Kombinace paralenu a nurofenu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fircon
Kecalka 310 příspěvků 06.11.14 10:20
Kombinace paralenu a nurofenu

Zdravím,

dcera má zánět ucha a dostala ATB s tím, že začnou účinkovat až po 48 hodinách, že do té doby má brát ještě léky na srážení teploty.

V lékárně mi doporučili kombinaci paralenu a nurofenu, protože se můžou střídat už po 3-4 hodinách.

Včera v noci měla ještě horečku, ráno a pak celý včerejšek už jen zvýšenou teplotu, dneska ráno zas 38,2, po nurofenu klesla.
Dostala „prášek“ před spaním a pak až nad ránem (tzn. cca po 8 hodinách), během noci ne.

Je to přesně 48 hodin, co ATB bere, ale teplotu ještě má.

Předpokládám, že léky na srážení teploty by měla brát, dokud teploty bude mít.
Ty bere taky cca 48 hodin.

Jak dlouho je může brát?
A můžu stále kombinovat nebo by se mělo přejít už jen na jeden lék (buď nurofen, nebo paralen)?

Jak dlouho můžou teploty ještě trvat?
Máte někdo zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65072 příspěvků 06.11.14 10:25

@Fircon Já se vždy řídila tím, jak vypadá dítě… pokud nevypadá, že by ho ta taplota trápila, tak ji přes den nesrážím a dávám ibalgin jen před spaním.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34159 příspěvků 1 inzerát 06.11.14 10:26

Léky od teploty dávat, jen když je teplota tak 38,5 a víc. jinak vůbec. Střídat po 3 hodinách, jedině když je po těch 3 hodinách teplota stále nad 38,5. teploty trvají různě dlouho, podle nemoci

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 06.11.14 10:27

Stridala bych jen, pokud by teplota lezla rychle nahoru, pokud vylejza pomalu, davala bych jen jeden dle intervalu v pribalovem letaku. Co zvolit zalezi na tobe, nasi maly lip a na delsi dobu zabira Nurofen, ale kazdemu muze vyhovovat neco jineho. Loni kdyz marodila, brala leky na teplotu tyden, protoze se horecky stale nemohla zbavit a nikdo nam nic jinyho nedal. Koukni do pribalovyho letaku nebo se porad s lekarem.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 06.11.14 10:29

@Fircon Kluk dostával kombinaci nurofen/paralen 4 dny (bylo mu asi 9. měsíců), já při zápalu plic brala antypyretika 14 dní. Při 38.2 bych teda si na den nedávala, jen pokud by to začalo stoupat nebo bylo dítě hodně nevrlé.
Zda budeš kombinovat nebo přejdeš jen na jeden lék je v podstatě na tobě. Každý zatěžuje něco jiného (paralen játra, nurofen žaludek). Výhodou jejich kombinování je právě to, že můžeš dávat dřív něž po 6 hodinách (což je třeba výhoda u hodně malých dětí s vysokými teplotami nad 39 stupňů).

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 06.11.14 10:55

Nevím, jesti jsem správně pochopila otázku. Kombinace paralen-nurofen se používá, když jsou teploty vysoké a je potřeba je podávat častěji, než po6- 8 hodinách. Pokud stačí srazit teplotu kolem těch 8 hodin, stačí 1 lék- na uši doporučují Nurofen- má protizánětlivé účinky. Teploty můžou být ještě dlouho, ale neměly by být tak vysoké.

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 06.11.14 10:56

Pokud je to 48 hodin, tak predpokladam, ze behem dneska zaberou a teplota prejde. Nam pichali ucho pred pul rokem, taky dostal ATB, protoze po pichnuti mel 40 horecky a „prasky“ jsem davala dokud byla teplota. Zalezi jakou teplotu ma. Pokud po 4 hodinach ma zase treba 39, tak bych stridala. Pokud po paralenu ci nurofenu vydrzi bez teploty i tech 6 hodin, muzes zustat u jednoho leku.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 06.11.14 10:58

Ony ty léky nejsou jenom na horečku, fungují i protizánětlivě a tlumí bolest. Dcera měla oboustranný zánět středního ucha minulý měsíc, taky dostala ATB a dle doporučení lékařky jsem první den dávala střídavě oba sirupy bez ohledu na to, jestli teplotu měla nebo ne. Poslední dostala před spaním a další dny už jsem měla dávat jen v případě potřeby, tj. při bolestech nebo teplotě nad 38,5°C, to už ale nebylo třeba.

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 06.11.14 11:31

Zánět středního ucha fakt bolí, takže bych dávala léky i kvůli tomu. Dcera to měla nedávno a dávala jsem (i střídavě po 3h, když to bylo nutné), dokud ji to bolelo. ATB (amoksiklav) zabraly druhý den.
Jinak já se při teplotě taky řídím tím, jak vypadá dítě. Když se trápí, dávám léky.

Fircon
Kecalka 310 příspěvků 06.11.14 11:35

@Pipi 00 Ji to nebolí, alespoň to nedává najevo. Jde o vnější ucho.
Je to jen v jednom uchu.

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 06.11.14 11:44

@Fircon Já bych dávala, jen když teplota hodně vyleze nebo dítě něco bolí. Ale nejsem doktor, jen píšu, jak to dělám. Mně říkali, že nurofen nebo paralen při teplotě nebo bolesti…

Michaela V
Povídálka 37 příspěvků 06.02.15 21:37

Hezky večer všem :mavam: potřebují poradit prosiiiim :? Dcera ma dnes teploty a ted večer se vyšplhaly az na 39.9, takže dávám paralen a nurofen a zatím úspěšně srazime. Jen ted nevím, zda dat malinky ještě pul prothazinu na noc na kasel, 2krat se už pozvracela a vůbec ji nenechá vyspat. Netusim jestli už to není moc, jestli jen dal hlídat teplotu nebo jak popř. čím ji ulevit aby se mohla prospat? :nevim:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 06.02.15 21:48

Já bych prothazin dala, kolik je dcerce? Jinak máte podobný večer jako my, syn měl v půl osmé večer 40,0 - takže u nás probíhaly zábaly…, manžel a děda dostali chřipku a starší syn od nich chytil. U nás ten prothazin vždy trošku pomůže a děti se klidněji vyspí.

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 06.02.15 21:49

Máš možnost zavolat si někam na dětské do nemocnice? Tam ti poradí, nepíšeš, kolik jí je…v letáku je od desíti let, nemáš doma Sinecod? Ten tam vždycky výborně zabíral, když míval děti ten dráždivý dávivý kašel, jinak já bych si malou vzala k sobě, už skrze ty vysoké teploty, navlhčit ručníky, vyvětrat, zvýšit pod hlavou, pokud možno zkoušet po troškách pít

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 06.02.15 21:49

Prothazin má jinou účinnou látku, takže ji ho klidně dejte, ať si odpočine.
Edit: synovi ho ve 14 měsících předepsal a doktorka 1/2 tablety na noc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >