Kombinované nebo prezenční studium na vysoké škole?

21.10.20 17:28

Kombinované nebo prezenční studium na vysoké škole?

Dobrý den,

ráda bych se zeptala jaký nazor máte na kombinované nebo prezenční studium? Znáte nějaké klady a zápory? Co Vám vyhovovalo více?

Děkuji moc za jakékoli odpovedi a názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62
21.10.20 18:00

V době distančního studia je to vlastně jedno a vzhledem k situaci si myslím, že distanční výuka bude s přestávkami fungovat dlouhodobě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5477
21.10.20 18:06

@Aninka2002 Zásadní rozdíl je v tom, že student prezenčního studia má statut studenta a s tím spojené výhody.. Zbytek asi není třeba srovnávat, prezenční studium je denní studium, takže větší účast ve škole než pri kombinovaném kdy je škola třeba jednou za 14 dnů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
21.10.20 18:35

Vzdy je prezencni lepsi nez kombi. Na kombi chodi lidi, kteri napr. z pracovnich duvodu nezvladaji chodit do skoly. Nektere obory ani kombinovane vystdovat nemuzes (medicina, veterina, mgr. prava prikladmo). Urcite se toho na prezencnim z podstaty veci mas moznost naucit, resp. v souvislostech pochopit, vic. Pokud neni zbyti a pracujes, ses doma s detma a nemas hlidani, tak je samozrejme kombi lepsi nez nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 18:40

Pokud bys nepotrebovala vydelavat, tak bych volila prezencni studium. Ve skole vetsinu uciva vysvetli, clovek ma spoustu volneho casu, at uz na zabavy nebo brigadu. Skolu nacpes treba do dvou, tri dnu a zbytek si muzes zorganizovat podle sebe.

U kombinovaneho jde hodne o samostudium a jeste po vecerech a vikendech. Musis si brat v praci dovolenou, abys mohla do skoly na prednasky nebo zkousky. Takze odpocinek je obzvlast pred a pri zkouskovem naprosto nemyslitelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
21.10.20 22:49

Ahoj, studovala jsem prezenčně Bc. zdravotnický obor a teď jsem na nMgr. na teologické fakultě kombinovaně při práci, obor teologie služby. Na prezenčním studiu to bylo něco úplně jiného, spoustu věcí jsme probrali ve škole. Na kombinovaném mi teď přijde, že je studium hodně na nás. Přes rok se skoro nic neděje, máme přednášky vždycyk jenom v sobotu 2-3× měsíčně, třeba jen jednu přednášku za semestr a zbytek je samostudium. Přišlo mi to lepší na prezenčním, byla jsem hodně v kontaktu se spolužáky, pomáhali jsme si, teď je to hodně náročné se k tomu učení a dělání věcí do školy dokopat. Musím být hodně disciplinovaná, abych po práci šla ještě dělat učení a seminárky. Pokud to jen trochu jde, tak bych šla studovat prezenčně, kombinované studium je spíš fakt pro lidi, kteří musí pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3937
22.10.20 05:47
@Aninka2002 píše:
Dobrý den,

ráda bych se zeptala jaký nazor máte na kombinované nebo prezenční studium? Znáte nějaké klady a zápory? Co Vám vyhovovalo více?

Děkuji moc za jakékoli odpovedi a názory

Proboha to je dotaz, to je snad jasne ne? Prezencni forma, chodim do skoly formou denniho studia, takze logicky vhodne pro dtudenty po stredni skole a kombinavana pro pracujici..tezko asi pracujici bude chodit na denni, to by fakt mrtvy nerekl.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
2.11.20 21:04

Důležité je najít si vlastní systém a to, co vyhovuje vám. Vzhledem k současné situaci stejně není moc na výběr a všechno jede distančně :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
2.11.20 22:34

Já studuji kombinovaně informatiku na ČZU a rozdíl s denním studiem tohoto oboru je velký. Než byla corona, denní studenti měli oproti nám přístup k více hodinám výuky a dělali navíc cvičení (na nichž řešily i zápočtové a zkouškové příklady — k tomu jsme mi vůbec neměli přístup), ovšem kombíkům zase většina profesorů nedávala úkoly (kromě semestrálních prací), jež denní studenti dostávali. Nevýhoda byla, že jsme se z těch kusých materiálů od profesorů programovat nic nenaučili. Takže, kdo to neuměl ještě před započetím studia, musel si zaplatit kurz mimo školu. To samé s matikou. Protože za semestr máme jako kombíci jen 3 přednášky matiky, kde se proberou jen jednoduché příklady, tak aby člověk udělal zkoušku, je nutné doučování. Samožřejmě mluvím o sobě. Považuji se za průměrného studenta a lidé, co jim jde matika dobře, to dají i bez toho. Jde spíš o to, že kombíci nemají možnost si tu zkouškovou obtížnost vyzkoušet dřív než u zkoušky. Při denním studiu není tak pracné uspět si mylím a pokud nepracuješ, jdi do něj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 12:09

Ahoj, ahoj8)

Je tu některá z vás zdravotní sestra? Uvažuji o studiu všeobecné sestry v kombinované formě, abych mohla chodit do práce. Zvažuji pro kterou školu se rozhodnout, prozatím uvažuji o Pardubicích nebo Jihlavě, budu ale ráda zajakékoliv doporučení a zkušenosti :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 14:30

@Scarlet 3003 Ahoj, já teď studuji na zdravce na střední. Tak právě proto nad tím tak takhke uvažuji. Já se budu hlásit do Prahy, do Brna ale nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama