Kombinované studium angličtiny na PdF MU

581
2.1.20 19:50

Kombinované studium angličtiny na PdF MU

Ahoj,

máte někdo zkušenost s kombinovaným studiem angličtiny na PdF v Brně? Jak moc je časově náročné/obtižné? Dá se studovat i při rodičovské?

Díky za každý příspěvek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.1.20 20:08

Já dělala magisterské, ale ne na rodičovské. Záleží na zázemí a možnosti hlídání dětí. Povinné byly semináře jednou za 14 dní v pátek a asi dvakrát za semestr volitelné předměty v sobotu. Materiály z přednášek byly na internetu. Několik esejí se psalo, ale já to stejně psala po večerech, učila jsem tehdy i doma celé odpoledne. Časově náročnější bude možná praxe, tu jsem já neřešila, když jsem učila na škole. Odevzdávají se plány hodin, tam se to musí hodně okecávat, takže zdlouhavé. Kdybych se takhle měla chystat na každou hodinu, nedělala bych nic jiného. Spolužačka tehdy během studia rodila a zvládla to s podporou rodiny. Jinak je samozřejmě časově nejnáročnější diplomka, ale s rozumným vedoucím se dají domluvit konzultace přes e-mail.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
581
2.1.20 20:54

Díky. A ty pátky byly jak časově? Semináře od rána do večera? Zkoušky těžké? I když magisterské bude asi zase o něčem jiném. Mám tedy už jednu VŠ hotovou (Mgr.), tak jsem snad trochu zvyklá se učit. Děti zatím dvě (ale už celkem samostatné), výhledově tři. Tak zkusím a uvidím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 21:07

Myslím, že jsem stíhala vlak ve tři. Později byly jen přednášky. Některé zkoušky pro mě lehké, vzhledem k praxi se to dalo okecat. Jiné nic moc, ale dalo se to. Já třeba neumím okecávat literaturu. Jinak se hodně plnilo během semestru, testy na moodle nebo prezentace na seminářích. V pedagogice a psychologii jsme většinu měli písemně formou testu a, b,c, sem tam otevřená odpověď. A spoustu materiálů a testů se dalo najít na internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama