Kolonoskopie - špatný výsledek

86
9.11.19 10:47

kolonoskopie špatný výsledek

Zdravím a předem se omlouvám ale ráda bych aspon chtěla vědět jestli má někdo skušenost. Je mi 42 let a mám za sebou kolonoskopii výsledek 80 polypů a možný i už karciom…To čekání na výsledky biopsie je strašné a já bych aspon chtěla vědět zda je nějaká šance na uzdravení a hlavně že není pozdě…Předem moc děkuji Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16801
9.11.19 10:49

Mate to v rodine?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
9.11.19 10:50
@mroe píše:
Mate to v rodine?

Právě že ano otec zemřel na rakovinu tlustého střeva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16801
9.11.19 10:53

Ja myslela tu polypozu strev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
9.11.19 10:56
@mroe píše:
Ja myslela tu polypozu strev.

tak o tom nevím jen o té rakovině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 11:00

Preji at biopsie dopadne dobre :hug:

Jak se Ti to projevovalo? V tak nizkem veku? Kolik bylo tatinkovi, kdyz zemrel?

• Nahlásit
  • Citovat
16801
9.11.19 11:10

Vzhledem k veku a mnozstvi polypu to mas mozna geneticky, v jakem veku onemocnel tatinek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 11:26

Nemůžu ti říct jak to dopadne tobě, to nejde. Můžu ti ale říct, že mému otci diagnostikovali karcinom v pokročilém stádiu, přišel o třetinu tlustého střeva, část tenkého, prodělal chemoterapii a dvacet let po onemocnění je zdráv. Karcinom tlustého střeva je dobře léčitelný, zvlášť v počátečních stádiích.

• Nahlásit
  • Citovat
86
9.11.19 11:50
@mroe píše:
Vzhledem k veku a mnozstvi polypu to mas mozna geneticky, v jakem veku onemocnel tatinek?

V 40 letech. Ano říkala dr. Něco o genetice. Jde mi hlavně o to zda není pozdě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
9.11.19 11:52
@Anonymní píše:
Preji at biopsie dopadne dobre :hug:Jak se Ti to projevovalo? V tak nizkem veku? Kolik bylo tatinkovi, kdyz zemrel?

40 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 13:17

@mony01 my máme tuto rakovinu taky v rodině. Chodím kvůli tomu na kolonoskopii každých 5 let už od 25 :oops: mamka měla karcinom už v 35. Vzali jí kousek střeva a podstoupila ozařování. Už je to 20 let a vše v pořádku. Akorát tím, jak se jí to objevilo už takhle brzy, tak její doktor hned řekl, že mě chce vidět už v 25. Ale je pravda že mi vždy odstraní alespoň 1 polyp. Tak jsem ráda, že jsem hlídaná. Přeju hodně štěstí, ať vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
86
9.11.19 15:08
@Anonymní píše:
@mony01 my máme tuto rakovinu taky v rodině. Chodím kvůli tomu na kolonoskopii každých 5 let už od 25 :oops: mamka měla karcinom už v 35. Vzali jí kousek střeva a podstoupila ozařování. Už je to 20 let a vše v pořádku. Akorát tím, jak se jí to objevilo už takhle brzy, tak její doktor hned řekl, že mě chce vidět už v 25. Ale je pravda že mi vždy odstraní alespoň 1 polyp. Tak jsem ráda, že jsem hlídaná. Přeju hodně štěstí, ať vše dobře dopadne.

děkuji moc za informaci. mám 4 děti dvě dospělé a dvě malé ty dvě dospělé holky už jsou objednané na kolonoskopii a jak paní dr. řekla je to genetické. to čekání na vysledek je strašné stále brečím a bojím se. ubytek na váze nemám chut k jídlu mám tím se uklidnuji vím to je asi málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
9.11.19 15:09
@Anonymní píše:
Nemůžu ti říct jak to dopadne tobě, to nejde. Můžu ti ale říct, že mému otci diagnostikovali karcinom v pokročilém stádiu, přišel o třetinu tlustého střeva, část tenkého, prodělal chemoterapii a dvacet let po onemocnění je zdráv. Karcinom tlustého střeva je dobře léčitelný, zvlášť v počátečních stádiích.

strašně si přeji at je to v počátku když už a to čekání na výsledky biopsie je asi nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 15:17

@mony01 pritel 42 ted byl na kolonoskopii kvulj bolestem v zadech pred kazdou stolici a kolonoskopii se dostali jen do cca ctvrtiny streva, dale ne, jsem z toho take velmi nervozni, co bude dal. Moc drzim palce, at jsou vysledky resitelne, verim, ze ano!

• Nahlásit
  • Citovat
86
9.11.19 15:30
@Anonymní píše:
@mony01 pritel 42 ted byl na kolonoskopii kvulj bolestem v zadech pred kazdou stolici a kolonoskopii se dostali jen do cca ctvrtiny streva, dale ne, jsem z toho take velmi nervozni, co bude dal. Moc drzim palce, at jsou vysledky resitelne, verim, ze ano!

také držím moc palce…a děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama