Komu se po porodu vůbec netvořílo mléko?

Anonymní
27.11.19 22:03

Komu se po porodu vůbec netvořílo mleko?

Hezký večer, chci se tu jen poptat, jestli na tom byl s kojením někdo stejně. V těhotenství jsem neměla žádné problémy, porod také bez problémů, vše prostě v pořádku. Už v těhotenství jsem si vsimla, ze se mi vůbec nenalivala prsa. Myslela jsem, že mléko přijde s porodem. Nepřišlo. Protože se mi nedělalo vůbec mlezivo, tak se mě ujaly druhý den po porodu dvě laktační poradkyně, dělala jsem vše co radily, prikladaly jsme, odsavali jsme, nahrivali jsme, vážily jsme… Atd atd atd. Nebylo to vůbec k ničemu. Třetí den jsme už museli dát UM. Miminko dost hublo. Všichni mi tvrdili jak se rozkojim doma. Doma jsem pokračovala v rozkojovani a dělala jsem vše podle rad laktační, kterou jsem si pozvala i domu, a i dle rád moji pediatricky, která má čtyři děti. Prostě nic. Tři měsíce rozkojovani nikam nevedlo. A já se ptám, zažil tohle taky někdo? Víte důvod, proč se vám nedělalo mléko? Máte taky tu zkušenost, že když jste někomu odpověděly na otázku, jestli kojite, a odpovedeli jste, že ne, tak že vám lidi dali spíš najevo, že to je Vaše neschopnost? Mne se to stalo tolikrát, že si říkám, kde se takový zlo v lidech bere.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20557
27.11.19 22:11

Odpovídala jsem nemám mlíko i chlapů když se ptali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6492
27.11.19 22:16

Kojila jsem vyhradne 9 tydnu pak jswm proste musela dat i UM a kolem 3 mesicu uz byla kompletne na UM nikdy jsem se nesetkala s negativni reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
27.11.19 22:16
@Anonymní píše:
Hezký večer, chci se tu jen poptat, jestli na tom byl s kojením někdo stejně. V těhotenství jsem neměla žádné problémy, porod také bez problémů, vše prostě v pořádku. Už v těhotenství jsem si vsimla, ze se mi vůbec nenalivala prsa. Myslela jsem, že mléko přijde s porodem. Nepřišlo. Protože se mi nedělalo vůbec mlezivo, tak se mě ujaly druhý den po porodu dvě laktační poradkyně, dělala jsem vše co radily, prikladaly jsme, odsavali jsme, nahrivali jsme, vážily jsme… Atd atd atd. Nebylo to vůbec k ničemu. Třetí den jsme už museli dát UM. Miminko dost hublo. Všichni mi tvrdili jak se rozkojim doma. Doma jsem pokračovala v rozkojovani a dělala jsem vše podle rad laktační, kterou jsem si pozvala i domu, a i dle rád moji pediatricky, která má čtyři děti. Prostě nic. Tři měsíce rozkojovani nikam nevedlo. A já se ptám, zažil tohle taky někdo? Víte důvod, proč se vám nedělalo mléko? Máte taky tu zkušenost, že když jste někomu odpověděly na otázku, jestli kojite, a odpovedeli jste, že ne, tak že vám lidi dali spíš najevo, že to je Vaše neschopnost? Mne se to stalo tolikrát, že si říkám, kde se takový zlo v lidech bere.

Já moc nechápu ty lidi co se na to ptají. Cizej člověk a zeptá se jestli kojis. To jsem byla vždycky hotová jak se každý staral :roll:
Měla jsem to samé s kojenim jako ty, prostě mlíko nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
27.11.19 22:18
@Anonymní píše:
Hezký večer, chci se tu jen poptat, jestli na tom byl s kojením někdo stejně. V těhotenství jsem neměla žádné problémy, porod také bez problémů, vše prostě v pořádku. Už v těhotenství jsem si vsimla, ze se mi vůbec nenalivala prsa. Myslela jsem, že mléko přijde s porodem. Nepřišlo. Protože se mi nedělalo vůbec mlezivo, tak se mě ujaly druhý den po porodu dvě laktační poradkyně, dělala jsem vše co radily, prikladaly jsme, odsavali jsme, nahrivali jsme, vážily jsme… Atd atd atd. Nebylo to vůbec k ničemu. Třetí den jsme už museli dát UM. Miminko dost hublo. Všichni mi tvrdili jak se rozkojim doma. Doma jsem pokračovala v rozkojovani a dělala jsem vše podle rad laktační, kterou jsem si pozvala i domu, a i dle rád moji pediatricky, která má čtyři děti. Prostě nic. Tři měsíce rozkojovani nikam nevedlo. A já se ptám, zažil tohle taky někdo? Víte důvod, proč se vám nedělalo mléko? Máte taky tu zkušenost, že když jste někomu odpověděly na otázku, jestli kojite, a odpovedeli jste, že ne, tak že vám lidi dali spíš najevo, že to je Vaše neschopnost? Mne se to stalo tolikrát, že si říkám, kde se takový zlo v lidech bere.

Pokud si se tolik snazila, zrejme patris do toho maleho procenta zen, ktere kojit nemohou. Rekla bych, ze reakce je takova z toho duvodu, ze ted hodne zen nekoji a mysli si, ze nemaji dost mleka, i kdyz to neni uplne pravda. Ty si se snazila, udelala si vse, vubec bych nemela spatny pocit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6213
27.11.19 22:22

Měla jsem to podobně. Těhotenství bez komplikací, ale prsa se moc nezvětšila. Ani bradavky, rodila jsem nakonec císařem, protože odtekla voda a nic se nedělo. A taky třetí den po porodu dcera hodně zhubla a tak jí nasadili UM, už to vypadalo, že se mi spustilo i mléko, ale byla to jen moje předčasná radost. Dcera měla žloutenku, a tak vůbec nechtěla na začátku sát a pak ji dávali pod světlo a to už nesála vůbec. Žloutenku měla nakonec až do 3 měsíce tak že moc nesála a mléko se mi prostě úplně nespustilo. Každé kojení jsem musela dávat UM. Snažila jsem se kojit alespoň trochu, ale to pravé nalití prsou se prostě nekonalo ani doma, nakonec jsem to vzdala. Brala jsem i homeopatika a nic. Neměla jsem problém to říct komukoliv, koho to zajímalo, bylo mi to líto, ale co se dá dělat? Hlavně že od 4 měsíce začala malá konečně přibírat. U mne to bylo možná tím císařem, nebo věkem kdo ví. Zkoušela jsem všechno možné, a nic. Teď čekám druhé a od začátku mne strašně bolí prsa a už teď v 29tt mám prsa větší než po prvním porodu, tak uvidíme, zda to bude tentokrát lepší. A co vím, tak moje máma taky neměla moc mléka a kojila nás oba jen pár týdnů. Tak třeba je to genetika. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
27.11.19 22:23

U prvního syna se mi laktace nerozjela a to jsem měla mléko už před porodem. Ale porod jsem neměla úplně bez problémů, pak strach o malého, tak si myslím, že to bylo nervama možná. Jinak se obrň a hloupý poznámky o nekojení hoď za hlavu. Oni jsou všichni hrozně chytří, ale kdoví, jak to měli sami. Mě takhle školila příbuzná a pak jsem se dozvěděla, že sama kojila sotva tři měsíce. Takže ty řeči to chce brát s rezervou. Nejdůležitější je, aby mělo miminko spokojené bříško a spokojenou maminku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 22:25

Já že začátku odpovídala, že prostě nekojim a že nemám mléko, ale několikrát jsem se setkala s odpovědí typu že mliko má každá ženská a že to je spíš tím že kojit nechci:,( už jsem se naučila je odpalkovavat, ale vždycky mě to stejně psych. semele… Nebo když jsem vznesla už dřív dotazy ohledně UM, tak 90% odpovědi bylo, že můžu kojit jen to neumím, nebo ať prostě UM zahodim, že ho nepotřebuji, nebo jak mám kojit… Atd… Jako by se mi spousta lidí posmivalo, že ne že nemůžu ale i neumím kojit. 😔

• Citovat
  • Nahlásit
3959
27.11.19 22:26

@boruvkay ja nemela prsa nalita nikdy, ani po porodu a s odsavackou jsem ukojila dve deti, byl to teda fakt maraton… ale slysela jsem, ze i zzena to u dvou deti muze mit ruzne, tak preju hodne stesti ;) no nase generace maminek byla presvedcovana, ze UM je lepsi, temer nikdo nekojil dlouhodobe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 22:28

Ja mela uplne to stejne u obou deti. Akorat u prvniho jsem to dost tezce nesla.Taky se me kazdy ptal proc nekojim :roll: a temer nikdo mi neveril, ze to nejde, pry jsem se malo snazila. Mela jsi tomu obetovat vic casu, rikala kamaradka, alespon 3tydny :lol: a ja to zkoušela skoro 3mesice :lol: u druheho decka jsem nikomu nic nevysvetlovala a neresila a bylo mi fajn. Jediny kdo me pochopil byla mama a babicka, protoze si prozily uplne to stejne

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 22:30

@e008 já právě odsavackou nic neodsaju :(

• Citovat
  • Nahlásit
5023
27.11.19 22:31

S první dcerou jsem bojovala o každý mililitr, nespala jsem, pořád jen stres, malá brecela hlady, na váze nepřibívala, z prsou ani kapka. 3 měsíce snahy úplně k ničemu, prostě to nešlo. S druhou dcerou jsem se na to vykašlala úplně, hned po šestinedělí. Co si o tom myslí okolí je mi úplně šumák, hlavní je jak to cítíš ty. Spokojená matka = Spokojené dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31414
27.11.19 22:31
@Anonymní píše:

Lidi jsou zblbli kojící propagandou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 22:33
@Anonymní píše:
Ja mela uplne to stejne u obou deti. Akorat u prvniho jsem to dost tezce nesla.Taky se me kazdy ptal proc nekojim :roll: a temer nikdo mi neveril, ze to nejde, pry jsem se malo snazila. Mela jsi tomu obetovat vic casu, rikala kamaradka, alespon 3tydny :lol: a ja to zkoušela skoro 3mesice :lol: u druheho decka jsem nikomu nic nevysvetlovala a neresila a bylo mi fajn. Jediny kdo me pochopil byla mama a babicka, protoze si prozily uplne to stejne

V my velký rodině kojila každá žena. Jen já ne. Mamka mě chápala, podporovala mne, ale po několika měsících mě už spíš prosila ať toho nechám a užívám si radši pořádně miminko… Viděla že to blbě nesu…

• Citovat
  • Nahlásit
2720
27.11.19 22:36

Já 3×.Ani jednou nalijte prsa během těhotenství. Ani kapka mleziva. Při posledním pobytu v porodnici přišla nějaká echt laktační a držela mi prso, tahala silou za bradavky a u toho mi stačila říct, že jsem neschopná, že není možné nemít mléko. Tak jsem ji rychle utnula a řekla, st dá okamžitě UM. Už jsem prostě věděla a cítila, že mléko nebude. A taky nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat