Komu platit nedoplatek poplatku při změně majitele ?

Anonymní
6.6.21 21:12

Komu platit nedoplatek poplatku při změně majitele ?

Pěkný večer všem.

Ve zkratce : měla jsem byt na hypotéku a jelikož jsem delší dobu měla problémy vše utáhnout, tak když se k tomu přidali problémy se sousedy a i s výborem družstva nájemníků, tak jsem se rozhodla, že byt prodám. Radši bez bytu než se postupně zadlužit.
Našla jsem si kupce, podepsala smlouvu, peníze se vyplatili bance, dorovnala se hypo a já se měla stěhovat. Jenže se to malinko zkomplikovalo a já neměla kam jít a tak jsem se domluvila s novým majitelem, že mě tu formou nájmu nechá dál než si něco najdu. Takže už v únoru, kdy došlo k zápisu na katastru platím nájem majiteli a zároven chtěl na sebe převést poplatky (voda, teplo, výtah atd).
Nový majitel měl obepsat výbor družstva bytu jak se věci mají, jenže to asi neudělal a zjevně na začátku asi ani nezaplatil poplatky družstvu. Výbor družstva je na mě naštvaný a neraguje na emaily na nic.

Jde mě tedka o to, že víceméně to není moje věc - já mám smlouvu s majitelem a to řádně platím, ale jde mě o to, že se bojím, že má přijít vyučtování.

Neví někdo od koho mě má přijít? Respektive jestli od družstva kam sem hradila loni až do ledna letošního roku a nebo od majitele, kde platím nájem od unora a on je vlastně majitel bytu?

děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21657
6.6.21 22:31

Družstvu doložíš do kdy jsi byla majitelem bytu výpisem na katastru. Do toho data půjdou poplatky za tebou, od data zápisu za majitelem. Ať si ho družstvo zkontaktuje samo, to už není tvoje povinnost. Ty jsi v současné doně jen nájemce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat