Kolonoskopie: rajský plyn nebo injekci?

MKF
28
5.2.21 19:44

Kolonoskopie-rajský plyn nebo injekci?

Ahoj maminky, kojim 11 mesicni holcicku a jdu na koloskopii mam polypy. Bude to trvat dele, prave jak trpím na polypy. S rajskym plynem pak muzu kojit a s injekci nemuzu 24 hodin. Mate nekdo zkušenost s tim plynem? Nebude to bolet? Dekuji :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3823
5.2.21 19:52

Mě plyn dr vymlouvala - musíš celou dobu hooodně spolupracovat a říkaka, jestli jsem bolestínek (jakože jsem, mám nízký práh bolesti), ať si nechám injekci. Polypy nemám, trvalo to celé 8min, s polypy to bude delší, ale snad ne o moc. Injekce byla v pohodě, okamžitý účinek, poté jsem byla úplně v pohodě, normálně bych to domů odřídila… ale každý jsme jiný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
5.2.21 19:58

Než jsem šla, tak jsem hledala zkušenosti těch, co to mají za sebou a plyn moc nedoporučovali, moc nezabíral…takže jsem si nechala dát injekci a v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28631
5.2.21 20:15
@Kolarkaa píše:
Mě plyn dr vymlouvala - musíš celou dobu hooodně spolupracovat a říkaka, jestli jsem bolestínek (jakože jsem, mám nízký práh bolesti), ať si nechám injekci. Polypy nemám, trvalo to celé 8min, s polypy to bude delší, ale snad ne o moc. Injekce byla v pohodě, okamžitý účinek, poté jsem byla úplně v pohodě, normálně bych to domů odřídila… ale každý jsme jiný..

Byla jsem úplně uspaná, nikdo po mně žádnou spolupráci nevyžadoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
227
5.2.21 20:26

Já byla jednou s rajským plynem a pokud půjdu znova, jedině s injekcí. Asi v polovině jsem přestala pravidelně hluboce dýchat a hned bolest jak blázen… a pak jsem si tam ještě musela asi hodinu poležet, protože mi bylo blbě a točila se mi hlava. Já už jedině s pigárem,)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
5.2.21 20:26

@Monchichik právě, mě sama dr řekla, že je to pro ty, „co něco vydrží..“ proto jsem si nechala dát injekci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
5.2.21 20:27

@MKF proto bych doporučila odstříkat jestli to půjde a dát takto..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
5.2.21 20:30

@vokishka to mi nikdo nenabídl. Buď plyn a velkou spolupráci, nebo jehlu a aspoň dýchat jak při porodu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1784
5.2.21 20:35

Ja byla v dobe, kdy kojenemu synovi bylo 9 mesicu na MR s kontrastni latkou. Potom se take nemuze 24h kojit. Na vyber nebylo z ceho, proste kontrastni latka a nekojit. a dalo se to zvladnout. Navic on bojkotoval flasku! Fakt je, ze noc byla hrozna, ale treba rano, kdyz ho hlad a zizen dohnaly, najednou flasku vzal na milost a vysosal do dna. Da se to s tim nekojenim zvladnout jeden den :potlesk:. 11 mesicu, to hlady a zizni neumre, takze zvol radsi tu variantu, ktera te bude min bolet a bude schudna pro tebe. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
6.2.21 08:20

@Kolarkaa já teda nechápu, proč bych měla něco vydržet, když nemusím…to je jako když ti někde nechtějí dát vůbec nic…tam bych teda nešla ani náhodou…u žádného vyšetření nic bolet nemusí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
6.2.21 08:48

@Monchichik ale mě to nebolelo… protože jsem dýchala, jak dr říkala. Stejně tak gastroskopie, když nebudeš správně dýchat, tak se to nedá snad ani dodělat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
6.2.21 08:50

@Monchichik jsme se asi nepochopily, já byla naopak spokojená, s injekcí jsem kolono zvládla v pohodě. S plynem si myslim, že by to tak nebylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
6.2.21 08:51

@Kolarkaa nevím, jestli umím správně dýchat, ale u gastroskopie jsem měla taky injekci a bylo to rychlé a v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
6.2.21 08:52

@Kolarkaa jo, pochopila jsem tě ;) s injekcí je to v pohodě, s plynem to tak být nemusí, tak proč to riskovat…navíc ta injekce celkem rychle vyprchá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33515
6.2.21 08:55
@Monchichik píše:
@Kolarkaa já teda nechápu, proč bych měla něco vydržet, když nemusím…to je jako když ti někde nechtějí dát vůbec nic…tam bych teda nešla ani náhodou…u žádného vyšetření nic bolet nemusí…
Úplně mi mluvíš z duše! Žádné vyšetření by nemělo být týrání pacienta, je-li možné mu ulevit. Ohledně té kolonoskopie - injekce mi nezabrala, takže někdy příště už jen narkóza.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat