Komise ve FN Brno - císařský řez

15
1.6.20 17:28

Komise ve FN Brno - císařský řez

Zdravím :mavam:
Máte některá zkušenost s komisí ve FN Brno k posouzení plánovaného císaře? Četla jsem tu jednu diskuzi na toto téma a úplně mě to vyděsilo. Máme polohu KP, přes 3kila 38týden, malá má podélnou polohu KP. Bylo mi nabízeno otočení přes bříško, ale mám z toho šílený strach :roll:. Hlavně mě moje gynekoložka přesvědčovala o císaři, že by do otočení nikdy nešla a ani do porodu KP. Od 36. týdne jsem se tak nějak smířila s tím, že ji přirozeně neporodím a bylo mi to líto. Teď se ale cítím jak nějaká vymýšlivka, když jsem otočení odmítla a docela se děsím toho, co si vyslechnu na komisi :(
Jinak kromě otíkání levé nohy a ruky žádné komplikace nemám o to se cítím víc pitomě, byla jsem přesvědčená o tom, že ji prostě koncem pánevním neporodím a že otočení přes břicho je nebezpečné. Poprosím o jakékoli zkušenosti s komisí, porodem KP a celkově s FN Brno děkuji moc :srdce:

Příspěvek upraven 01.06.20 v 17:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6326
1.6.20 17:33

V životě jsem o žádné komisi v Brně neslyšela, o porodu rozhodne lékař, který porod vede, kolikrát dojde na císař i po rozběhnutí klasického porodu. Příčná poloha je důvod k operačnímu porodu, zvlášť, pokud je dítě větší. Raději císař a dítě v pořádku, než pokus o klasický porod a dítě přidušené v porodních cestách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 17:37

@mado Možná sem měla napsat, že se jedná o plánovaného císaře. Údajně to posoudí primář s několika lékaři jestli to na císařský řez je nebo není. Také si myslím, že by to hlavně pro malou mělo být bezpečnější. Děkuji za reakci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9138
1.6.20 18:00

Já myslím, že u KP se nějak rozmyslet nebudou. Já bych pri poloze mimina KP nerodila přirozeně ani za zlatý prase a to mám za sebou dva normální porody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 18:04

@Tarinka Děkuji za reakci, cítím se o něco líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
1.6.20 18:29

Jo, vim, o co jde. v te komusi je predseda ten deb.il Ventruba…arogantni mizogyn. Tim te nechci strasit, ale jestli nebude mit zrivna svuj den, tak se priprav na neprijemnyho arogantniho dedka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 18:39

@kalie Tak to jsem zvědavá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
1.6.20 18:42

Měla jsem doporučení od očního na císaře. Poslali mě ke svému očnímu lékaři pro potvrzení. Ten to potvrdil. Pak mě vyslýchal, jak už někdo zmínil výše, nějaký arogantní dědek, jestli nejsem kamarádka i s tou jejich oční lékařkou. A pak teda schválil sekci. Byli u toho další lékaři, co klopili oči, asi ta komise :)

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
844
1.6.20 19:00

Prof. ventruba uz neni prednosta kliniky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 19:08

@Teresa.p https://www.fnbrno.cz/…tnanci/k1447
Asi to není aktualizované, děkuji za reakci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 19:17

Dcera byla taky KP a doktorka se me jen zeptala, jestli to nechci zkusit prirozene, ze ona rodi KP rada. Pak videla odhad 4 kg a sama z toho vycouvala. Zadna komise se vubec nekonala. Slo ale o mensi nemocnici. Nemuzes rodit jinde?

• Nahlásit
  • Citovat
844
1.6.20 19:21
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 19:32

Ano můžu rodit jinde, ale je to nejbližší porodnice a upřímně jako zaměstnanec chci využít výhodu nadstandartu zdarma a hlavně vím kde, co je aspoň mimo porodnici tam jsem byla poprvé. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
1.6.20 19:52

Tak pokud se jim podarilo tady tohoto cloveka zbavit, tak verim, ze mnoha lidem na oddeleni spadl kamen ze srdce. Sikanoval tam cele oddeleni od doktoru po sanitarky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
844
1.6.20 19:56

Staryho doktora se clovek nezbavi. ti presluhuji dokud stoji na nohou :lol: ale prednosta uz je nekdo jiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama