je.

Předem díky za názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.12.20 21:44

Zdravím, byla jsem v Bohnicích začátkem prosince. Moc si z toho vyšetření nepamatuji :roll:, po injekci to mám trochu v mlze. Ale v poho jsem to přežila bez bolesti při vyšetření i poté. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 21:49

Jo a žádné vyšetření před tím jsem také neabsolvovala. Doktorka i sestřička byly milé, rozhodně se není čeho bát. Pro mě osobně byla z celého vyšetření nejhorší ta příprava = vypít 4 litry toho roztoku. :poblion: :D

• Citovat
  • Nahlásit
268
29.12.20 08:25

Byla jsem v jiné klinice v Praze ale tohle bude asi všude stejné. Žádné vyšetření předem jsem také neměla daly mi injekci na uklidnění a najednou mě budily že už je hotovo :) bylo to super :) neboj se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
29.12.20 11:03
@Anonymní píše:
Jo a žádné vyšetření před tím jsem také neabsolvovala. Doktorka i sestřička byly milé, rozhodně se není čeho bát. Pro mě osobně byla z celého vyšetření nejhorší ta příprava = vypít 4 litry toho roztoku. :poblion: :D

Já jsem v některých pokynech právě četla, že chtějí normálně krevní testy, EKG a tak před tou analgosedací, ale nikdo si mi o to neříkal, tak to asi nechtějí :) Pro jistotu jsem jim poslala ale e-mail, abych nevypila 4 litry fortransu a pak mi neřekli „smůla“ :-D
A po té analgosedaci jste se cítila jak? Že jste spala nebo jste vnímala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
29.12.20 11:03
@LucEm píše:
Byla jsem v jiné klinice v Praze ale tohle bude asi všude stejné. Žádné vyšetření předem jsem také neměla daly mi injekci na uklidnění a najednou mě budily že už je hotovo :) bylo to super :) neboj se

Díky za info :) a vás ta injekce vysloveně uspala? Monitorovali vás nějak, aby měli jistotu, že vás ještě probudí? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
29.12.20 13:43
@Slunicko2020 píše:
Díky za info :) a vás ta injekce vysloveně uspala? Monitorovali vás nějak, aby měli jistotu, že vás ještě probudí? 8o

Jojo mě to uspalo ale nemělo. Jenže já jsem dost citlivá na léky. Jestli monitorovaly to netuším ale řekla bych že ne když to nebylo na uspání :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 01:32
@Slunicko2020 píše:
Já jsem v některých pokynech právě četla, že chtějí normálně krevní testy, EKG a tak před tou analgosedací, ale nikdo si mi o to neříkal, tak to asi nechtějí :) Pro jistotu jsem jim poslala ale e-mail, abych nevypila 4 litry fortransu a pak mi neřekli „smůla“ :-D

Po mě chtěli vše výše uvedené, plus x souhlasů s výkonem, oblbovákem, rizika… Po injekci jsem byla hodně zpitomnělá, ale dost to i přes to bolelo, vnímala jsem, ale schopnost chápání byla snížená. Bolest prý byla způsobená anatomickými poměry a neí to standard, sestřička mi držela během výkonu břicho rukama, různě mě natáčeli ze strany na stranu. I s doktorkou byly moc hodné, možná to bylo léky, ale měla jsem pocit, že má paní doktorka takéradost, že nic nenašla :srdce:. I mužovi to na chodbě říkala, at se nebojí :lol:. Šla jsem po obědě a normální jsem byla až ráno. Cestou ven jsem šla šikmo, plantaly se mi nohy, :roll: muž mě vodil jako pejska. Sama bych nevyšla ani z nemocnice.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 07:00
@Slunicko2020 píše:

Oblbnutá, snížené vnímání. Pamatuji si, že jsem na tu obrazovku při vyšetření
koukala. Ale teď to mám jak vzpomínky z raného dětství :lol:. Spíš útržky. Po výkonu tam mají místnost na " dospání". Byl tam se mnou manžel a v pohodě jsem došla pěšky domů.

• Citovat
  • Nahlásit
253
30.12.20 11:31
@Anonymní píše:
Po mě chtěli vše výše uvedené, plus x souhlasů s výkonem, oblbovákem, rizika… Po injekci jsem byla hodně zpitomnělá, ale dost to i přes to bolelo, vnímala jsem, ale schopnost chápání byla snížená. Bolest prý byla způsobená anatomickými poměry a neí to standard, sestřička mi držela během výkonu břicho rukama, různě mě natáčeli ze strany na stranu. I s doktorkou byly moc hodné, možná to bylo léky, ale měla jsem pocit, že má paní doktorka takéradost, že nic nenašla :srdce:. I mužovi to na chodbě říkala, at se nebojí :lol:. Šla jsem po obědě a normální jsem byla až ráno. Cestou ven jsem šla šikmo, plantaly se mi nohy, :roll: muž mě vodil jako pejska. Sama bych nevyšla ani z nemocnice.

A to bylo přímo v Restrialu? Mě právě nikdo nic neříkal, že bych měla donést, ani v pokynech to nevidím. Píší tam jen toto „k vyšetření si doneste žádanku odesílajícího lékaře, seznam vámi užívaných léků, event. výsledky laboratorních odběrů a nejlépe již prostudovaný/vyplněný informovaný souhlas“

Jo, já mám obavu, že na tom budu dost podobně s tou bolestí a divnými anatomickými poměry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 11:35
@Slunicko2020 píše:
A to bylo přímo v Restrialu? Mě právě nikdo nic neříkal, že bych měla donést, ani v pokynech to nevidím. Píší tam jen toto „k vyšetření si doneste žádanku odesílajícího lékaře, seznam vámi užívaných léků, event. výsledky laboratorních odběrů a nejlépe již prostudovaný/vyplněný informovaný souhlas“Jo, já mám obavu, že na tom budu dost podobně s tou bolestí a divnými anatomickými poměry…

Ne, bylo to jinde. Tak tam zavolej a ujistise, co přesně chtějí. Uváděla jsem jen příklad, že po mě to chtěli. Tak žádanka je jasná, tvé léky také, ale u laboratorních výsledků já bych si představovala předoperační :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
253
30.12.20 11:36
@Anonymní píše:
Oblbnutá, snížené vnímání. Pamatuji si, že jsem na tu obrazovku při vyšetření
koukala. Ale teď to mám jak vzpomínky z raného dětství :lol:. Spíš útržky. Po výkonu tam mají místnost na " dospání". Byl tam se mnou manžel a v pohodě jsem došla pěšky domů.

A vy jste byla přímo v Restialu jo? Já mám jít k Mudr. Hovorkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
30.12.20 11:43
@Anonymní píše:
Ne, bylo to jinde. Tak tam zavolej a ujistise, co přesně chtějí. Uváděla jsem jen příklad, že po mě to chtěli. Tak žádanka je jasná, tvé léky také, ale u laboratorních výsledků já bych si představovala předoperační :nevim:

To jsem samozřejmě zkoušela, ale oni bohužel mají až do konce týdne dovolenou dle webovek, takže se tam nedovolám. Zkoušela jsem tam napsat alespoň e-mail, ale asi tam opravdu vůbec nejsou. Mám tam jít už v úterý, takže ani nebudu mít čas si případně něco zajistit a musela bych to posunout v nejhorším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 12:57
@Slunicko2020 píše:
A vy jste byla přímo v Restialu jo? Já mám jít k Mudr. Hovorkovi.

Jj, bylo to v Restrialu v Bohnicích. Byla jsem ale u doktorky. Na Mudr. Hovorku jsem slyšela samou chválu. Žádné vyšetření není potřeba, pouze potřebují vědět, na co jste alergická. Proběhne to v klidu. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
253
30.12.20 13:27
@Anonymní píše:
Jj, bylo to v Restrialu v Bohnicích. Byla jsem ale u doktorky. Na Mudr. Hovorku jsem slyšela samou chválu. Žádné vyšetření není potřeba, pouze potřebují vědět, na co jste alergická. Proběhne to v klidu. :palec:

Díky! To mě trosku uklidnilo. Moc doufám, ze mě ta injekce dostatečně oblbne a já to zvládnu cele bez ostudy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat