Komplikace při prvním porodu, je šance na druhý normální?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.7.22 08:15

Komplikace při prvním porodu, je šance na druhý normální?

Zdravím, před 3 roky jsem porodila svou první dceru. Těhotenství proběhlo v pořádku. Porod začal v 37+6 tt prasknutím pl. vody. Po 5 h jsem byla otevřená na 10 cm. Bylo nutno ještě dorotovat hlavičku a tak jsem hodinu ještě musela ležet v různých polohách. Do té doby šlo vše v pořádku, bohužel poté se mi nedařilo malou vytlačit, i přes stejné bolesti a změnu polohy, mi prý začaly slábnout kontrakce. Dostala jsem léky na jejich podporu, ale ani to nepomohlo. Pak začaly malé slábnout srdeční ozvy a musela ven. Nejdřív mi na břicho skákal doktor, ale ani to nezabralo ( ve srovnání s tímto byl celý porod bezbolestný). Pak mi na břicho skákala Pa a doktor po nástřihu vytáhl malou ven zvonem. Byla lehce přidušená, ale v pořádku, prý na mě byla velká (měla 52 cm a 3800g). Mě se nechtěla odloučit placenta. Nejdřív mi za ni tahali a pak se nakonec odloučila, ale spustilo se masivní krvácení, jenž nešlo zastavit. Zkoušeli léky, znovu šití, ale nic nezabralo. Nakonec mi při vědomí udělali revizi. Na narkozu prý nebyl čas a jsem za to ráda, skoro to nebolelo a nemusela jsem na sál. Pak mi tam dali tamponádu a krvácení se zastavilo. Ztratila jsem však tolik krve, že jsem byla na pokraji šoku a vykrvácení. Později jsem se dozvěděla, že byla placenta přirostlá a že se to nedá nijak ovlivnit či dopředu poznat. Pak jsem byla na kapačkách a transfuzích a vše dobře dopadlo, jen mi nějakou dobu trvalo se s tím psychicky srovnat. Řekli mi, že mít domácí porod bylo by velké štěstí, kdyby zachránili alespoň malou. Doktor mi řekl, že se příště nemusím bát, že by mi dítě nešlo porodit. Prý se por. cesty roztáhnou, ale krvácení vyloučit nelze. Vím, že je každý porod individuální a nic nelze dopředu zaručit, ale bojím se, aby se to neopakovalo. Nyní jsem ve 4 měsíci, vše je zatím v pořádku, ale mám z toho hrůzu. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak probíhal Váš další porod/porody? Je nějaká šance, že by mohlo být vše v pořádku a nebo bych nemusela pod narkozu? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
955
3.7.22 08:38

Samozřejmě, že je dost vysoká šance, že všechno bude v pořádku. Chápu, že se bojíš, ale stejně se na to nedá připravit nijak. Krom toho, že si nebudeš vyčítat, že posledně to bylo náročné a nebudeš si vyčítat, když by to bylo náročné i tentokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
3.7.22 09:03

První porod byl masakr komplikace a masivní krvácení. Druhého jsem se taky bála, malá se neotocila, ale stejně jsem chtěla rodit klasickým porodem. Bohužel rostla rychle a nakonec měla přes 4 kila tak jsem musela na císaře. Doktoři mě pak více hlídali když jsem neměla první porod ok. Neboj zvládneš to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
3.7.22 09:24

Tak s tou placentou je to zjevne dle lekare bud a nebo, to asi neovlivis…ostatni veci muzou byt klidne jinak…ja mam za sebou prvni porod s komplikacemi, i kdyz duvod byl jiny, ale ve finale maleho taky tahali zvonem, a druhy porod naprosto v pohode, takze sance urcite je.
Jinak teda nevim, jestli bych se byt tebou nepodivala po jine porodnici, kde neprovozuji nepovolene skakani na bricho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19653
3.7.22 10:38

První porod hrůza, masivní krvácení, následně nutné transfuze a kapacky, dost podobný důvod jako u tebe, malou jsem porodila 3,3kg, ale bylo to peklo. Druhý porod, nepostupoval, já potom začala mít, po 24hodinach, kontrakci po 3minutach, šílene vysoký tlak, neovladatelny třes těla, teplotu, musela jsem ihned na sál a akutní císař. Dle doktora by se krvácení opakovalo a malou jsem nezvládla porodit, protože byla na mě velká. 3,8kg, ale už u první dcery mi říkali, že mám úzkou pánev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
27.7.22 17:07

Kamarádka měla též prirostlou placentu-u obou porodu bohužel, musela pokaždé do krátké narkozy, ale nebylo to prý nic hrozného. Bonding a vse měla normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.8.22 16:35

První porod veksovy a druhy plánuji

Ahoj holky, mám dotaz zda li to měl někdo podobně. První porod jsem měla taky velmi komplikovaný zakončený veksem a pak celkově uspaná skrz placentu, teď po roce a půl od porodu mi až jiný, nový gynekolog ke kterému chodím řekl, že tím že šlo dítě veksem mi prasknul sval dole u poševního vchodu takže mám absolutně povolené pánevní dno, které by šlo sice s fundovaný fyzioterapeutem částečně posílit ale poškozený sval samo nebude jako předtím a že pokud bych si přála císařský řez napíše mi to do papíru a pokud on bude v nemocnici je pro. Stalo se někomu něco podobného a rodil přirozeně? :roll: :roll: já se totiž obavám abych byla schopná pokud bych rodila prirozene vytlacit dítě když se mi to poprvé nepodařilo. Takový masakr už podruhé zažít nechci to radši císařský řez když ani to není výhra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat