Kolonoskopie v prvním trimestru těhotenství

Anonymní
8.3.21 16:44

Kolonoskopie v prvním trimestru těhotenství

Ahoj,
Je tady někdo kdo též v těhotenství musel podstoupit kolonoskopii?
Jsem v 7tt, těhotenství pomoci IVF a bohužel stojím teď před rozhodnutím zda kvůli zdravotním problémům kolonoskopii podstoupit, nebo zda ji mám raději odmítnout.

Je tady prosím někdo kdo též musel tento zákrok podstoupit? Bylo miminko v pořádku, nemůže ho to nějak ohrozit?

Předem moc děkuji za vaše odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.3.21 16:55

Já tedy nebyla tehotna, ale kojici - nedostala jsem nic na “oblbnuti” ale dalo se to. Říkal, ze to tak dělají i akutně u těhotných.

• Citovat
  • Nahlásit
2186
8.3.21 17:16
Vlastní kolonoskopie podle mne asi neškodí, ovšem to předcházející vyprázdnění - já jsem vypil 2 litry projímadla - nebude pro těhotnou to pravé. Prostě lepší než se ptát tady, určitě se zeptat lékaře a zeptat se i na předcházející dietu - týden se jí „nezdravé“ věci.
@Anonymní píše: Říkal, ze to tak dělají i akutně u těhotných.

Tak s informacemi JPP (jedna paní povídala) bych byl v tomto případu opatrný, na to je projímadlo a těhotenství vážná věc. Jinak jaké je to AKUTNÍ těhotenství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21051
8.3.21 17:37

No zakladatelko, poraď se spíš s gynekologem a gastroenterologem, jak moc nutné je nyní tu kolonoskopii podstoupit - zákrokem se nemůže plodu nic stát, ale jak píše Luboš, před tím vypiješ 2 nebo 4 litry projímadla a jdeš na velkou třeba 40×. Navíc ti nemůžou dát žádný oblbovák a někdo to přežije celkem v pohodě, ale někdo to má bolestivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 17:44

@Luboš P nebylo to jedna paní povídala.. byla jsem na kolono jako kojici, ještě po IVF, takže se muselo zvážit, zda je to nutne teď, nebo se musí pockat. Dostala jsem jiné přípravky na vyčištění střev - které se mohou použit i u těhotných, pokud převažuje prospěch nad rizikem. Tzn. pokud je kolonoskopie opravdu akutní.

• Citovat
  • Nahlásit
12044
8.3.21 17:46

@Luboš P akutně bylo myšleno tak, ze sr vyskytne akutní problém, který je třeba řešit. Ne ze je akutní těhotenství 8o
Ja bych do toho těhotná nešla, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
8.3.21 17:48

Ahoj, ja byla v 8tt pred stejnym rozhodnutim. Nalezeny onkomarkery. Navic jsem cely prvni trimestr krvacela a nekolikrat se mi dle gynekologa nejspise rozjizdel potrat -bolesti. Dite to ustalo. Podstoupila jsem nakonec jen gastroskopii a to prave proto, ze je u kolono urcite riziko. Nejen z projimadla, ale preci jenom streva vedou kolem delohy, prubeh kamery nemusi byt uplne hladky, muze delohu podrazdit… nutno zvazit riziko z odlozeneho vysetreni. Co treba MRI - nedela se sice v prvnim trimestru, ale pozdeji tusim ano. Byla by vytezna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 11:19

Ahoj,

já byla na kolonoskopii v 8. tt. Vyprazdňování ani zákrok nebyly žádná lahůdka, kvůli těhotenství mi nedali ani žádnou analgosedaci, ale bylo to rychlý a šetrný - byla jsem u skvělého doktora.

Jinak je vždy otázka, zda je to nutné dělat nebo počkat po porodu. Ale pokud je podezření na něco závažnějšího, je asi nejlepší to podstoupit co nejdřív, aby bylo možné co nejdříve i řešit, co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat