Komerční Banka - máte podobné zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 16:18
Komerční Banka - máte podobné zkušenosti?

Ahoj, mám na vás dotaz, hlavně pro klienty KB. Nejenže KB má neustále výpadky internetového a mobilního bankovnictví, ale už týden čekám než mi dorazí platba a pořád nikde. Co jsem četla na fb tak takový problém měla taky jedna paní. Byla jsem proto v KB, trvalo to asi 2 minuty a paní mi řekla, že neví, že stejně s tím nic neudělají a že mám čekat. Upřímně nevím jak ona, ale já plyn, elektřinu, jídlo apod. platím penězi a jaksi nevím co použít místo nich, když to vidí tak růžově. Nejsem si jistá, ale myslím, že je na to i zákon, že banka nesmí zadržovat peníze déle než 1 den.

Děkuji vám za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4897 příspěvků 23.04.19 16:29

To se mi nikdy nestalo za 15 let u kb, ze by oni zadrzovali prachy.

Kacenka.k8
Stálice 65 příspěvků 23.04.19 16:31

Ano, stalo se nam to uz nekolikrat a dokonce i na firemnim uctu, kam nam chodi kazdy den penize z karetnich terminalu… banka zadrzovala penize asi tyden, protoze do toho padly nejake svatky… bohuzel neudelas nic.. my to urgovali a nekolikrat jim tam volali a jedina odpoved byla to, ze to resi… bohuzel nezbyvalo nic nez cekat a penize na zaplaceni faktur jsme museli sehnat z jinych zdroju

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32631 příspěvků 23.04.19 16:51

Ne nikdy se nám to nestalo, naopak v poslední době jsou převody i z cizí banky v řádech hodin, pokud není víkend nebo svátek.

Janita3
Závislačka 2720 příspěvků 23.04.19 17:03

Tak o výpadkách internetového bankovnictví mi u KB ani nemluv, děs :cert: Přiznám se, že nevím, jak je to se zadržováním peněz, toho jsem si nějak nevšimla, ale co mě nejvíce sejří je, že když zaplatím kartou, odečte se platba kolikrát po X dnech, není vyjímkou cca týden a stále se ta částka zobrazuje v běžném zůstatku :zed:

Máme ale od KB hypotéku, tam nám vyšli velice vstříc, proto jsme s manželem zůstali a ještě nějakou dobu holt zůstaneme.

eumedon
Extra třída :D 14538 příspěvků 23.04.19 17:05
@Anonymní píše:
Ahoj, mám na vás dotaz, hlavně pro klienty KB. Nejenže KB má neustále výpadky internetového a mobilního bankovnictví, ale už týden čekám než mi dorazí platba a pořád nikde. Co jsem četla na fb tak takový problém měla taky jedna paní. Byla jsem proto v KB, trvalo to asi 2 minuty a paní mi řekla, že neví, že stejně s tím nic neudělají a že mám čekat. Upřímně nevím jak ona, ale já plyn, elektřinu, jídlo apod. platím penězi a jaksi nevím co použít místo nich, když to vidí tak růžově. Nejsem si jistá, ale myslím, že je na to i zákon, že banka nesmí zadržovat peníze déle než 1 den.Děkuji vám za odpovědi.

Stalo se mi tom v divokých devadesátkách na začátku. Teď je na to zákon, obrať se na finančního arbitra, dej po penězích pátrat a případně změň banku.

bartsch
Kelišová 5009 příspěvků 23.04.19 17:33
@Janita3 píše:
Přiznám se, že nevím, jak je to se zadržováním peněz, toho jsem si nějak nevšimla, ale co mě nejvíce sejří je, že když zaplatím kartou, odečte se platba kolikrát po X dnech, není vyjímkou cca týden a stále se ta částka zobrazuje v běžném zůstatku :zed:

To je ale zcela normální.
https://m.penize.cz/…-nekolik-dnu

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32631 příspěvků 23.04.19 17:38
@bartsch píše:

Tohle je deset roků staré, od té doby se změnilo spousta věcí. Tenkrát byl převod i týden dneska hodiny. A co se týká platby kartou, my to máme hned v blokovaných a nejde s nimi už hospodařit. A ukazuje to dva zůstatky, aktuální a použitelný.

bartsch
Kelišová 5009 příspěvků 23.04.19 17:39

Mám účet v KB 8 let a problémy nemám :nevim: Peníze přichází/odchází, jak mají. Naopak se platby spíš zrychlily. S internetovým bankovnictvím problém nemám - ani já a ani manžel :nevim:

eumedon
Extra třída :D 14538 příspěvků 23.04.19 17:40
@Janita3 píše:
Tak o výpadkách internetového bankovnictví mi u KB ani nemluv, děs :cert: Přiznám se, že nevím, jak je to se zadržováním peněz, toho jsem si nějak nevšimla, ale co mě nejvíce sejří je, že když zaplatím kartou, odečte se platba kolikrát po X dnech, není vyjímkou cca týden a stále se ta částka zobrazuje v běžném zůstatku :zed:

Tak to máš peníze navíc, ne? Vlastně ne, nemáš takový disponibilní zůstatek. To není zadržování peněz. Zadržování peněz znamená, že ti převodce převede peníze, čili převodce s nimi už disponovat nemůže, ale ty taky ne. Disponuje s nimi zřejmě banka.

Stalo se mi na začátku divokých devadesátek, že jsem bráchovi půjčil nějaké peníze na podnikání, on mi je vrátil převodem, on už je na účtu neměl (čili s nimi už nemohl disponovat) a já jsem je ani za 14 dnů na účtu ještě neměl a nikdo mi nedokázal říct, kde tedy jsou.

bartsch
Kelišová 5009 příspěvků 23.04.19 17:48
@Tom-Jerry píše:
Tohle je deset roků staré, od té doby se změnilo spousta věcí. Tenkrát byl převod i týden dneska hodiny. A co se týká platby kartou, my to máme hned v blokovaných a nejde s nimi už hospodařit. A ukazuje to dva zůstatky, aktuální a použitelný.

Ale to je pořád stejné. Je to tam také psané - ty peníze jsou hned blokované, ale strhávají se v rozmezí hodin až dnů. Já přesně vím, u jakého obchodníka (kam chodím nakupovat pravidelně) bude trvat, než se peníze fyzicky odečtou z účtu. Ale nejde se rozčilovat, že peníze nejsou strženy hned po platbě, však je lze kontrolovat v internetovém bankovnictví a blokované jsou :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:57

No mezi blokovanými mám od minulé středy platbu v Albertu, což se mi u ČS nestávalo, většinou mezi blokovanými nebyla už druhý den. Jen mě opravdu rozčarovalo, že uběhl týden od toho, co jsem si přeposlala peníze z ČS ke KB kvůli trvalým platbám a něco na útratu (skoro 5 tis.) a peníze pořád nemám a nakonec se zjistí, že vlastně ani banka neví kde ty peníze jsou. U ČS mi řekli, že z jejich strany je převod dokončen a že teď to je v rukou KB a mám se bavit s něma, a že za 14 dní můžu požádat o řešení u nich, jediné co můžou udělat je to, že pošlou „něco“ cestou, kterou šly peníze, aby je KB našla, takže mi to tak přišlo jako by mi tak trochu řekli, že se ty peníze někde ztratily :D Vidím to tak, že počkám do čtvrtku a začnu je tam bombardovat a řešit to už jinými způsoby..

To jsem si ještě říkala, jestli nejsem idiot a neměla špatně číslo účtu, ale posílala jsem to přes vzor, minimálně 4× to kontrolovala i s manželem a z mé strany to vypadá všechno ok.. :D To vidím tak, že si budu za chvilku schovávat prachy pod matrací :lol:

Janita3
Závislačka 2720 příspěvků 23.04.19 18:56
@bartsch píše:

Třebas mBank to takto nemá :nevim: Přesně jak píše @Tom-Jerry ukazuje dva jasné zůstatky jedná se o rozmezí pár hodin a né třebas týdne, jako u KB.

bartsch
Kelišová 5009 příspěvků 23.04.19 18:59
@Janita3 píše:
Třebas mBank to takto nemá :nevim: Přesně jak píše @Tom-Jerry ukazuje dva jasné zůstatky jedná se o rozmezí pár hodin a né třebas týdne, jako u KB.

A ty u KB nevidíš dva zůstatky?

Janita3
Závislačka 2720 příspěvků 23.04.19 19:01

@eumedon Samozřejmě jsem tím nemyslela, že se jedná o zadržování peněz, ale dle mého asi špatné aktualizace :think: Prostě někde zaplatím, nevidím tu platbu ani v transakcích, částka stále „svítí“ jako použitelný zůstatek a pak po týdnu čučím, co vše se mi odepsalo/neodepsalo. Toto mě u KB štve, manžel má druhý účet u mBank a takto opožděný odečet plateb neodchází.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama