Kombinace Mucosolvan a Nurofen?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucíkčenda
Povídálka 32 příspěvků 14.04.18 21:29
Kombinace mucosolvan a nurofen?

Ahoj holky prosim prosim o radu. Malá 6mesicu strašne kašle takze ji dávám mucosolvan junior. Přijde mi ze ji asi porostou zoubky je taková rozmrzela cely den, ospalá, z kašle mi dnes i blinkala jak se zakuckala a hlavně ma ted 38,2 teplotu. Mohu ji dat během noci nurofen nebo paralen na horecku? Obojí mam ve firmě sirupu. Jde mi o to zda mohu nakonbinovat jeden z těchto sirupu s tim mucosolvanen. Nějak jsem nikde nevycetla abych ji nějak nepritizila. Dekuju

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24687 příspěvků 14.04.18 21:33

@lucíkčenda ANo, bez problémů můžeš Nurofen nebo Paralen dát.

Uživatel je onlinedickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 14.04.18 21:36

Určitě můžeš 8)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18895 příspěvků 14.04.18 21:54

Nakombinovat to můžeš ;) Jinak jestli takhle hodně kašle, tak to chce dát ten mucosolvan nejpozději třeba ve čtyři odpoledne, aby to nedráždilo ke kašli na noc (mucosolvan je na odkašlávání, uvolňuje hleny, takže zároveň dráždí ke kašli), a na noc bych dala něco jako Tussin (mám starší dítě, tak nevím, co může šestiměsíční na zklidnění kašle).
Co se týče té horečky, tak do 38 bych ji ani nesnižovala, pokud prtěti není vysloveně zle a pak bych popřemýšlela, dát raději čípek než sirup :think:
Protože ono ty sirupy, když dáš dvě tři dávky mucosolvanu, třeba dvě dávky paralenovýho a k tomu ještě třeba nějaký ten tussin, tak aby jí nebylo špatně (náš malej takhle víc sirupů těžko snášel a zvracel to). Čípek by jí nedráždil žaludek ;)

lucíkčenda
Povídálka 32 příspěvků 14.04.18 22:01

@Mar__tanka1983
Ja prave čípek doma nemam :zed: tak proto se ptám. Každopádně dekuji za rady to víte první mimi tak jsem vyprdena ze všeho :D

lucíkčenda
Povídálka 32 příspěvků 14.04.18 22:05

Jinak horečka ji klesá uz ma jen 37,6 tak snad se z toho trochu vyspí. Ja tedy doufám ze to ma od tech zoubku ze to neni nic zavaznehsiho kdyz do toho blindila :roll:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18895 příspěvků 14.04.18 22:25

Od zoubků? Já myslela, že si psala primárně o kašli, ten by ze zubů neměla.
To zvracení bude dost prvděpodobně vyvolané tím kašlem (a nebo i tím, že nesnese ten sirup, nebyla by první ani poslední, komu ty přeslazené sirupky zvedají žaludek).
Stejně tak rozmrzelost i teplota i únava.
A jakej má kašel, suchej, dráždivej, chrchlák?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31577 příspěvků 14.04.18 23:20

Tak takhle kombinace se teoreticky může, ale já osobně bych mucosolvan kojenci nikdy nedala.
přečti si tenhle článek https://prosvet.cz/…epsi-reseni/

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 22853 příspěvků 1 inzerát 14.04.18 23:31

Mne teda taky přijde ze mucosolvany a spol ten kašel jen zhoršují…a dobu kaslani nezkracuji, už to dávno dítěti nedávám, jen Stoptussin v případě velkého kašle na noc.

lucíkčenda
Povídálka 32 příspěvků 15.04.18 07:56
@Mar__tanka1983 píše:
Od zoubků? Já myslela, že si psala primárně o kašli, ten by ze zubů neměla.
To zvracení bude dost prvděpodobně vyvolané tím kašlem (a nebo i tím, že nesnese ten sirup, nebyla by první ani poslední, komu ty přeslazené sirupky zvedají žaludek).
Stejně tak rozmrzelost i teplota i únava.
A jakej má kašel, suchej, dráždivej, chrchlák?

Tu teplotu jsem myslela ze doufám ze to ma od zoubku kvůli te jsem řešila jestli to mohu nakonbinovat ;) kašel je mi jasné ze od toho nema :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18895 příspěvků 15.04.18 10:09

@slavuska1 to je fakt, tenhle článek. Souhlasím, že mukolytika by se neměly dávat na kdejaký kašlík, ale fakt na bronchitidy a pod.
Ale tak já předpokládala, že zakladatelka u šestiměsíčního neordinuje dle reklamy, ale prcka viděl lékař ;)
@lucíkčenda tak tvé dítě nevidíme :D ale teplota může být k tomu nachlazení, samozřejmě ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31577 příspěvků 15.04.18 13:19

@Mar__tanka1983 tak podle tatoho článku by děti do 2 let, nejlíp do 5 let, neměly mukolytika za žádných okolností, prej je to ve spoustě zemích vyloženě zakázaný pro děti do 5 let. A ono i mě osobně přijdou zbytečný, já sirupy na kašel nedávala nikdy, teda jo, zkusila jsem, ale efekt jsem žádnej neviděla(už před lety, u prvního), tak jsem zase přestala, kašel, normální virovej, prostě léčit nejde, tělo se s tím musí poprat, a ten hlen se musí prostě vykašlat. a dávat něco, c stojí 100kč za malou lahvičku, je v tom jakási chemie, a má to ředit hlen, a pomáhat vykašlávání, mi přišla jako totální blbost, tak mě potěšilo, že jsem našla článek, který má stejný názor. když už, tak dám med, nebo domácí cibulovej sirup, to taky nemá nějakej efekt, ale zase aspoň jsou v tom nějaký vitamíny a minerály, a ne chemie, tak t ničemu neuškodí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce českým politikům: Polský poslanec nakládá hysterickým „vítačkám“ na BBC

Výrazně zaujatá moderátorka zpravodajského kanálu britské televizní stanice... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama