Kombinace - odsávání MM a dokrmování UM

Anonymní
4.1.19 08:58

Kombinace - odsávání MM a dokrmování UM

Zdravím vás, maminky, obracím se na vás s následujícím,

máte prosím, některá, zkušenost s tím, že odsáváte svoje mléko (není ho mnoho a miminko potřebuje dokrm) a krmíte přes lahev svým mlékem a dokrmujete UM?
Jak Vám děti reagují, netrpí více na prdíky? Někde jsem četla, že by se takto kombinovat nemělo (trpí zažívací systém miminka), nicméně i v porodnici, když jsem měla málo mlíka (na jedno kojení si vzala 2-4ml), dostávaly jsme dokrm UM :think:
Jsem z toho v začarovaném kruhu… kojit jsem si přála, ale mlíka mám málo, stresem je to vlastně ještě horší, všichni radí nevzdávat..
Já si říkám, co je lepší - ubrečená máma a hladové dítě, které se budu mermomocí snažit kojit, nebo spokojená máma a mimi na UM :nevim:
Snažím se pravidelně odsávat, podpořit laktaci (přikládám, kontakt pusinka bradavka, kontakt tělíčko na tělo)…
Myslíte, že má cenu krmit tím málem MM ( třeba 70ml za celý den), že si z toho malá něco vezme (protilátky a pod.)?

Děkuji vám za sdílení zkušeností a prosím všechny, kteří si myslí, že kojení nutně musí jít bez problému každému, aby neodsuzovaly. Dokud nezažijete, nemůžete pochopit.

Je tady někdo, kdo zažil stejnou situaci a kojení se mu prostě nedařilo podle představ?

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1025
4.1.19 09:08

Ahoj, osobni zkusenost nemam, ale vsude ctu, ze kazda kapka MM ma cenu. Pokud te odsavani moc nestresuje a neboli, tak bych zkusila treba davku za cely den spojit a podat treba jednou misto UM (proste s odstupem jako normalni krmeni). A pokud to neklapne, tak i na UM jsou miminka spokojene! Hlavne klid a uzivej si materstvi.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
223
4.1.19 09:10

Ahoj, já kombinovala UM a MM do cca 7 měsíců prcka. Každopádně já toho mléka asi měla teda víc no, i když ze začátku jsem měla taky hodně problémy. Přes den jsem odsávala téměř pořád, nedávala jsem mu ale UM a MM dohromady. Když jsem věděla, že má čas, kdy toho moc nevypije, dostal MM. Každopádně zkoušela jsi třeba kojící čaje (Já pila Leros s jestrabinou) a meltu? Nebo alespoň Caro a do toho dodržovat pitný režim? Mi právě ten čaj a melta hodně pomohly. Jo a nejvíc se mi prsa nalili tehdy, když jsem si navečer dala 1× 0,5l piva (nealko samozřejmě :D ) a přes den zobala hrozny. Stejně toho nebylo nějak extra, asi jenom cca 400ml za celý den, ale hodně se to zlepšilo. Případně si můžeš pozvat domů laktační, poradila by ti.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
7531
4.1.19 09:17

Já ro takto u starší dělala, ale tedy odsala jsem víc než 70ml za den ALE, byla jsem z toho kolotoce odsávání ohřívání, sterilizovani tak vyřízena, že jsem se na to pak vyprdla a bylo mi líp. Musím tedy říct, že i malá se pak uklidnila, do ty doby byla hodně plactive miminko, ale fakt kolotoč krmení mi trval hodinu a za další 2 se malá zase probudila, takže spankova deprivace jako blázen.
Protilátky nevim, jako byla nemocná, ale pouze záněty průdušek, které podedila po mě(já měla za zimu vetsinou 5až 6) spraavilo se to až když jsem povyrostla.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2959
4.1.19 09:37

Já se na ten odsávací kolotoč vyprdla po dvou týdnech. Pro miminko je hlavně nejdůležitější spokojená maminka, která ho miluje a je s ním :hug: Přečti si tu pár deníčků o tom, jak takhle některé uživatelky bojovaly s kojením a ve finále tam má většina v nich v závěru napsáno, že si ty první měsíce s miminkem vůbec neužily, padaly na hubu a byly ve stresu někam s ním jít, protože celý harmonogram se jim řídil jen a jen krmením…
Jestli máš jen 70ml za den, tak se na to vyprdni, přejděte na UM a užívej si čas s miminkem, protože ten uteče hrozně rychle a už to nevrátíš ;)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
8282
4.1.19 09:43

má zkušenosti u první dcery: kombinovali jsme to. vážila jsem jak blbec před a po, zapisovala, pak teda dělala UM. V mezičase s odsávačkou na prsu, abych to rozjela. Dítě řvalo v postýlce, já v háji s nervami. Vydržela jsme to 10 týdnů. I když jsem se ji snažila přikládat častějc, nepomohlo to - ani na tú její nespokojenost, ani na rozjetí laktace. Pak jsem to obrečela a vzdala. Dala flašku a do 2 týdnů byl klid. Zpětně si myslím, že jí v bříšku trápila právě tá kombinace UM a MM. ALe kto ví. Někdo tvrdí, že vadí vigantol. Teď u druhé je to stejně „blbé“ s vigantolem nebo bez… Nebo prostě u první odezněly problémy samé prostě s věkem.
Každopádně mě odpadnul stres zda vypila dost a zda jí to stačí nebo ne. Váhu jsem uklidila. Tenhle luxus - s vážením, odsáváním a vším tím kolem si můžeš dovolit u prvního dítěte. U druhého už moc ne, pač to první nemůžeš odložit do skříně a vyndat až časem, když se to srovná nebo se zajede systém.
Dělej tak aby si ty byla spokojená, klidná - oni to tí prťavci vnímají o dost víc a dost se to v nich odráží.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
6.1.19 17:19

Holky, moc děkuju za Vaše příspěvky i za to, že neodsuzujete. Ach jo, to je boj.
Taky jste měla některá pocity zoufalství? Že jste špatná máma? Jak to udělat, aby bylo mimčo spokojené? Navíc mám pocit, že malá je na UM spokojenější, když jí dám jednu dávku MM, které úspěšně shromáždím, má bolení, prdíky, pláče, svíjí se…
A tak pořád řeším dilema… Všude kolem ta propagace kojení, až ke zbláznění :(

 • Nahlásit
 • Citovat
8282
6.1.19 17:54
@Anonymní píše:
Holky, moc děkuju za Vaše příspěvky i za to, že neodsuzujete. Ach jo, to je boj.
Taky jste měla některá pocity zoufalství? Že jste špatná máma? Jak to udělat, aby bylo mimčo spokojené? Navíc mám pocit, že malá je na UM spokojenější, když jí dám jednu dávku MM, které úspěšně shromáždím, má bolení, prdíky, pláče, svíjí se…
A tak pořád řeším dilema… Všude kolem ta propagace kojení, až ke zbláznění :(

pocit zoufalství jsem měla celé šestinedělí… a jak jsem psala výš, mám za to, že u nás dceři vadila tá kombinace MM a UM. Spokojená máma = spokojené miminko. takže spokojené dítě bude když ty budeš v pohodě a klidu. To je to nejdůležitější. Nebude první ani poslední dítě na UM. A prvorozená na UM první rýmu v 10 měsících. a z těch závažnějších měla doteď jen 6tou nemoc, alergie zatím žádne… v téměr 3 letech má necelých 13 kg i když na UM kým nelezla/nechodila byla pěkná michelinka…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2
14.1.19 23:07

Dokrmování um

Zdravím vás maminky.
Mám na vás dotaz ohledně dokrmování umělým mlékem na noc.
Mám 5. měsíčního klučinu, plně kojen, poslední měsíc v noci nechce spinkat budí se cca po 1 po 2 výjimečně po 3hod. A vždycky hladovej, doktorka mi řekla, ať zkusíme UM na noc - nejdřív jsem nechtěla, ale když jsem se rozhodla, že to zkusíme, tak prostě to UM nechce (zkoušeli jsme bebu a babylove) přitom dřív když jsem měla přebytky tak jsem odsavala a když bylo potřeba, tak jsem mu to z lahvičky dala a nebyl žádný problém, ale to UM prostě ne.
Nemáte některá z vás zkušenosti nebo rady? Děkuji :)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama