Kompresivní punčochy v těhotenství

2309
1.8.13 10:56

Kompresivní punčochy v těhotenství

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaši zkušenost s kompresivními punčochami v těhotenství jako prevence proti dědičným křečovým žilám. Budu je asi muset začít nosit, máma má křečáky fakt šílený a udělaly se jí po porodu. Můžu punčochama křečákům předejít? Postačí nosit nízké na lýtko nebo bych měla mít punčocháče? Zatím na nohách nic nemám, jen prosvítající žíly a občas mě bolí žíla pod kolenem, tak mažu Lioton. Můžu jíst ten Detralex?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5916
1.8.13 10:58

Detralex na posileni zilni steny muzes. Je na predpis.
Ja nosila taky punchochy a krecaky se mi udelaly sileny.
Preju ti at se ti to vyhne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
1.8.13 11:02

@Vemas no to si mě moc nepotěšila:((((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6702
1.8.13 11:10

Ahoj, ja nosila kompresni puncochy od 5tt tehotenstvi. Hlavne z duvodu otekajicich kotniku. Kombinace tehu hormonu s leky na tlak. Ale nevim jak s tim liotonem. Myslim ze je na nem napsano, ze tehotne nesmi. Chtela jsem taky mazat, ale tohle me zarazilo. A v lekarne mi to magistra taky rekla at radsi nemazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5916
1.8.13 11:11

@Hanymany promin, ale je to tak. Po druhym porodu musim na operaci.
Treba se ti to vyhne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
1.8.13 11:13

Já je nosila až nad kolena nebo spíš až k rozkroku :mrgreen: ale jen chvíli. na začátku vůbec až ke konci. nosí se stejně většinou když dýl stojíš, což jsem tedy moc nestála a když jsem chodila bylo mi horko, asi hormony či co, protože leden, únor studený byl :mrgreen: a když sedíš, tak se mají sundat. Křečáky se mi neudělaly, ale jestli pomohlo to občasné nošení punčoch si nejsem jistá. Já jinak v rodině je trombóza od mamči strany včetně ní snad až k prapra tetám.

• Citovat
  • Upravit
2406
1.8.13 11:21

Jako prevence to pomoci může a určitě čím vyšší tím lepší :palec: Na ten lioton bacha, myslím že se v těhotenství nesmí. Všechno to řekni na gyndě a oni ti poradí i punčochy mohou předepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 11:22

Já je nosím už rok, až k rozkroku, měla jsem trombózu a mám křečáky. Na bolest nohou to pomáhá moc, proti otokům taky a zatím mrchy nevylezly. V tomhle vedru je to teda hnus, ale nandám je ráno než vstanu a sundám večer, než se jdu koupat a spát.. jako prevence je to nej. Detralex mi v prvním trimestru gynekolog vysadil, prý až v druhém je to bezpečné.. místo toho se mám raději ládovat pohankou :poblion: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2309
1.8.13 12:03

No tak s pohankou jsem na tom stejně, hm, tak to zkusim na obvodní a Lioton teda mazat nebudu, člověk aby fakt hlídal všechno. Ldyž jste tak zkušené, zeptám se ještě mimo téma, Bi-oil na strie se dá používat i v těhotenství na prevenci? Nikde jsem to nenašla. Jen že obsahuje vit. A a ten se v těhu nesmí…včera jsem četla odborný článek a tam bylo, že vit. A se podílí na správném utvráření kostí plodu, respektive ovlivňuje správné postavení kyčelních kloubů…já se áčku vyhybám co to jde…vadí áčko i při mazání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama