Komu se podařilo odstavit závisláka kolem 19 m na noční kojení

119
4.6.17 23:20

Komu se podařilo odstavit závisláka kolem 19 m na noční kojení

Dobrý den, maminky, velmi by mě zajímaly příběhy maminek, které úspěšně odstavily svého malého závisláčka nebo závislačku na prsu. Já kojím pouze v noci, tzn. zásadně na uspání ať už první nebo další noční. Přes den taky usíná pouze v kočáru, takže prostě neumí sám usnout a chytá z toho záchvaty, jak nedostane prso a přes den kočár. Jelikož už mám prsa popraskané do masa, tak se to kvapem blíží a zajímalo by mě, od těch co to taky prodělali, jestli jste to zvládly sami maminky nebo to musel udělat tatínek. Nejsem si totiž jistá tím, že to tatínek zvládne, ale zase si myslím, že je to lepší. Prosím o informace těch, co si to taky prožily. Děkuji mockrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1291
5.6.17 00:30

@Laureatka
Ahoj, ja jedno dite ve dvou a pul s pomoci tatinka, jedno taky ve dvou a pul s pomoci kocarku v kuchyni a nocnim prochazkam a jedno ve 2 a 3/4 diky rotavirum. Bylo ji tak spatne a po mm se ji moc pritizilo, ze to ani nechtela. Ja bych doporucovala vzit na pomoc tatinka, prvni noc bude krusna, ale druha a dalsi budou lepsi a lepsi. Drzim palce, vim, o cem mluvim :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1515
5.6.17 01:00

My to máme za sebou měsíc. Byla u nás 4 dny moje mamka, manžel by to nedal. Kojila bych ho klidně dýl, ale v srpnu se mu má narodit bráška, tak aby až budu v porodnici toho neměl tolik najednou (bez prsa, bez mámy a brácha). Navíc jsem už neměla asi měsíc mlíko, takže fakt se potřeboval jen ududlat na spaní, u prsa usínal teda i odpoledne, dudlík nechce. Upřímně, bylo to strašný, chovali jsme, zpívali, utěšovali, ale nic nechtěl, jak jsem mu prso nedala, tak vzteklej řev, vymýšlel si, chtěl aby jsme s ním v náručí chodily po domě, ale neusl a vydržel by to snad celou noc, ale my už taky nemohly tak jsme s ním byly v posteli, párkrát vždycky utekl ke dveřím a tam řval a vztekal se, tak jsme zase po chvilce chovali, nakonec usnul v posteli únavou, prostě se uřval, usínal v kleče a pak prostě „padl“. Trvalo to asi týden. Teď po měsíci usíná pěkně, zpíváme písničky a říkanky, některou oblíbenou třeba i 5×, pak se uvelebí a spinká. Když mu to dlouho nejde nebo je přetaženej, tak si chce lehnout na prso, asi potřebuje cítit tu kůži, ale že by se snažil nějak přisát, to ne, vždycky říkáme, že mlíčko není.

Přesně tenhle způsob odstavení jsem nikdy nechtěla zažít, myslela jsem, že když nebude mlíko, tak se odstaví sám, ale prd. Bylo to náročné, obzvlášť pro mě, dost špatně nesu, když pláče, ale zvládli jsme to a jsem za to ráda. Už se párkrát stalo, že spal celou noc, což s kojením vstával normálně tak 5×, teď se vzbudí, jen když má žízeň (dostane vodu) nebo ho něco bolí.

Tak přeju hodně sil, určitě to zvládnete! ;) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5096
5.6.17 05:30

Ahoj, u nas to bylo podobne, od 11m jsem ho zkousela ucit na flasku aspon vecer na uspani, no moc o ni nejdriv nestal a do roka a pul se v noci stejne budil dost casto a chtel ten svuj zivy dudlik, ze ktereho uz taky nic moc neteklo - pomohl presun do vlastniho pokojicku, ktery se konecne podarilo zhruba v tom roce a pul dozaridit, do te doby jsme se poradne nikdo nevyspal, takhle kdyz tam byla normalni postel mohl tam by 1 z nas bud sam nebo s malym, kterej jeste cca do roka a 3/4 spal v postylce, ale pak uz zacal mit hysteraky jen jsem ho tam polozila (uspala jsem ho predtim na te normalni posteli), tak jsme ho zkusili prendat -
ona ta postel je docela sikovne resena ze nespadl, z 1 strany je castecne jakoby za skrini a z 2.je zed, koupili jsme takovou celou sestavu s 2 postelema nad sebou ale do Lka a skrinema, a co spi v te velke posteli, je klid, jo naucil se samozrejme prijit v noci k nam do loznice, ale prso uz ani nechtel, zalezl si a spal dal a obcas tam pak uz vydrzel skoro celou noc, chodil k nam az k ranu. Byla jsem uz z toho vstavani v noci hotova ale tatinka by asi jen tak nevzbudil, tahle verze u nas nehrozila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59971
5.6.17 07:46

Ve 2 letech jsem si pred ni prelepila bradavky a rekla jsem, ze mam bebi. Usnula v pohode bez prsa, v noci, kdyz chtela, rekla jsem, ze mam bebi, otocila se a spala dal a to bylo vse. Uz se o nej nezajimala. A to jsem se desila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
5.6.17 07:55

Také jsem odstavila v 19. měsících. Měla jsem malou závislačku, bez prsa neusnula. Čekala jsem scény a pláč, ale kupodivu, prso jsem prostě nedala, přes den jsme ji hodně unavili a večer se v posteli párkrát převalila a usnula. Druhý den jsme v tom pokračovali a dopadlo to dobře. Občas si vzpomene ještě teď, ale mlíčko není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
5.6.17 08:47

@blumen udelala jsem to uplne stejne a taky to bylo takhle v pohode :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1176
5.6.17 17:05

Mala byla kojena dost pres den aj na noc, UM vubec nemela nikdy. Zhruba v 18ti mesicich sem skoncila na neuru v nemocnici a na kapackach, musela byt tedy ihned odstavena. Ukladal ji tatinek, pres den sem nenosila vystrihy a upnuta tricka, kdyz chtela, tak sem ji rikala, ze mam bolistku a mlicko uz neni. Vecer prvne plakala, ale zvladli to s tatkou na 1*. Byt to na mne, neodstavovala sem ji tehda, ale nemela sem na vyber :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 17:20

@Laureatka ahoj,ja se snazila odstavovat od roku a pul - homeopatiky, noci pryc od ditete a nic nepomohlo - i po tydnu nekojeni se mi porad tvořilo mléko. Nakonec jsem to vzdala a kojila do tri let (jednou rano a pred usnutim, připadne behem noci).Ve třech letech jsem konečně skončila - diky antibiotikům-ale mléko se ztrácelo snad dva tydny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
5.6.17 17:30

Obě děti jsem přestala kojit ve dvaceti měsících. První naprosto v pohodě, pěkně jsme se spolu domluvili. Řekla jsem, že už mě to moc bolí a že už mlíčko nebude. První noc se klasicky budilo, připomněla jsem, jak jsme se domluvili, trochu fňukalo a dobrý. Po třech dnech si ani nevzpomnělo, že jsem kdy kojila. Druhé dítě bylo jiný kalibr. Řev, řev, řev. Vyměnila jsem prso za láhev s vodou, ale vzalo jí na milost až po měsíci. Do výstřihu mi v noci lezlo asi půl roku a ještě teď si občas vzpomene :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
5.6.17 22:20

Děkuju moc všem za příspěvky, je to pro mě inspirativní :) Přesto jsem se právě stále nerozhodla, zda to zkusit vysvětlovaním a domluvou a přelepením, aby viděl, že mám bebí a byla jsem u toho, nebo radši nechodit na oči a nechat tatínka. Malý je hodně vnímavý, všemu rozumí, ale jak dojde jeho čas a není prso, tak nevidí, neslyší. Prostě tuším, že to bude peklo. Ale zkouším ho dřív oddělávat od prsa, aby tam nedudlal hodinu, jak musel dřív. Taky mu už říkám, že za chvíli mlíčko nebude a tak různé přípravy, ale nevím jestli to k něčemu bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
12.6.17 22:15

@Laureatka dejte prosim pak vedet, jak jste to zvladli, ja se take pripravuju,,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
13.6.17 23:16

Pro @bamboole a další maminky, které to budou číst, když budou tuto problematiku hledat. Opravdu jsem velmi váhala, zda „zmizet“ a nechat to na tatínkovi nebo jít do toho sama. Jelikož malý vždy hledá maminku, když není, a z reakcí maminek bylo zřejmé, že to jde dobře i za asistence samotné maminky, tak jsem zvolila tuto variantu. Navíc, tatínek na to spíše nemá povahu než má. No, každopádně jsem udělala velmi dobře. Už týden dopředu jsem stresovala, ještě zvažovala, že to o další chvíli odložím, když se mé problémy s prsama začaly řešit, ale už jsem malému pár dní před tím říkala, že za chvíli mlíčko nebude ani večer, taky jsem ho zhruba poslední 4 noci oddělávala brzo od prsa a on už ho nevyžadoval jako dřív někdy hodně dlouho dudlat či pocucávat mléko. Tak to vše mě vedlo k tomu, že jdu do toho. Takže onen večer, resp. v podvečer, jsem mu už začala říkat, že má maminka bobinko na prsách, že mlíčko není - takže začal pořád znakovat, že není. Tak jsme se v tom vzájemně ujišťovali, pak jsem se vykoupala a před ním prsa zatáhla obvazem - doporučuji i proti tvorbě mléka (našla jsem, že dříve se ženy zatahovaly, aby se mléko netvořilo) a taky dítko je tak nenahmatá a vidí, že je bobino (bebí se říkí žeprej v jiných krajích ;) ) Takže jsme šli jako vždy spolu do ložnice, začali jsme číst knížky - dřív nechtěl ani vidět ani slyšet, chtěl vždy okamžitě prso. Tak teď jsme četli, prohlíželi, cca půl hodky a pak se tak různě pošolíchal po posteli, lehl si mi na rameno, začala jsem mu zpívat písničky a tak usnul. V noci první buzení nejhorší, pláč, max půl hodiny - uklidňovala jsem, chodili jsme po domě, dívali se, že tam nikdo není, všichni spí, prostě jsem se ho snažila uklidnit, tak jak on chtěl. Vždy ale pláč, že chce mlíčko, nakonec vzal manžel oblíbeného obrovského medvěda, lehl si s ním k nám do postele, že jdou taky spinkat a malý se usádlil na mém rameni a usnul. Další buzení jsem už volala na manžela, ať dorazí s medvědem, vždy došel, on si hned lehl a spal. Tak i druhou noc, to už bylo zpívaní jen první usínání, dál jen medvěd a šel spát (vzbudil se už jen snad 2×). A 3. noc se manžel ráno divil, že se nic nedělo - momentálně spí manžel v jiné místnosti :) Malý v noci jen popoleze, jednou zaplakal a spal dál. Chce mě cítit, hodně se ke mě tulí, ale spí v podstatě celou noc a dlouho ráno :) Stále je tam ta závislost na mě, co se týče spaní, ale veliký pokrok… mám velkou radost. Akorát s tím večerním usínáním to protahuje o mooc dýl než dřív, tak nevím co s tím. Prostě tam už přes hodinu lašuje a nechce jít spát a dělá blbinky, furt číst a zpívat ne.
Jinak přeju všem dalším maminkám hodně úspěchů v odstavování. Snad to někoho povzbudí a třeba taky poinspiruje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama