Komu zabral metfotmin při PCOS?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolajevna
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 14:19
Komu zabral metformin při PCOS?

Ahoj holky, pročítám diskuze, ale všude jsou se starším datem, proto prosím, napíšete mi sem některá, které zabral metformin při PCOS? Snažíme se tři roky a zítra si ho chci jít napsat k MUDr. Zvýšenou hladinu cukru v krvi nemám, ale zvýšený testosteron ano, prý to pomáhá i na to. Budu rada za příspěvky :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Dadu93
Kecalka 155 příspěvků 11.03.18 16:23

Ahoj, me zabral :-)

Nikolajevna
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 17:38

Jo? A měla si zvýšenou hladinu cukru v krvi? Já nemám ani ovulaci ani MS bez hormonů :(, tobě chodila než si brala metformin?

Dadu93
Kecalka 155 příspěvků 11.03.18 20:03

Ne, nemela jsem zvyseny cukr. Metformin mi pomohl k tomu, aby se mi na vajecnicich nedelaly cysty, k tomu Duphaston, aby chodila ms a Clostylbegyt na ovulaci :-)

Nikolajevna
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 20:08

Moc děkuji za informace :hug: :kytka: tak uvidíme a bylo ti po něm dobře?

Dadu93
Kecalka 155 příspěvků 11.03.18 20:09

Jj, v pohode :-)

Dadu93
Kecalka 155 příspěvků 11.03.18 20:09

Dej vedet, jak jsi dopadla :-)

Nikolajevna
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 20:21

Jasná věc, děkuji ještě jednou :andel: :kytka:

Kimiska1
Kecalka 149 příspěvků 11.03.18 20:26

@Nikolajevna cetla jsem tenkrat nejakou studii, ve ktere psali, ze podavani 4g inositolu melo stejny efekt u zen s PCO jako brani Metforminu. A bez vedlejsich efektu. Ja proto zkousim ten + jsem na diete s minimem sachru. Jedu v tom necele 3 mesice. U dr. jsem zatim nebyla, ale subjektivne efekt citim. Bolestiva ovulace, plodny hlen (ten drive nikdy). Tak uvidim jestli to i objektivne zabere.

Nikolajevna
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 20:37

Aha, tak to jsem neslysela… já jsem taky samozřejmě na dietě, s minimem sacharidů, ale občas mi to ujede, jsem závislá na sladkem, takže je to pro mě strašně těžké :roll: :oops: ovulaci jsem asi ještě neměla nebo o tom nevím, ani ms bez utrogestanu nemám :think:

Anonym_kaO
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 11.03.18 20:44

@Nikolajevna u mě žádný efekt neměl. Když mi diagnostikovali PCO, tak jsem měla cukr v normálu. Já mám k tomu ještě anovulační cyklus a bez léků cyklus nemám.

Kimiska1
Kecalka 149 příspěvků 11.03.18 21:18

@Nikolajevna kdyz ono to chce zkratka zkouset, zkouset a zkouset co komu sedi a jaky ma efekt. Tak jako projevy jsou ruzny, tak i to co zabira se lisi. Ja ze sebe delam pokusneho kralika casto :). Zatim vim, ze mi sedi ten inositol (zkousim ho v nosifol duo 2 sacky denne, protoze jsou tam 2 druhy inositolu a ona kombinace by mela pomahat i na ochlupeni - tam zatim nic). A pomaha mi hodne hormonalni joga (jen uz vim, ze musim cvicit tak 6× -7× tydne a fakt procitene, jak cvicim min nebo u toho po ocku sleduju telku, tak nic).
Drzim ti pesti. Tahle diagnoza je hold potvora, ale verim, ze u vetsiny pripadu se da dostat pod kontrolu a da se s ni i otehotnet, i kdyz je to tezsi, chce to trpelivost :palec:

Kimiska1
Kecalka 149 příspěvků 11.03.18 21:22

@Nikolajevna jinak k tomu sladkemu, taky jsem s tim hodne bojovala. Zkraje to bylo peklo, ted uplne v pohode. Snidam vlocky s tvarohem, obed maso s malou prilohou, hodne zeleniny, to samy vecere, svaciny ne tolik sladke ovoce, obcas zas tvaroh, mozzarellu…atd. A kdyz to drzim a nedojde k hladu, tak chut na sladky nemam vubec (a to ho miluju). Ze zacatku jsem si i koupila Gurmar, mozna i to pomohlo, ze si ty cukry sedly. Ale vzala jsem jen 1 to baleni. Dal uz ne.

Nikolajevna
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 22:30

@Kimiska1

Moc děkuji holky za komentáře…
Taky mám pocit, že ze sebe dělám pokusného králíka, už tři roky :lol: je to opravdu těžké, vyzkoušel jsem toho už tolik, ze si to ani nepamatuju… :roll: a nic, ani k ty MS samovolně nedošlo, proto tak nějak věřím tomu metforminu… Hormonální jógu mám za sebou.. ale tam taky nic, ta mě hodně bavila, asi se k ní vrátím, je dobrá i na zklidnění a uvolnění :) Jídelníček mám cca podobný, jim hromadu zeleniny snad ke všemu, přílohy žádné a pečivo už vůbec ne…my jak se snažíme již tři roky, tak je to opravdu náročný, asi nejvíc na psychiku.. :,(
Jak dlouho jste se snažili vy?

Kimiska1
Kecalka 149 příspěvků 12.03.18 07:34

@Nikolajevna tak treba ti zabere :palec:
Ja zatim deti nemam, zkousime velmi kratce. Ale diagnozu mam co jsem prestala brat HA. Asi rok po skonceni priznaky v plny parade. Takze i kdyz jsem tehotenstvi pred temi 3-4 roky neplanovala, tak jsem se pustila do cteni, zkoumani a zkouseni jak to ovladnout. Preci jen neplodnost tam neni jediny strasak.
Kazdy PCOS pripad je jiny. Ja zacala hrozne tloustnout, chlupu na rozdavani, cyklus mam i kdyz nepravidelny v rozmezi 28-38 dni (nejcastejc kolem 32-33). Na ultrazvuku jasne PCOS, ale s hormonama jak kdy, jeden odber nizky progesteron, dalsi odber vse v norme. Ale projevy zustavaji. Doktorka mi nemela co nabidnout. Hormony jsem nechtela. Zajimave je, ze mam 5 blizkych zen v okoli s PCOS, pritom ma doktorka tvrdila jak je to vzacne. Ale 4 z 5 otehotnely
1- HJ a strava
2-HJ, strava, bylinky, doplnky stravy, cviceni
3- clostyl + utrogestan
4- paty pokus IVF (partner o dost starsi, horsi spermiogram)
5- vice nez 10 let, nekolik kol IVF a nic, taktez problem i u chlapa

Takze u me se teprv uvidi. Ale jak jsi psala ta HJ je super i na psychiku a to je u nas skvela vec. Moc ti drzim pesti :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Volno si beru mezi jahodami a meruňkami, říká Jozefína Růžičková

Uvařila pomerančovou marmeládu a poslala ji do soutěže ve Velké Británii. V... číst dále >

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Reklama