Kolonoskopie při kojení bez utišujících léků

30.7.13 12:22

kolonoskopie při kojení bez utišujících léků

Ahoj, máte někdo zkušenost s kolonoskopií při kojení? dávají se při tom nějaké utišujcí léky? může se po nich kojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3364
30.7.13 12:28

Nevím, jak po utišujících lécích, ale já byla na laparoskopii a měla jsem anestezii. operace skončila asi v 11, kojit jsem mohla už v 18hod večer. doktor si ještě dělal srandu, že mi bude dcerka krásně spát…ale nespala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
30.7.13 12:31

Ahoj, já na ní byla pár měsíců po porodu prvního syna. Kojila jsem, tak mi nemohli dát tu „oblbovačku“. Ale neboj, není to nic hrozného, pořád si říkej, že nejsi první, ani poslední, koho tam doktor takhle má ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kies
30.7.13 12:43
@ivodička píše:
Nevím, jak po utišujících lécích, ale já byla na laparoskopii a měla jsem anestezii. operace skončila asi v 11, kojit jsem mohla už v 18hod večer. doktor si ještě dělal srandu, že mi bude dcerka krásně spát…ale nespala :)

kolonoskopie a laparoskopie je jaksi zcela odlišná věc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2642
30.7.13 12:51

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
30.7.13 12:53

Mě teda žádnou oblbovačku nedávali a dá se to zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
3364
30.7.13 13:01

@Kies Jasně, to vím ;) Já chtěla tím napsat jen to, že když jsem mohla po hodinové anestezii, kdy jsou do krve v průběhu celé operace podávána anestetika o mnoho silnější, kojit po 7 hodinách, tak po malé oblbovačce při kolonoskopii by to šlo určitě dřív a ani by se to nemuselo tolik řešit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5915
30.7.13 13:08

Ja nekojila, ale zadny leky ci oblbovaky mi nedaly.
Da se to prezit. Jen ten plyn musi ven a to je neprijemne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5915
30.7.13 13:09

@ivodička no nevim, tata taky mel oblbovak a pak nesmel cely den ridit auto a delat cinnosti vyzadujici pozornost, protoze tu latku mel v systemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
30.7.13 13:13

@Vemas To ano, ale já ležela v nemocnici…a kojit jsem mohla. Samozřejmě, pokud by si zakladatelka nechala nějaké minimum léků dát(samozřejmě nemusí), tak musí mít zajištěn odvoz i doprovod po dobu celého dne. Ale nakojit může dříve..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
30.7.13 13:14

Asi někde dávaj oblbovačku, někde ne, každopádně, pokud kojíš, tak jí nesmíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
30.7.13 13:16
@olinka11 píše:
Asi někde dávaj oblbovačku, někde ne, každopádně, pokud kojíš, tak jí nesmíš

ne…může, ale kdy přesně bude moci po ní kojit ti řekne lékař, který ji dá. Samozřejmě by to bylo lepší bez ní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
30.7.13 13:18

Podle mě je to zbytečný nechat si jí dát, když jde o několikaminutové vyšetření, pak odstříkávat a hlídat, kdy už mimčo mlíčko může. Je to v poho i bez ní ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
30.7.13 13:23

Ano, zbytečné to je, je lepší to vydržet. Ale jak píši, jde to. Pokud se zakladatelka hrozně bojí a chtěla by něco píchnout, tak ať rovnou řekne, že kojí a doktor ji dá minimum s tím, ať třeba kojí nejdřív za 4 hodiny…samozřejmě nějaké „zbytky léků“ do mlíčka můžou jít, ale budou pro miminko už neškodné…
(jsem zdravotní sestra, u kolonoskopiích jsem asistovala už několikrát…)
Jako maminka radím, vydržet to a nedávat nic, pro miminko je to nejlepší…jako zdravotník:pokud se bude pacient šíleně bát a mít strach, je lepší „něco píchnout“ s tím, že nebude pár hodin kojit, jde to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
30.7.13 13:26

@lindee82 Zvládnout se to dá. U nás v nemocnici dávají dormicum, po tom se 24h nesmí řídit a musíš odejít s doprovodem. Spousta lidí si to nenechala píchnout, protože tam byli sami autem. I kojit by se u dormica mělo až za 24h. Ale moje doktorka s kolonem čekala, až dokojím, ne kvůli injekci, ale kvůli tomu vyprazdňování před tím. Je docela blbé to skloubit s kojením :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama