Komu nemluví předškolní děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axlpol
Závislačka 2782 příspěvků 64 inzerátů 07.06.19 14:30
komu nemluví předškolní děti?

Ahojte, mám dvojčata(4r) co v podstatě nemluví. Nemají zájem reagovat na druhé a s námi doma „mluví“jen co je nutné. Mezi sebou drmolí, zpívají to svou řečí. S logopedkou se letos rozmluvili a umí -bába, máma, táta, bobo, dede, hami, piti, pip, hajá…víc asi nic.
Ze všech stran poslouchám „oni začnou, neboj se“ už jsem na to alergická. To je sice fajn, utěšovat se touhle větou, ale co když nezačnou? stalo se někomu, že mu předškolní dítě mluvilo jen slovy, žádné věty jen jednoduchá slova? nebo opravdu všechny děti začnou před začátkem školy mluvit? tím "že jednou začnou "podle mě všichni myslím, předškolní věk.

Příspěvek upraven 07.06.19 v 15:00

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12011 příspěvků 07.06.19 14:32

Ve 4 letech nejsou předškolní. A ano mluví málo. Chodí do školky?

smurfka
Vesmírná mluvilka 31109 příspěvků 07.06.19 14:34

Ve 4 letech není předškolák..
a ano divné to je…bych řekla. to už by mluvit měli.. :nevim: logopedka k tomu nic neřekla? neposlala vás někam na vyšetření? :think:

Jančakecalka
Generální žvanilka 23523 příspěvků 07.06.19 14:35
@axlpol píše:
Ahojte, mám dvojčata(4r) co v podstatě nemluví. Nemají zájem reagovat na druhé a s námi doma „mluví“jen co je nutné. Mezi sebou drmolí, zpívají to svou řečí. S logopedkou se letos rozmluvili a umí -bába, máma, táta, bobo, dede, hami, piti, pip, hajá…víc asi nic.
Ze všech stran poslouchám „oni začnou, neboj se“ už jsem na to alergická. To je sice fajn, utěšovat se touhle větou, ale co když nezačnou? stalo se někomu, že mu předškolní dítě mluvilo jen slovy, žádné věty jen jednoduchá slova? nebo opravdu všechny děti začnou před začátkem školy mluvit?

Ano, stalo se to u nás, že dcera nemluvila.Ale ona měla několik zdravotních problémů, které do jisté míry brzdily její vývoj a to trvá do dneška a to je jí deset let.
Logopedie nám pomohla hodně a hlavně to, že chodila do speciální školky se zaměřením na logopedii. Rozmluvila se až tak nějak s nástupem 1 třídy. Do té doby spíš jen jen jedním nebo dvěma slovy. Předtím nemluvila vůbec.

hanka.br.
Generální žvanilka 20160 příspěvků 07.06.19 14:35

Už jsem se vyděsila, že opravdu mluvíš o předškolácích. Myslím, že na řešení už to je i tak.

pujda
Kecalka 146 příspěvků 07.06.19 14:37

A jinak jsou v pořádku? Píšeš, že nemají zájem reagovat, takže když na ně někdo mluví, tak vůbec nereagují? Je v jejich chování něco zvláštního? Vydávají křiklavé zvuky? Jestli ve 4letech nemluví, tak to v pořádku není. Spíš za logopedem určitě zajděte k psychologovi. Neříkám, že to musí nutně něco znamenat, ale v tomhle věku už to asi nebude jen tak. Pracovala jsem ve školce, kde jsme měli chlapečka s autismem, taky ve 4letech nemluvil, moc nereagoval na ostatní. Vyjadřoval se spíše svou řečí a křikem. To, že nemluví absolutně nemusí znamenat, že jsou děti autisté, to vůbec ne, jen je tam i tahle možnost. Chtělo by to řešit s odborníkem.

kve-tinka
Kelišová 5147 příspěvků 2 inzeráty 07.06.19 14:39

Syn skoro nemluvil do nástupu do školky, uměl +- to, co tvoje děti teď. Měli jsme už za sebou kolečko dětská, ORL, foniatrie…„rozmluvila“ ho školka a chodíme na logopedii, je to 100 a jeden, ale i díky tomu má odklad.

axlpol
Závislačka 2782 příspěvků 64 inzerátů 07.06.19 14:40

@divine woman ano, ano nemluvím o těch svých jako o předškolních! jsou ve školce, mají všechnu dostupnou péči…,ale pořád poslouchám, at se nebojím, že jednou začnou mluvit.Tak se ptám kdy „to jednou“přijde (a tipuju, že tím slovem „jednou“každý myslí předškolní věk)

axlpol
Závislačka 2782 příspěvků 64 inzerátů 07.06.19 14:41

@Jančakecalka tak to máme vše stejné…

axlpol
Závislačka 2782 příspěvků 64 inzerátů 07.06.19 14:46
@pujda píše:
A jinak jsou v pořádku? Píšeš, že nemají zájem reagovat, takže když na ně někdo mluví, tak vůbec nereagují? Je v jejich chování něco zvláštního? Vydávají křiklavé zvuky? Jestli ve 4letech nemluví, tak to v pořádku není. Spíš za logopedem určitě zajděte k psychologovi. Neříkám, že to musí nutně něco znamenat, ale v tomhle věku už to asi nebude jen tak. Pracovala jsem ve školce, kde jsme měli chlapečka s autismem, taky ve 4letech nemluvil, moc nereagoval na ostatní. Vyjadřoval se spíše svou řečí a křikem. To, že nemluví absolutně nemusí znamenat, že jsou děti autisté, to vůbec ne, jen je tam i tahle možnost. Chtělo by to řešit s odborníkem.

ano, popisuješ to dobře, všechno řešíme, mají všechnu dostupnou péči i za logopedkou dojíždíme daleko, protože na tu jedinou reagují. Spíše jen přemýšlím i nad tou variantou co když fakt nezačnou pořádně mluvit. Přece se nebudu utěšovat větou"oni jednou začnou" :D trošku přemýším dopředu co kdyby nezačli.

Uživatel je onlineFíková
Kelišová 5978 příspěvků 07.06.19 14:52
@divine woman píše:
Ve 4 letech nejsou předškolní. A ano mluví málo. Chodí do školky?

Předškolní věk se označuje jako 3-6 let.

kjhui
Závislačka 2553 příspěvků 07.06.19 14:52

@axlpol
tak předškoláci budou letos na podzim, ne?

jako já bych taky byla první kdo by říkal v klidu, že se rozmluví v kolektivu, AŽ je dáš do školky.. ale jestli tam třeba už ROK chodí, navíc jsou spolu dva, to už bych teda neřekla že to je v poho..

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16360 příspěvků 07.06.19 14:55
@Fíková píše:
Předškolní věk se označuje jako 3-6 let.

Přesně tak, jsou to děti předškolního věku.

Vercsi148
Kecalka 373 příspěvků 07.06.19 15:06

@axlpol A rozumí dobře?
Nedej na okolí, jsou jim 4 roky, ne 2…V tomhle věku by to určitě chtělo další vyšetření, tzn. psychologie, neurologie, foniatrie…V logopedii intenzivně pokračovat…
Moje dcera má vývojový problém řeči, ale ve 4 letech toho uměla určitě víc…
nenech to být :kytka:

A jinak, některé děti se rozmluví rychleji, některým to opravdu trvá klidně i během základky… připravit se musíš na všechno…

Ou
Echt Kelišová 7820 příspěvků 07.06.19 15:12

No už to není úplně běžné není. Viděl je neurolog? Foniatr? Pokud to zlehčuje i pediatr, poraď se s logopedkou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama