Kombinace UM/kojení - kdy začít s příkrmy

Anonymní
9.10.19 22:02

Kombinace UM/kojení - kdy začít s příkrmy

Ahoj, moje malá nedávno dovrsila pět měsíců. Dva týdny před tím jsem byla u pediatra a celá natesena se ho zeptala, jestli už můžeme začít s příkrmy, že malá je na um a minimálně i kojím. Všude čtu že u děti na UM se muze zacit s příkrmy už někdy ve čtvrtém měsíci, a hodně tady maminek prostě dokrmuje dřív než v šestým měsíci, ale můj doktor mi řekl ať rozhodně s prikrmy do konce šesteho měsíce. Že ne dřív. Že je to pro dítě zbytečné. Trochu mě to překvapilo, ale zatím příkrmy Teda nedáváme. Snad nedělám chybu. Co vaši pediatři? Má některý ten samý názor? Našemu pediatrovi věřím ale tohle mě překvapilo…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11144
9.10.19 22:11

Vždyť není kam spěchat, příkrmů si užijete až až. Věřila bych doktorovi. Už je to jen měsíc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 22:15

Jsem stejný případ, syn na Nutrilon Allergy Care 2 a částečně kojený. Doktor už by ho nejradši rval příkrmama v pěti měsících, ale počkala jsem podle zásad blw na ukončený šestý měsíc až začal jídlo vyžadovat (sahal nám do talíře a jídlo si dával do pusinky, zkoušel papat) a vyplatilo se, synovi velmi chutná. Pokud dcera přibírá a roste jak má není kam spěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13468
9.10.19 22:19

Já dávám kojenemu od 4 a půl měsíce, dr mi to posvetila. Ale on je takovej jedlik, o jídlo fakt jevil zájem, pořád se na něco sapal. I staršímu sem tak dávala. Já bych řekla že špatně není ani jedno, urcite vám nic neuteče, ale když dáš pár lžiček nějaké zeleniny, tak mimcu neublížíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6400
9.10.19 22:21

Mně doktorka i u kojeného syna i u dcera na UM řekla, začít zkoušet po ukončené 4.měsíci. Je to prý podle nových poznatků o tom, že u každého dítěte období, kdy začíná jevit zájem o jídlo, přichází jinak. A když se prý ta doba prošvihne, pak děti nechtějí jíst třeba i do roka, roka a půl. Zkoušet měla na mysli, zkusit dát lžičku, pokud nechce, zkusit třeba za týden, 14 dní znovu. Syn mi kolem 5.měsíce snědl plnou porci oběda, kolem 11.mesice už měl kojení,, jen navíc ". U dcery budeme teprve začínat, jsou jí tři měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 22:28

Pak jsou ještě výzkumy, že když mezi 5-7 měsícem dáš ochutnat lepek, rybu, vajíčko a v podstatě všechny potraviny (tak oříšky třeba ne), tak významně snižujes alergie v pozdějším věku. Proto jsem měla začít s příkrmy já. Doktorka je kolem 50-60 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Netopýrka111
10.10.19 19:23

Tak já teda nevim no. Malá sleduje, že jíme, ale že by se sápala po jídle to ne… Tak já nevim jestli už začít. Zatím prospívá dobře. Jen se prostě bojím, abysme něco nepropásli tím, že začnu dávat příkrmy až po šestém měsíci…

• Nahlásit
  • Citovat
13468
10.10.19 20:43

@VeraTe tak ještě počkejte. Já dávala příkrm na základě toho, že se mi děti po jídle vyloženě sapaly. Jak malej viděl že du něco jist začal ječet, chtěl na klín, koukal do talíře, snažil se mi to jídlo sebrat. Jako najíst se s nim bylo skoro nemožné :roll: takle něco ochutna a je spokojenější, ale stejně je zvědavej a pořád kouká že my máme něco lepšího :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama