Kompletní mola - otěhotnění

74
22.2.21 09:33

Kompletní mola - otěhotnění

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s kompletní molou.
Podobné téma jsem tu našla, ale cca před 12 lety.
Na kyretáži jsem byla v 10/2021 v 9tt., tak se chci zeptat, za jak dlouho jste případně otěhotněly.
Díky moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6664
22.2.21 10:04

Kamarádka měla před 7 lety. Další těhotenství jí dovolili za rok a to otěhotněla na první pokus. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
22.2.21 10:05
@Heivka píše:
Kamarádka měla před 7 lety. Další těhotenství jí dovolili za rok a to otěhotněla na první pokus. :palec:

Tak mně doktor řekl, že je dobré mít za sebou 2-3 MS, co už mám a HCG bylo na 0 téměř po 14 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
22.2.21 10:16

To máš dobrý, mně jen po parciální klesalo měsíc, ale šla jsem na zákrok až v 11tt, protože jsem dokonce měla potvrzenou srdeční akci, než zamlklo. Mám pocit, že jsou už postupy méně přísné, že snad dříve se i po parciální čekalo rok…po dosažení negativního HCG mi bylo doporučeno otěhotnět za 2 cykly, povedlo se na 3. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25007
22.2.21 10:17

Zažila jsem 16 let zpět.
kyretáž až v 13tt. 3 měsíce mi klesalo hcg. další 3 měsice jsem to nechala, a pak jsem hned otěhotněla a vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
22.2.21 10:24
@Danuska89 píše:
To máš dobrý, mně jen po parciální klesalo měsíc, ale šla jsem na zákrok až v 11tt, protože jsem dokonce měla potvrzenou srdeční akci, než zamlklo. Mám pocit, že jsou už postupy méně přísné, že snad dříve se i po parciální čekalo rok…po dosažení negativního HCG mi bylo doporučeno otěhotnět za 2 cykly, povedlo se na 3. Držím palce :palec:

Tyvado, to si nedokážu představit, už takhle to pro mně bylo děs a ještě mít potvrzenou akci :zed: A dělala jsi něco na podporu? Listovka, nebo tak něco? :) Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
22.2.21 10:44

@Zdenule.Ba i s tou potvrzenou srdeční akcí jsem věděla, že je zle, když embryjko neodpovídalo o 2 týdny…takže jsem to víceméně čekala, ale ne, že to bude molární těhotenství. Parciální se totiž od klasického zamlklého na UTZ nedá rozpoznat, až z histologie… U kompletní moly není embryo nikdy, za to je tam vyšší riziko komplikací, takže se super, že ti to kleslo tak rychle. :palec: :potlesk: Jinak za mě kontryhel (od MS do ovulace + Femibion / Pregnafolin). :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
22.2.21 11:00
@Danuska89 píše:
@Zdenule.Ba i s tou potvrzenou srdeční akcí jsem věděla, že je zle, když embryjko neodpovídalo o 2 týdny…takže jsem to víceméně čekala, ale ne, že to bude molární těhotenství. Parciální se totiž od klasického zamlklého na UTZ nedá rozpoznat, až z histologie… U kompletní moly není embryo nikdy, za to je tam vyšší riziko komplikací, takže se super, že ti to kleslo tak rychle. :palec: :potlesk: Jinak za mě kontryhel (od MS do ovulace + Femibion / Pregnafolin). :)

Já jsem si to idiot nepřečetla, tak jsem začala kontryhel pít hned jak jsem si ho koupila po MS a asi jsem si nějak pošramotila cyklus, tak jsem to znovu do 3 dnů dostala, nevím, zda to bylo tím 😅 každopádně mám cyklus řízený hormony, tak uvidíme ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat