Kombinovala některá z vás mateřské mléko a umělé?

Anonymní
10.9.20 09:41

Kombinovala některá z vás mateřské mléko a umělé?

Ahoj chci se zeptat, mám týdenní miminko, už od porodnice kojim přes kloboučky kvůli plochým bradavkam. Někdy ji nakojim plně, někdy stále dokrmuju sunarem. Začala jsem ale řešit problém s naprostou bolesti v bradavkach.. kolikrát nemůžu a musím si ji od sebe i odtrhnout, trápí mě to. Zkoušela jsem i odsávačku, ale nepomohlo to o nic víc, a laktacni poradkyni jsem měla 4 dny v porodnici téměř nonstop, naučila mě správnou techniku i jak s mimčem pracovat, na bolest mi doporučila odsavacku a masticku, co mi nepomohlo. Nechci kojení zavrhnout úplně a přijít o to :( takže se chci zeptat jestli malý neublíží nebo ji to nějak nerozhodi trávení, když bych kojila ale někdy ji místo kojení dala lahvičku sunaru? Docela by me uklidnilo slyset ze to nekdo tak delal taky. Doktorka o tom samozřejmě nechce slyšet a já už nevím kudy kam, vzdát to nechci úplně :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13937
10.9.20 09:46
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat, mám týdenní miminko, už od porodnice kojim přes kloboučky kvůli plochým bradavkam. Někdy ji nakojim plně, někdy stále dokrmuju sunarem. Začala jsem ale řešit problém s naprostou bolesti v bradavkach.. kolikrát nemůžu a musím si ji od sebe i odtrhnout, trápí mě to. Zkoušela jsem i odsávačku, ale nepomohlo to o nic víc, a laktacni poradkyni jsem měla 4 dny v porodnici téměř nonstop, naučila mě správnou techniku i jak s mimčem pracovat, na bolest mi doporučila odsavacku a masticku, co mi nepomohlo. Nechci kojení zavrhnout úplně a přijít o to :( takže se chci zeptat jestli malý neublíží nebo ji to nějak nerozhodi trávení, když bych kojila ale někdy ji místo kojení dala lahvičku sunaru? Docela by me uklidnilo slyset ze to nekdo tak delal taky. Doktorka o tom samozřejmě nechce slyšet a já už nevím kudy kam, vzdát to nechci úplně :nevim:

Tebe to bolí přes kloboučky? Tomu se mi snad ani věřit nechce :think: Nemá mimčo moučnivku? (vygoogli, jestli neznáš). Já kojila první dítě taky takhle kombinovaně, ale od té doby, co jsem vzala na milost kloboučky už žádná bolest (a to jsem měla ragády až do krve). Úplně jsem odbourala UM až na konci šestinedělí, problémy se zažíváním to nedělalo. Ale u tebe by to chtělo vyřešit tu bolest, od čeho je…

edit: jo, ale úplně nahradit kojení lahvičkou bych nedoporučovala, pokud chceš kojit. To by se ti tvořilo méně a méně mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
10.9.20 09:48

Pokud ji sunar vyhovuje tak se nic nestane, ale opatrně když si zvykne na láhev tak prší už ji moc zajímat nebude. Pokud to jinak nejde tak to udělej tak jak je to pro tebe pohodlnější, ale kojení ze začátku bolí, opravdu. Mě trvalo cca měsíc než to bylo snesitelne, po sestinedeli už to bylo v pohodě. Ale ty začátky to se mi kroutily i palce u nohou. Pokud kojit chceš tak to vydrž, pokud je to taková bolest ze nechceš tak dej flašku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
10.9.20 09:51

Kombinují to takhle od porodnice už měsíc… Je to náročnější, než jedno nebo druhé, ale se zažíváním nám to problém nedělá a i doktorka je s námi spokojená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
10.9.20 10:16

Taky jsem to u prvního dítěte kombinovala s um a v pohode (konzultováno s Dr), úplně kojit jsem přestala v roce. Žádný problém, bylo mu jedno, jestli dostane prso nebo flašku, když se přidaly příkrmy, bylo to ještě víc na pohodu… Udělej si to tak, jak to bude vyhovovat vám dvěma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5313
10.9.20 10:29

Ze začátku to bolí než si bradavky zvyknou. Lahvicku bych nedavala, dokrmovala bych strikackou pres malicek a snažila se co nejvíc kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
934
10.9.20 10:35

Ja to takto delala u obou deti-nakojit a dokrmit UM. Je to narocne na cas a udrzbu lahvicek. Vydrzeli jsme to plus/minus 7 mesicu-deti to vydrzely, ja bych pokracovala dal. Bolest prsou pri kojeni taky moc dobre znam. Zskladatelko hlavne na pohodu, za nejaky stres to nestoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
10.9.20 10:40

Kojila jsem částečně tři měsíce. K dceři jsem mohla až pět dní po porodu, neproběhlo přiložení, měla jsem pak s laktaci problém. Vždy jsem nakojila, co jsem měla a dokrmila z láhve. Po třech měsících už mi kojení nešlo, tak jsem odstrikavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
10.9.20 10:45

Obe deti meli dokrm uz od porodnice, prvni jsem kojila castecne 3m a druhou nakonec rok plne. Rozhodne nemuzete nic zkazit a klidne dejte UM, jedine snad dokoupit espumisan a pripadne nejaka probiotika, kdyby bylo potreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13940
10.9.20 11:09

Kombinovala jsme tak několik týdnů než mě přestalo bavit odsávat a přešel komplet na um, předtím byl nějakou dobu čistě naodsátým mm. byl v pohodě. s doktrokou jsem nic neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
10.9.20 12:24

U syna jsem kombinovala kojení a láhev do 8m, pak jsem musela přestat kojit. U dcery (4m) kombinuju úplně stejně a v pohodě :) pije Kendamil. U obou trvalo cca 2 tydny, než si UM úplně sedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.20 21:32

Taky jsem kombinovala do osmi měsíců, než ho prsa přestaly bavit. Normálně lahvičkou a Bebu, doporučili mi to v porodnice, že je méně sladká a dítě to pak neupřednostňuje před prsy. Jo a taky mně to bolelo i přes kloboučky, ale hlavně z nich měl syn docela prdíky, které přestaly, když jsem kloboučky přestala používat. Jinak doporučuju mast PureLan od Medely oproti Bepantenu mi strašně pomohla a fakt rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
11.9.20 06:59

Moji dceři to nevadilo, a to měla moje MM cizí a ještě byla dokrmovana UM, byla po porodu týden na JIP a mohla jsem ji kojit až druhý den a to ještě jen dvakrát denne 8o když jsem s ní pak už byla na oddělení tak jsem kojila už plně… (Ten týden jsem doma odstrikavala)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
13.9.20 01:32

Ppkud chces kojit, tak bych dokrm urcite nedavala. Soustredila bych se na spravnou techniku, pak by nic bolet nemelo. Bradavkam navic po porodu chvili trva, nez si zvyknou, tyden je jeste kratka doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama