Koloskopie - za jak dlouho jste byly "fungující"

Anonymní
30.3.16 13:45

koloskopie-za jak dlouho po můžu"

Zítra mě čeká koloskopie s odběrem vzorku tenkého střeva na biopsii. chci se zeptat za jak dlouho jste byly „fungující“? v papírech mám jen že po výkonu je doporučen klidový režim a nesmím 24h řídit auto atp. ale, je nějaká dieta po tomto zákroku? (abych střeva hned nezatížila) jak dlouho klidový režim a hlavně jak moc klidový-opravdu ležet nebo můžu tak nějak fungovat na „nižší“ výkon? určitě se zítra zeptám i dr ale vlastně nevím jak to bude probíhat-nejdřív mě vyšetří (a budu se moct zeptat) nebo pujdu hned na zákrok? pamatuju si že při interrupci se se mnou vlastně nikdo nebavil, přišla sestra, dala oblbovačku a pak nevím. pokud se budu moct ptát až po zákroku tak mi to bude houby platný, po operaci nohy si nepamatuju nic z celého dne (na zákroku jsme byla ráno). teda doufám že budu pod narkozou??? někde jsem totiž slyšela že dávají jen oblbovačku-tu když mi dali při gastroskopii tak jsem měla dojem že vůbec ale vůbec nepůsobila…

omlouvám se za tolik otázek, ale asi jsem trochu vypsychlá (přestože týden co vím co mě čeká jsem uplně v klidu)… všem díky za podělení se o zkušenost
an. je snad pochopitelný

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

540
30.3.16 13:51

Tak na střeva bych šla pomaleji - nějakým vývarem, rýží atd. A po to má asi každý jinak - po první jsem proležela zbytek dne, po druhé jsem si doma cca 3 hoďky dospala oblbovačku (přišlo mně, že působila až po příjezdu domů) a pak už fungovala normálně, druhý den do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
30.3.16 13:54

Po kolonoskopii jsem zbytek dne trávila na záchodě, takže jsem opravdu byla práce neschopná, druhý den už OK. Neměla jsem ani oblbovačku ani narkozu, ale byla to jen kolonoskopie, nic víc, tak nevím, jak to udělají u tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
30.3.16 13:55

Záleží. Po první jsem myslela, že mi ji ani nedělali. Druhá bolela jak čert, zbytek dne jsem prolezela. Jinak jídlo neřeším… Sním, na co mám chuť. Jen to projde rychleji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
30.3.16 14:02

Narkozu při kolonoskopii nedávají automaticky, to sis měla zjistit předem tam co jdeš, já jsem si připlácela za použití rajského plynu, jinak jsem byla „funkční“ skoro hned, jen unavená a druhej den vpohodě do práce a protže 24hodin držíš hladvku, chce to začít s něčím lehčím k jídlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8317
30.3.16 14:19

Někumu kolonoskopii dělají v narkoze, jinému dolsin + dormikum.Ale co mám zkušenosti, tak pacienti si nepamatují, že vyšetření proběhlo. Ani u jednoho jsem se nesetkala s tím, že by vyšetření bolelo.
Většinou je praxe taková, že dvě hodiny si odpočineš a můžeš si zavolat odvoz domů. Při velkém snesení polypů se někdy dotačný nechává v nemocnici do druhého dne-ale to se ví už předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19221
30.3.16 17:34
@lasička1 píše:
Někumu kolonoskopii dělají v narkoze, jinému dolsin + dormikum.Ale co mám zkušenosti, tak pacienti si nepamatují, že vyšetření proběhlo. Ani u jednoho jsem se nesetkala s tím, že by vyšetření bolelo.
Většinou je praxe taková, že dvě hodiny si odpočineš a můžeš si zavolat odvoz domů. Při velkém snesení polypů se někdy dotačný nechává v nemocnici do druhého dne-ale to se ví už předem.

V narkoze? To snad neni bezne, aby ke kazde kolonoskopii volali ARO. V analgosedaci ano, ale v narkoze, to snad ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama