Kombinované studium - výhody a nevýhody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 21:15
Kombinované studium - výhody a nevýhody

Je tu někdo, kdo měl na vysoké škole kombinované studium? Ráda bych při studiu i vydělávala a nechci sedět každý den v lavici, toho mám už dost ze střední, jenže na druhou stranu se bojím, že by pro mě kombinované studium bylo obtížnější, je pro mě těžké se něco doučit sama, bojím se, že bych se nedonutila učit se..proto se chci zeptat, jaké jsou výhody a nevýhody kombinovaného studia, uvítám všechny názory a zkušenosti :) a ještě se chci zeptat..je pravda, ze studenti, kteří nestudují prezenční (denní) formu, nemají nárok na studentské jízdné? Děkuji :)

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14888 příspěvků 11.07.19 21:19

JO. asi přijdeš o studentské výhody. Nevím, jak je to se zdravotním a slevou na dani. Je třeba si to pořádně prostudovat.

bublinek
Kelišová 5654 příspěvků 11.07.19 21:20

Velkou nevýhodu jsi už popsala sama, denní mají cvičení, na kterých se můžou doptat a procvičit
dálkoví musí studovat při zaměstnání
jak je to s jízdným netuším, ale přišlo by mi logické, že asi nebude možno
výhoda - pracuješ, pokud jsi v oboru uděláš tam i Bc. či Mgr. práci

M-A
Kecalka 430 příspěvků 11.07.19 21:24

Výhody jsou hlavně finanční samostatnost, taky po nás jako po dalkarich chtěli min než po denních, ale já pracovala v oboru, a často byla hláška že ty dennacky jsou šílený, nebo že společných zkoušek často opakovaly kvůli základním věcem, ale to že to neznaly z praxe no…
Nevyhody zrout volného času, každá sobota někdy i pátek, dovolená vybraná na zkoušky nebo zápočty, náročnost s prací a učením.
Já jsem za kombinovaný ráda a doporučuji, udělala bych to znovu stejně

Cenarius
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 11.07.19 21:29

No dalkove s plnym uvazkem je zahul. Neni dost casto vubec zadny dalsi volny cas. Navic jsi na studium dost casto sama. Ostatni dalkari jsou kolikrat z jinyho mesta. Dalkove jsem delal jen proto, ze jsem uz nemel na vybranou.

AnnieTRoj
Kecalka 335 příspěvků 11.07.19 21:44

Pokud se nepřinutíš učit, nemáš super práci, nejsi existenčně závislá na plným úvazku a stačí ti jen brigáda, tak jdi na prezenční. Zvláště pokud jdeš hned po maturitě.
Někde toho chtějí po dálkařích míň, někde stejně. Pokud si mladá a škola není ultra jednoduchá, bude tě štvát, že máš málo času pro sebe.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 11.07.19 22:45
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo měl na vysoké škole kombinované studium? Ráda bych při studiu i vydělávala a nechci sedět každý den v lavici, toho mám už dost ze střední, jenže na druhou stranu se bojím, že by pro mě kombinované studium bylo obtížnější, je pro mě těžké se něco doučit sama, bojím se, že bych se nedonutila učit se..proto se chci zeptat, jaké jsou výhody a nevýhody kombinovaného studia, uvítám všechny názory a zkušenosti :) a ještě se chci zeptat..je pravda, ze studenti, kteří nestudují prezenční (denní) formu, nemají nárok na studentské jízdné? Děkuji :)

Nemas narok na zadne vyhofy, status studenta maji jen denaci..kombin. studium, musis delat v praci kdebtibto budou tolerovat, tedy dovolenou kazde tri nedele na prednasky I o vikendech, zadny volny cas, v podstate od prvni prednasky zaprah z ktereho vypadnes sz po statnicich, zadne volne. vikendy ani dovci, vse padlo na studium, to ze jsou na kombinov. hodnejsi je mytus, u nad to brali stejne prisne, dala jsem to, ale necekala jsem, ze to bude tak tezke, z celkoveho poctu tak polovina lidi odpadla, nedodelali to..

lilith1
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 11.07.19 22:46
@lilith1 píše:
Nemas narok na zadne vyhofy, status studenta maji jen denaci..kombin. studium, musis delat v praci kdebtibto budou tolerovat, tedy dovolenou kazde tri nedele na prednasky I o vikendech, zadny volny cas, v podstate od prvni prednasky zaprah z ktereho vypadnes sz po statnicich, zadne volne. vikendy ani dovci, vse padlo na studium, to ze jsou na kombinov. hodnejsi je mytus, u nad to brali stejne prisne, dala jsem to, ale necekala jsem, ze to bude tak tezke, z celkoveho poctu tak polovina lidi odpadla, nedodelali to..

Samozrejne volno I na zkousky..

Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 11.07.19 23:44

O výhody přijdeš, to mají jenom denní. Ale hodně lidí chodí na kombinovaný studium. Záleží obor, jaký sis vybrala. Těžko obecně soudit. Ale počítej, že při práci budeš mít minimum volnýho času.

Boeing737
Kecalka 116 příspěvků 12.07.19 10:04

Je to škola od školy. U nás i za dálkaře bylo placeno zdravotní do jejich 26 let. Požadavky na znalosti bývají stejný, ale prezenční na to víc dlabou, proto častěji lítali od zkoušek. Ano, člověk musí věnovat spoustu času samostudiu. Přednášející naopak byli rádi, když jsme se na přednáškách doptávali a diskutovali, než aby měli suchej výklad. Záleží na škole a na oboru. Pro někoho to může bejt náročný, někomu to může jít skoro samo. Určitě to ale stojí spoustu času a všechno volno se vyplejtvá na školu. Pak se taky stává, že termíny zkoušek nevyhovujou, protože třeba člověk nemůže z práce, ale vyučující už jiný nevypíšou, nebo je přehodí a podobně. Já dělám u soukromníka, takže jsme se vždycky dohodli a neměla jsem problém s termínama. Ale učení mi sežralo všechny víkendy.

Váš příspěvek
Reklama