Kombinace - odsávání MM a dokrmování UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 08:58
Kombinace - odsávání MM a dokrmování UM

Zdravím vás, maminky, obracím se na vás s následujícím,

máte prosím, některá, zkušenost s tím, že odsáváte svoje mléko (není ho mnoho a miminko potřebuje dokrm) a krmíte přes lahev svým mlékem a dokrmujete UM?
Jak Vám děti reagují, netrpí více na prdíky? Někde jsem četla, že by se takto kombinovat nemělo (trpí zažívací systém miminka), nicméně i v porodnici, když jsem měla málo mlíka (na jedno kojení si vzala 2-4ml), dostávaly jsme dokrm UM :think:
Jsem z toho v začarovaném kruhu… kojit jsem si přála, ale mlíka mám málo, stresem je to vlastně ještě horší, všichni radí nevzdávat..
Já si říkám, co je lepší - ubrečená máma a hladové dítě, které se budu mermomocí snažit kojit, nebo spokojená máma a mimi na UM :nevim:
Snažím se pravidelně odsávat, podpořit laktaci (přikládám, kontakt pusinka bradavka, kontakt tělíčko na tělo)…
Myslíte, že má cenu krmit tím málem MM ( třeba 70ml za celý den), že si z toho malá něco vezme (protilátky a pod.)?

Děkuji vám za sdílení zkušeností a prosím všechny, kteří si myslí, že kojení nutně musí jít bez problému každému, aby neodsuzovaly. Dokud nezažijete, nemůžete pochopit.

Je tady někdo, kdo zažil stejnou situaci a kojení se mu prostě nedařilo podle představ?

Reakce:
Sue2008
Kecalka 180 příspěvků 04.01.19 09:08

Ahoj, osobni zkusenost nemam, ale vsude ctu, ze kazda kapka MM ma cenu. Pokud te odsavani moc nestresuje a neboli, tak bych zkusila treba davku za cely den spojit a podat treba jednou misto UM (proste s odstupem jako normalni krmeni). A pokud to neklapne, tak i na UM jsou miminka spokojene! Hlavne klid a uzivej si materstvi.

Rosary
Kecalka 104 příspěvků 04.01.19 09:10

Ahoj, já kombinovala UM a MM do cca 7 měsíců prcka. Každopádně já toho mléka asi měla teda víc no, i když ze začátku jsem měla taky hodně problémy. Přes den jsem odsávala téměř pořád, nedávala jsem mu ale UM a MM dohromady. Když jsem věděla, že má čas, kdy toho moc nevypije, dostal MM. Každopádně zkoušela jsi třeba kojící čaje (Já pila Leros s jestrabinou) a meltu? Nebo alespoň Caro a do toho dodržovat pitný režim? Mi právě ten čaj a melta hodně pomohly. Jo a nejvíc se mi prsa nalili tehdy, když jsem si navečer dala 1× 0,5l piva (nealko samozřejmě :D ) a přes den zobala hrozny. Stejně toho nebylo nějak extra, asi jenom cca 400ml za celý den, ale hodně se to zlepšilo. Případně si můžeš pozvat domů laktační, poradila by ti.

medunka23
Kelišová 7264 příspěvků 04.01.19 09:17

Já ro takto u starší dělala, ale tedy odsala jsem víc než 70ml za den ALE, byla jsem z toho kolotoce odsávání ohřívání, sterilizovani tak vyřízena, že jsem se na to pak vyprdla a bylo mi líp. Musím tedy říct, že i malá se pak uklidnila, do ty doby byla hodně plactive miminko, ale fakt kolotoč krmení mi trval hodinu a za další 2 se malá zase probudila, takže spankova deprivace jako blázen.
Protilátky nevim, jako byla nemocná, ale pouze záněty průdušek, které podedila po mě(já měla za zimu vetsinou 5až 6) spraavilo se to až když jsem povyrostla.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 04.01.19 09:37

Já se na ten odsávací kolotoč vyprdla po dvou týdnech. Pro miminko je hlavně nejdůležitější spokojená maminka, která ho miluje a je s ním :hug: Přečti si tu pár deníčků o tom, jak takhle některé uživatelky bojovaly s kojením a ve finále tam má většina v nich v závěru napsáno, že si ty první měsíce s miminkem vůbec neužily, padaly na hubu a byly ve stresu někam s ním jít, protože celý harmonogram se jim řídil jen a jen krmením…
Jestli máš jen 70ml za den, tak se na to vyprdni, přejděte na UM a užívej si čas s miminkem, protože ten uteče hrozně rychle a už to nevrátíš ;)

iwa83
Kelišová 6974 příspěvků 04.01.19 09:43

má zkušenosti u první dcery: kombinovali jsme to. vážila jsem jak blbec před a po, zapisovala, pak teda dělala UM. V mezičase s odsávačkou na prsu, abych to rozjela. Dítě řvalo v postýlce, já v háji s nervami. Vydržela jsme to 10 týdnů. I když jsem se ji snažila přikládat častějc, nepomohlo to - ani na tú její nespokojenost, ani na rozjetí laktace. Pak jsem to obrečela a vzdala. Dala flašku a do 2 týdnů byl klid. Zpětně si myslím, že jí v bříšku trápila právě tá kombinace UM a MM. ALe kto ví. Někdo tvrdí, že vadí vigantol. Teď u druhé je to stejně „blbé“ s vigantolem nebo bez… Nebo prostě u první odezněly problémy samé prostě s věkem.
Každopádně mě odpadnul stres zda vypila dost a zda jí to stačí nebo ne. Váhu jsem uklidila. Tenhle luxus - s vážením, odsáváním a vším tím kolem si můžeš dovolit u prvního dítěte. U druhého už moc ne, pač to první nemůžeš odložit do skříně a vyndat až časem, když se to srovná nebo se zajede systém.
Dělej tak aby si ty byla spokojená, klidná - oni to tí prťavci vnímají o dost víc a dost se to v nich odráží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 17:19

Holky, moc děkuju za Vaše příspěvky i za to, že neodsuzujete. Ach jo, to je boj.
Taky jste měla některá pocity zoufalství? Že jste špatná máma? Jak to udělat, aby bylo mimčo spokojené? Navíc mám pocit, že malá je na UM spokojenější, když jí dám jednu dávku MM, které úspěšně shromáždím, má bolení, prdíky, pláče, svíjí se…
A tak pořád řeším dilema… Všude kolem ta propagace kojení, až ke zbláznění :(

iwa83
Kelišová 6974 příspěvků 06.01.19 17:54
@Anonymní píše:
Holky, moc děkuju za Vaše příspěvky i za to, že neodsuzujete. Ach jo, to je boj.
Taky jste měla některá pocity zoufalství? Že jste špatná máma? Jak to udělat, aby bylo mimčo spokojené? Navíc mám pocit, že malá je na UM spokojenější, když jí dám jednu dávku MM, které úspěšně shromáždím, má bolení, prdíky, pláče, svíjí se…
A tak pořád řeším dilema… Všude kolem ta propagace kojení, až ke zbláznění :(

pocit zoufalství jsem měla celé šestinedělí… a jak jsem psala výš, mám za to, že u nás dceři vadila tá kombinace MM a UM. Spokojená máma = spokojené miminko. takže spokojené dítě bude když ty budeš v pohodě a klidu. To je to nejdůležitější. Nebude první ani poslední dítě na UM. A prvorozená na UM první rýmu v 10 měsících. a z těch závažnějších měla doteď jen 6tou nemoc, alergie zatím žádne… v téměr 3 letech má necelých 13 kg i když na UM kým nelezla/nechodila byla pěkná michelinka…

Lucifeli
Nováček 2 příspěvky 14.01.19 23:07
Dokrmování um

Zdravím vás maminky.
Mám na vás dotaz ohledně dokrmování umělým mlékem na noc.
Mám 5. měsíčního klučinu, plně kojen, poslední měsíc v noci nechce spinkat budí se cca po 1 po 2 výjimečně po 3hod. A vždycky hladovej, doktorka mi řekla, ať zkusíme UM na noc - nejdřív jsem nechtěla, ale když jsem se rozhodla, že to zkusíme, tak prostě to UM nechce (zkoušeli jsme bebu a babylove) přitom dřív když jsem měla přebytky tak jsem odsavala a když bylo potřeba, tak jsem mu to z lahvičky dala a nebyl žádný problém, ale to UM prostě ne.
Nemáte některá z vás zkušenosti nebo rady? Děkuji :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >