Komu z vás pomohl příspěvek o zaměstnání a financích?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie Lexová
Kecalka 324 příspěvků 19.12.16 14:20
Komu z vás pomohl příspěvek o zaměstnání a financích?

Jsem člověk, který se snaží jít za svými sny a cíli, ale nedělám to přes mrtvoly. Zajímalo by mě, kolika z Vás pomohl některý příspěvků o zaměstnání + potřebném vzdělání + výši platu? Takových diskuzí je tu spousta a já bych očekávala, že slouží k tomu, aby si lidé vzali inspiraci, jak uspokojit své cíle a své finanční nároky. Kdo z Vás tedy začal studovat SŠ/VOŠ/VŠ, kdo se zaměřil na rekvalifikace, kdo začal makat na znalosti cizího jazyka? Kolik z Vás změnilo svůj postoj v zaměstnání, kdo jej změnil úplně? A kdo naopak jen čte a čte?

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14938 příspěvků 19.12.16 14:49

@Lucie Lexová přestože tuto diskuzi chápu jako provokaci, tak odpovím na otázku, k čemu ta diskuze nejspíš slouží. Nečetla jsem ji, ale pravděpodobně se v takových diskuzích člověk může dočíst, že na stejné pozici pod jiným zaměstnavatelem by mohl vydělat mnohem víc. Pokud to je diskuze založená jen pro kopnutí do těch, které se živí prostitucí, tak Ti přeji, aby Ti to život jednou nevrátil pořádným pádem na dno. Je snadné odsoudit. Četla jsem tedy jen poslední stranu diskuze a ta mi stačila…

Lucie Lexová
Kecalka 324 příspěvků 19.12.16 14:51
@Kakika píše:
@Lucie Lexová přestože tuto diskuzi chápu jako provokaci, tak odpovím na otázku, k čemu ta diskuze nejspíš slouží. Nečetla jsem ji, ale pravděpodobně se v takových diskuzích člověk může dočíst, že na stejné pozici pod jiným zaměstnavatelem by mohl vydělat mnohem víc. Pokud to je diskuze založená jen pro kopnutí do těch, které se živí prostitucí, tak Ti přeji, aby Ti to život jednou nevrátil pořádným pádem na dno. Je snadné odsoudit. Četla jsem tedy jen poslední stranu diskuze a ta mi stačila…

Proč hned provokace? Celé emimino je o trablech, financích, potížích ve vztazích, tak proč se nezaměřit na něco, co se nám podařilo?

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 15:01

Teda vůbec jsem to nepochopila, jako narážku na prostituci, ale spíše na to, že lidi fňukají a nic nedělají :) Přiznám se, že já se ještě musím donutit naučit další jazyk, jen aj se mi zdá málo. A v 25ti jsem se přihlásila na lukrativnější VŠ, aby byla trošku větší jistota výdělku :)

pralinka2727
Závislačka 3252 příspěvků 19.12.16 15:02

Aáááá Lexová si zase přišla honit triko 8o
To bude výživná diskuze. Že mají někteří lidé potřebu neustále dokazovat ostatním, jak jsou dokonalí :roll:

Kakika
Extra třída :D 14938 příspěvků 19.12.16 15:03

@Saatine Zde si počti proč to já osobně chápu jako narážku na prostituci :lol:

Lucie Lexová
Kecalka 324 příspěvků 19.12.16 15:04
@Saatine píše:
Teda vůbec jsem to nepochopila, jako narážku na prostituci, ale spíše na to, že lidi fňukají a nic nedělají :) Přiznám se, že já se ještě musím donutit naučit další jazyk, jen aj se mi zdá málo. A v 25ti jsem se přihlásila na lukrativnější VŠ, aby byla trošku větší jistota výdělku :)

A daří se VŠ? Také jsem se přihlásila.

Lucie Lexová
Kecalka 324 příspěvků 19.12.16 15:07
@Kakika píše:
@Saatine Zde si počti proč to já osobně chápu jako narážku na prostituci :lol:

Chápeš toho mnoho, ale k tématu se nevyjádříš :) Ty chápající :potlesk:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 15:07
@Kakika píše:
@Saatine Zde si počti proč to já osobně chápu jako narážku na prostituci :lol:

Ok, počtu.

@Lucie Lexová No, uvidíme po tomto týdnu :D Mám práci na volné noze, takže mám denní studium a tento týden ještě tři zápočty :D Leknu

Lucie Lexová
Kecalka 324 příspěvků 19.12.16 15:10
@Saatine píše:
Ok, počtu.@Lucie Lexová No, uvidíme po tomto týdnu :D Mám práci na volné noze, takže mám denní studium a tento týden ještě tři zápočty :D Leknu

Já mám kombinovanou formu, plný úvazek, ale zase mám to štěstí, že jsem tam trochu pánem svého času, tak mám čas se učit. Každopádně napiš a držím palce ;)

Sany80s
Kelišová 6533 příspěvků 19.12.16 15:11

Pokaždé, když jsem si našla směr, kterým bych se chtěla vydat, nebylo mi umožněno se jím vydat proto, že dané vzdělání nikdo nenabízí. A pokud už je nějaké vzdělání nabízeno, tak neumožňuje rozložit si to časově tak, aby to bylo časově vhodné se zaměstnáním, pokud mě zaměstnavatel nikdy neuvolní. Nebo byl kurz tak koncipován, že i někomu průměrně inteligentnímu je jasné, že slouží spíš na to, aby si pořadatel kurzu vydělal, ale rozhodně ta skladba a systém neumožní kvalitní získání dané dovednosti prostřednictvím kurzu.
Ale v 90% přijdu prostě na to první. Kurz, který by umožňoval vzdělání pro určitou pozici nebo alespoň umožňoval získat 50% dovedností požadovaných na určité pozici, prostě neexistuje.
Takže tak.
On ten zaměstnavatel dobře ví, proč mě neuvolní, i když je možné si to nadpracovat jiný den. S větší kvalifikací bych odešla a to on vůbec nepotřebuje. Čím méně možností zaměstnanec má, tím je to pro něj lepší.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 15:21
@Lucie Lexová píše:
Já mám kombinovanou formu, plný úvazek, ale zase mám to štěstí, že jsem tam trochu pánem svého času, tak mám čas se učit. Každopádně napiš a držím palce ;)

My se doma obecně docela vzděláváme, chlap si dělá v oboru certifikáty, co ho kvalifikují na vyšší posty, protože je to „důkaz něčeho“, pro mnoho firem větší, než zápis z CV. Tak já se jdu radši učit :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 15:38

Mám docela velký předpoklad že příští rok díky jednomu novému zákonu který omezuje moje podnikání budu mít roční zisk asi o 450 000kč nižší a tak pomalu začínám přemýšlet co nového lepšího ještě přidat aby se tento propad vykryl. Ale škola mezi nimi opravdu není.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >